Haraslín prispel gólom k triumfu Gdaňsku nad Bialystokom

VARŠAVA, 18.05.2017 |
AKTUALIZOVANÉ Slovenský futbalista Lukáš Haraslín si v stredu pripísal tretí gól v tejto sezóne najvyššej poľskej súťaže.

Minútu pred koncom riadneho hracieho času spečatil domáce víťazstvo Lechie Gdansk 4:0 nad Jagielloniou Bialystok v 34. kole skupiny o titul.

Štvrtá Lechia sa bodovo dotiahla na svojho súpera, ktorý figuruje na druhom mieste. Rovnaký počet 37 bodov má na konte aj tretí Lech Poznaň, o dva vedie Legia Varšava.

"Sme veľmi radi, že sme sa po nedeľnej remíze s Koronou Kielce opäť vrátili na víťaznú vlnu. Výborne sme vstúpili do stretnutia, za sedem minút sme dali dva góly. Hralo sa nám super, diváci nám pripravili parádnu atmosféru. Samozrejme, teší ma ďalší gól, no prvoradý bol zisk troch bodov. Ideme ďalej, čakajú na nás ešte tri ťažké zápasy," povedal pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti csm-agency.sk slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorý odohral celý duel.

Ekstraklasa - skupina o titul - 34. kolo:
Korona Kielce - Visla Krakov 3:2

Lechia Gdaňsk - Jagiellonia Bialystok 4:0

/D. Kuciak odchytal celý zápas, L. Haraslín odohral celý zápas + gól + ŽK - M. Kelemen odchytal celý zápas/

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 21.06.2018
    MS2018: Nad štartom Hondu proti Senegalu visí otáznik
    Pre zranenie stehenného svalu trénoval japonský futbalista Keisuke Honda vo štvrtok len individuálne. Nad štartom 32-ročného stredopoliara v nedeľňajšom zápase H-skupiny MS v Jekaterinburgu proti Senegalu visí otáznik, ešte však má tri plné dni na doliečenie zranenia. Japonsko vstúpilo do šampionátu víťazstvom 2:1 nad Kolumbiou, Senegal rovnakým pomerom zdolal Poľsko. (TASR)
    MS2018: Vermaelen už vo štvrtok trénoval s Belgičanmi
    Obranca Thomasa Vermaelen sa vo štvrtok zapojil do tréningového procesu belgickej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Rusku. S tímom zaberal prvýkrát od začiatku šampionátu, trápilo ho zranenie stehna.

Tridsaťdvaročný Vermaelen necestoval ani do Soči na úvodný zápas Belgicka v G-skupine proti Paname (3:0). Zverenci Roberta Martineza sa najbližšie predstavia v sobotu o 14.00 h SELČ v Moskve proti Tunisku. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
  • 19.06.2018
    MS2018: Blatter priletel v utorok do Moskvy
    Bývalý prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter pricestoval v utorok do Moskvy na MS 2018. Osemdesiatdvaročný Švajčiar priletel linkou Aeroflotu pred zápasom Portugalska s Marokom, na ktorý pravdepodobne pôjde ako divák, informovala agentúra DPA.

Potrestaný funkcionár neprišiel na otvárací ceremoniál šampionátu, čím sa vyhol stretnutiu so svojim nástupcom Giannim Infantinom. Blatter skončil vo funkcii v roku 2015 po rozsiahlom korupčnom škandále, ktorý zasiahol špičky FIFA. Do Ruska pricestoval na pozvanie prezidenta Vladimira Putina. (TASR)
    MS2018: Zranený brankár Tuniska Hassen na turnaji skončil
    Pre brankára tuniskej futbalovej reprezentácie Moueza Hassena sa MS 2018 v Rusku skončili už po šestnástich minútach. Dvadsaťtriročný Hassen si v stretnutí s Anglickom (1:2) poranil rameno, musel nútene striedať a v ďalších zápasoch už nenastúpi. "Spolu s predstaviteľmi jeho klubu sme rozhodli, že sa vráti do Francúzska," citovala agentúra DPA slová lekára národného výberu Souhila Chamliho.

Zostávajúce dve stretnutia základnej skupiny proti Belgicku a Paname pravdepodobne odchytá Ben Mustapha. (TASR)
    MS2018: Duel Argentíny s Chorvátskom povedie Irmatov
    Skúsený uzbecký rozhodca Ravšan Irmatov povedie štvrtkové stretnutie D-skupiny futbalových MS 2018 medzi Argentínou a Chorvátskom v Nižnom Novgorode.

Duel C-skupiny medzi Francúzskom a Peru v Jekaterinburgu dostal na starosti Mohammed Abdulla Mohammed zo Spojených arabských emirátov. Španiel Antonio Mateu si odkrúti debut na šampionáte v zápase medzi Dánskom a Austráliou v Samare. (TASR)
    MS2018: Druhé najrýchlejšie vylúčenie v histórii šampionátov
    Kolumbijský futbalový reprezentant Carlos Sanchez dostal druhú najrýchlejšiu červenú kartu v histórii majstrovstiev sveta. Slovinský rozhodca Damir Skomina ho vylúčil už v 3. minúte utorňajšieho stretnutia H-skupiny MS 2018 s Japonskom (1:2) za úmyselnú ruku v šestnástke.

Najrýchlejšie vylúčenie má stále na konte Uruguajčan Jose Batista z MS 1986. V zápase skupinovej časti proti Škótsku (0:0) sa porúčal z ihriska už v úvodnej minúte po faule na Gordona Strachana. Informovala o tom agentúra AP.  (TASR)