VIDEO Štyri góly Kanea, rekord Son Heung-mina a debut Slováka Lesniaka aj s asistenciou

LONDÝN, 18.05.2017 |
Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali vo štvrtkovej dohrávke 34. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicesteru City vysoko 6:1 vďaka štyrom gólom Harryho Kanea.

V drese hostí zaznamenal debut v prestížnej súťaži vyšperkovaný jednou gólovou asistenciou slovenský mládežnícky reprezentant Filip Lesniak, vnuk reprezentačného trénera SR Jána Kozáka. Stal sa historicky 15. Slovákom v najvyššej anglickej súťaži.

Trénerovi Spurs Mauriciovi Pochettinovi chýbalo viacero hráčov z riadneho tímu a tak povolal aj 20-ročného Lesniaka, ktorý hráva za juniorský tím. Lesniak začal na lavičke a v 86. minúte prišiel na plochu King Power Stadium za vystriedaného Belgičana Moussu Dembeleho. Posledné kolo odohrá Tottenham v nedeľu na pôde zostupujúceho Hull City.

Hostí, ktorí mali už pred duelom isté druhé miesto v tabuľke, resp. účasť v skupine Ligy majstrov 2017/2018, dostal do vedenia anglický reprezentant Harry Kane a ešte do polčasu zvýšil na 2:0 Juhokórejčan Son Heung-min. Bol to pre neho už 20. ligový gól v sezóne, čím sa stal rekordným strelcom z Kórejskej republiky v elitných európskych súťažiach. Prekonal totiž slávneho krajana Cha Bum-kuna, ktorý v sezóne 1985/1986 v drese bundesligového Bayeru Leverkusen strelil 19 gólov. Kane pridal v ďalšom priebehu ešte tri góly a presadil sa opäť aj Heung-min. Lesniak prihral Kaneovi na jeho tretí gól.

Premier League - dohrávka 34. kola:
Leicester City - Tottenham Hotspur 1:6 (0:2)

Vladimír Kinder - FC Middlesbrough
Stanislav Varga - AFC Sunderland (aj hosťovanie vo West Bromwich Albion)
Miroslav Stoch - FC Chelsea
Vladimír Weiss ml. - Manchester City (aj hosťovanie v Boltone Wanderers)
Ján Mucha ml. - FC Everton
Dionatan Teixeira - Stoke City
Filip Lesniak - Tottenham Hotspur

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 19.11.2017
    Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)