VIDEO Štyri góly Kanea, rekord Son Heung-mina a debut Slováka Lesniaka aj s asistenciou

LONDÝN, 18.05.2017 |
Futbalisti Tottenhamu Hotspur vyhrali vo štvrtkovej dohrávke 34. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicesteru City vysoko 6:1 vďaka štyrom gólom Harryho Kanea.

V drese hostí zaznamenal debut v prestížnej súťaži vyšperkovaný jednou gólovou asistenciou slovenský mládežnícky reprezentant Filip Lesniak, vnuk reprezentačného trénera SR Jána Kozáka. Stal sa historicky 15. Slovákom v najvyššej anglickej súťaži.

Trénerovi Spurs Mauriciovi Pochettinovi chýbalo viacero hráčov z riadneho tímu a tak povolal aj 20-ročného Lesniaka, ktorý hráva za juniorský tím. Lesniak začal na lavičke a v 86. minúte prišiel na plochu King Power Stadium za vystriedaného Belgičana Moussu Dembeleho. Posledné kolo odohrá Tottenham v nedeľu na pôde zostupujúceho Hull City.

Hostí, ktorí mali už pred duelom isté druhé miesto v tabuľke, resp. účasť v skupine Ligy majstrov 2017/2018, dostal do vedenia anglický reprezentant Harry Kane a ešte do polčasu zvýšil na 2:0 Juhokórejčan Son Heung-min. Bol to pre neho už 20. ligový gól v sezóne, čím sa stal rekordným strelcom z Kórejskej republiky v elitných európskych súťažiach. Prekonal totiž slávneho krajana Cha Bum-kuna, ktorý v sezóne 1985/1986 v drese bundesligového Bayeru Leverkusen strelil 19 gólov. Kane pridal v ďalšom priebehu ešte tri góly a presadil sa opäť aj Heung-min. Lesniak prihral Kaneovi na jeho tretí gól.

Premier League - dohrávka 34. kola:
Leicester City - Tottenham Hotspur 1:6 (0:2)

Vladimír Kinder - FC Middlesbrough
Stanislav Varga - AFC Sunderland (aj hosťovanie vo West Bromwich Albion)
Miroslav Stoch - FC Chelsea
Vladimír Weiss ml. - Manchester City (aj hosťovanie v Boltone Wanderers)
Ján Mucha ml. - FC Everton
Dionatan Teixeira - Stoke City
Filip Lesniak - Tottenham Hotspur

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 24.09.2017
    Šafranko prispel gólom k víťazstvu Aalborgu
    Slovenský futbalista Pavol Šafranko strelil prvý gól nedeľného stretnutia 10. kola najvyššej dánskej súťaže, v ktorom jeho Aalborg zvíťazil doma nad Lyngby Kodaň 3:1. Presadil sa v 20. minúte, videl aj žltú kartu a na ihrisku pobudol do 83. minúty, keď ho vystriedal krajan Jakub Sylvestr. Ďalší Slovák Filip Lesniak odohral za Aalborg celý zápas. (TASR)
  • 23.09.2017
    Brazília si v príprave zahrá s Japonskom a Anglickom
    Futbalisti Brazílie si v novembri zahrajú v prípravných zápasoch s Japonskom a Anglickom. Podľa informácie agentúry AP, odvolávajúcej sa na slová hovorcu brazílskej konfederácie Viniciusa Rodriguesa, už zostávajú pri dohode zainteresovaných dotiahnuť len malé technické detaily.

Japonsko aj Brazília sa už kvalifikovali na MS 2018 do Ruska. Anglicku, ktoré v boji o mundial dvakrát zdolalo Slovensko v kvalifikačnej F-skupine, chýba už len malý krôčik. Päťnásobní majstri sveta by si mali zahrať s Japonskom vo francúzskom Lille a pár dní neskôr by mali v šlágri nastúpiť v Londýne. (TASR)
  • 20.09.2017
    Baier dostal za obscénne gesto so stopom a pokutou
    Stredopoliar Augsburgu Daniel Baier dostal jednozápasový trest a zaplatí 20 000 eur za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. V stredu o tom rozhodla Nemecká futbalová federácia (DFB).

K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Baiera usvedčili televízne zábery. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)

Angličania odvolali trénera žien za správanie v klube
    Anglická futbalová asociácia (FA) odvolala trénera ženskej reprezentácie Marka Sampsona sa nevhodné správanie v jeho bývalom pôsobisku.

Sampson mal problémy so správaním v klube Bristol Academy, kde skončil v roku 2013. Potom sa stal trénerom Anglicka, s ktorým získal na majstrovstvách sveta o dva roky neskôr bronz. FA uviedla, že sú jasné dôkazy o jeho neakceptovateľnom správaní, ale bližšie detaily nezverejnila. (TASR)
    Baierovi z Augsburgu hrozia sankcie za obscénne gesto
    Stredopoliarovi Augsburgu Danielovi Baierovi hrozia sankcie za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)