AS Rím pred seba Neapol nepustil, SSC nepomohol ani gól Hamšíka

RÍM, 28.05.2017 |
Futbalistom SSC Neapol nestačilo nedeľné víťazstvo 4:2 na pôde Sampdorie Janov v záverečnom 38. kole najvyššej talianskej súťaže na priamy postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018.

V tabuľke sa pred nimi udržal AS Rím, ktorý pri rozlúčke s Francescom Tottim doma zdolal FC Janov 3:2 zásluhou gólu Diega Perottiho v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Slovenský reprezentant a kapitán Neapola Marek Hamšík hral do 84. minúty, pred polčasovou prestávkou prihral na gól Lorenzovi Insignemu a krátko po zmene strán strelil sám tretí a napokon víťazný gól svojho mužstva. Za Sampdoriu absolvoval plnú minutáž jeho krajan Milan Škriniar, ktorý videl aj žltú kartu. SSC ukončil sezónu Serie A so ziskom 86 bodov, AS nazbieral o jediný viac a poslal Neapolčanov do predkola LM.

Totti odštartoval zápas na lavičke, na trávnik prišiel v 54. minúte namiesto Mohameda Salaha za aplauzu v stoji v podaní 60.000 fanúšikov na Stadio Olimpico. Pred výkopom pozdravil skalných priaznivcov na južnej tribúne aj pózoval fotografom. Naopak, tréner Luciano Spalletti si vyslúžil bučanie a piskot za to, že Tottiho v tomto ročníku nasadzoval sporadickejšie.

Štyridsiatnik Totti si prestane obliekať dres rímskeho klubu po 25 sezónach, zatiaľ však neohlásil koniec aktívnej činnosti, takže sa špekuluje o jeho potenciálnom novom pôsobisku. Tisícky ľudí mali na sebe jeho dres s číslom 10 v červenej alebo bielej farbe, ďalší tričká s nápisom "kapitán navždy." Aj hráči oboch tímov nastúpili v špeciálnych dresoch venovaných Tottimu.

"Dvadsaťpäť sezón v jednom drese, 785 zápasov, 307 gólov, majster sveta 2006. Francesco Totti je súčasť futbalovej histórie," vynímalo sa na zadnej strane janovských dresov.

Futbalisti AC Miláno prehrali na ihrisku Cagliari 1:2. Rozhodujúci gól dal v 93. minúte domáci obranca Fabio Pisacane. Celý zápas v drese hostí odohral slovenský reprezentant Juraj Kucka. Milánsky klub obsadil v tabuľke Serie A šiestu priečku a vybojoval si miestenku do predkola Európskej ligy UEFA.

Po Palerme a Pescare je tretím zostupujúcim Empoli, ktoré prehralo na ihrisku Palerma 1:2 a na 17. priečku poskočilo Crotone po triumfe nad Laziom Rím 3:1. Na lavičke Udinese pri prehre na pôde Interu Miláno 2:5 sedel aj 17-ročný slovenský obranca Filip Vaško.

Góly:
51. Quagliarella, 90. Alvarez - 36. Mertens, 42. Insigne, 49. HAMŠÍK, 65. Callejon

ČK: 43. Bastos (Lazio)

AC Fiorentina – Delfino Pescara 2:2 (0:1)
Góly:
66. Saponara, 85. Vecino – 15. Caprari, 65. Bahebeck,
ČK: 38. Chiesa (Fiorentina)

FC Turín – US Sassuolo 5:3 (3:2)
Góly:
6. Boyé, 22. Baselli, 45+1. De Silvestri, 57. Falqué, 79. Belotti – 14., 40. a 81. Defrel (tretí z 11m)

Inter Miláno – Udinese Calcio 5:2 (3:0)
Góly:
5. a 54. Ede, 19. Perišič, 36. Brozovič, 78. Angella (vlastný) – 76. Balič, 90.+3 Zapata

PAOK s odvolaním neuspel, gréckym majstrom AEK Atény
    Odvolacia komisia Gréckej futbalovej federácie potvrdila odrátanie troch bodov klubu PAOK Solún, v ktorom pôsobí aj Slovák Róbert Mak. Rozhodnutie od "zeleného stola" znamená, že titul v gréckej lige v predstihu získal AEK Atény, ktorý má na čele tabuľky nedostižný osembodový náskok. AEK je majster dvanástykrát v histórii a prvýkrát od sezóny 1993/1994.

Disciplinárna komisia potrestala PAOK za vniknutie prezidenta klubu Ivana Savvidisa na trávnik počas domáceho súboja s AEK, ktorý rozhodca predčasne ukončil. Savvidisa vylúčili na tri roky zo štadiónov a dostal aj pokutu 100-tisíc eur. (TASR)
    Elneny sa zranil, zvyšok sezóny v ohrození
    Egyptský futbalový stredopoliar Mohamed Elneny si poranil väzivo v ľavom členku a čaká ho dlhšia pauza. Vedenie londýnskeho Arsenalu však verí, že si v prebiehajúcej sezóne ešte zahrá.

Elneny sa zranil v nedeľňajšom súboji Premier League s West Hamom United. "Dúfame, že 'Mo' nám bude v tejto sezóne ešte k dispozícii a sme v kontakte s Egyptskou futbalovou asociáciou," píše sa na stránke klubu. Informovala agentúra dpa. (TASR)
    SP: Vstupenky na finále už v predaji
    Slovenský futbalový zväz (SFZ) spustil v pondelok 23. apríla predaj vstupeniek na finále 49. ročníka Slovenského pohára Slovnaft Cupu 2017/2018. Súboj o SP sa uskutoční 1. mája o 17.25 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, stretnú sa v ňom futbalisti obhajcu ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok.

Cena vstupeniek sú nasledovné: 1. kategória 10 eur, 2. kategória 7 eur. Všetky vstupenky sú bez nároku na zľavy, zápas organizátori označili za rizikový. Informoval SFZ na oficiálnom webe. }TASR|
  • 11.04.2018
    Panathinaikos prišiel o tri body
    Vedenie najvyššej gréckej futbalovej súťaže odpočítalo tri body Panathinaikosu Atény za nesplnené záväzky voči jeho bývalému hráčovi Jensovi Wemmerovi. Panathinaikos ich môže získať naspäť, pokiaľ nemeckému obrancovi vyrovná nevyplatenú mzdu.

Aténsky klub klesol po rozhodnutí o dve priečky na jedenáste miesto v šestnásťčlennej tabuľke. Po 26 stretnutiach má na konte 29 bodov a hrozí mu zostup pre finančné problémy. Hráči údajne na protest proti meškajúcim výplatám vynechávajú tréningy. Predstavitelia klubu sa nevyjadrili k záležitosti, informovala agentúra AP. (TASR)
  • 10.04.2018
    Arsenal uspel s odvolaním proti vylúčeniu Elnenyho
    Anglický futbalový klub Arsenal FC uspel s odvolaním proti vylúčeniu stredopoliara Mohameda Elnenyho v nedeľňajšom ligovom súboji so Southamptonom (3:2). Informovala o tom agentúra DPA.

Dvadsaťpäťročný Egypťan sa dostal do incidentu s portugalským protihráčom Cedricom Soaresom a uvidel červenú kartu. Anglická futbalová asociácia (FA) ale v utorok verdikt rozhodcu zmenila. "Mohamed Elneny bude Arsenalu k dispozícii v nasledujúcich troch zápasoch potom, ako nezávislá komisia uznala, že bol nesprávne vylúčený," uviedla FA na oficiálnom konte na sociálnej sieti. (TASR)
  • 09.04.2018
    DFB zrušil vylúčenie Petersena, rozhodca protestuje
    Nemeckému futbalovému zväzu (DFB) nehrozia po anulovaní vylúčenia útočníka SC Freiburg Nilsa Petersena žiadne problémy s Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA). "Je to interná záležitosť," citovala agentúra DPA vyjadrenie federácie.

Podľa DFB rozhodca neukázal najprv žltú kartu hráčovi podľa pravidiel, pretože útočník bol otočený chrbtom. "Je to škandál. DFB sa postaral o precedens. Dúfam, že ho FIFA čo najskôr napraví," reagoval v nedeľu arbiter Thorsten Kinhöfer. (TASR)