VIDEO Kto ovládne II. triedu Prievidza - Nedožery alebo Podhradie?

PRIEVIDZA, 31.05.2017 |
Jedenásťčlenný pelotón II. triedy Prievidza už tiež pomaly finišuje s aktuálnym ročníkom. Na deväť tímov čakajú ešte dva zápasy, na dva - medzi nimi aj na lídra tabuľky Nedožery-Brezany - už len jediný.

Najhorší tím súťaže Malá Čausa B nevylepšila svoje chudobné štvorbodové konto ani v Bojniciach, odkiaľ odchádzala so sedemgólovým prídelom, keď už do polčasu prehrávala rozdielom triedy. Domáci svojho súpera nešetrili ani po prestávke a pridali ďalšie štyri zásahy. Najviac sa darilo R. Priehodovi, autorovi dvoch gólov.

Rovnaký výsledok prinieslo aj meranie síl medzi lídrom tabuľky Nedožermi-Brezanmi a štvrtými Liešťanmi. Hostia prehrávali už v 12. minúte po dvoch góloch Karabinoša 2:0, do kabín však odchádzali s prijateľným skóre 2:1, keď znižoval Šlabjar. Aj po prestávke ale domáci predviedli raketový štart a gólmi Ľahkého a Hanúsku zvýšili svoj náskok. Šlabjar síce znova znížil, no Vážan, Cicko a Ľahký v záverečnej polhodine upravili výsledok na konečných 7:2.

Gólovo bohaté bolo aj stretnutie Veľkej Lehôtky s Diviakmi nad Nitricou, v ktorom hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. V ňom sa hetrikom Králika a gólom Caka ujali vedenia 0:4 a tak zásah Šima po prestávke už len zmiernil domácu prehru na 1:4.

Súboj tabuľkových susedov zviedol proti sebe v Nitrici béčko Dolných Vesteníc a Tužiny a domácemu trénerovi Igorovi Chylovi veľa radosti nepriniesol. Jeho zverenci totiž po góloch Rybára a Gabora prehrali 1:2, keď jediný zásah Vegumu B zaznamenal až v závere Kráľ.

"Veľmi dôležity zápas sme nezvládli. Hoci sme sa zišli vo veľmi dobrej zostave, od začiatku sme pôsobili veľmi laxne a bez života. Trvalo nám skoro štvrťhodinu kým sme začali hrať futbal. Hostia hrozili už od začiatku a potom aj trestali. Nepotrebovali veľa šancí na strelenie úvodného gólu, my sme naopak pálili jednu príležitosť za druhou. Katastrofa. Videl som úplne ine mužstvo ako proti Nedožerom.

Aj druhý polčas sme začali podobne odovzdane, hoci som do hry poslal čerstvých hráčov. Bolo to bez života, myšlienky, snahy. A súper za to opäť trestal. Zobudili sme sa príliš neskoro, za desať minút sa zápasy nevyhrávajú! Keby sme hrali celý zápas tak, ako na konci, je výsledok iný. Nemrzí ma prehra, veď nie je prvá, ale to, ako sme k tomuto pomerne dôležitému zápasu pristúpili," nešetril kritikou vo facebookovej skupine domáceho tímu tréner Chylo.

V Podhradí druhý s tretím

Šláger kola sa hral v Podhradí, kde domáce béčko Lehoty pod Vtáčnikom privítalo béčko Nitrianskeho Rudna - Temeš. Hostia urobili v minulom kole dôležitý krok smerom k tretiemu miestu v tabuľke a tak v zostávajúcich zápasoch môžu hrať bez tlaku. Rezerva Lehoty si však chcela zachovať šancu na prvé miesto a domáci tréner nenechal nič na náhodu, keď postavil najsilnejšiu možnú zostavu. Prvú šancu zápasu však mal Temeš, no po centri Pavla Rajčana hlavičkoval Milan Kluvanec nad bránu. Následne domáci pridali a po rýchlych krídelných akciách si do polčasu vypracovali dvojgólové vedenie., o ktoré sa postarali Šnirc a Kohút.

Druhy polčas bol vyrovnanejší, no po ďalšej rýchlej krídelnej akcii domáceho mužstva si dal nešťastný, no ukážkový vlastný gól striedajúci Eduard Kluvanec. Niekoľko excelentných zákrokov v zápase predviedol temešský gólman Ľuboš Páleš, ktorý si v 88. minúte po faule na Pavla Rajčana postavil loptu na biely bod, no jeho penalta skončila na brvne.
Počas celého zápasu boli domáci lepším mužstvom, čím potvrdili svoje postupové ambície, no všetci hráči hostí odovzdali na ihrisku maximum a predviedli poctivý výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. (Slovan Temeš facebook)