VIDEO V 3. lige Bratislava gólové hody, v 2. kole šláger v Rohožníku

BRATISLAVA, 11.08.2017 |
Takmer 40 gólov a priemer skoro 5 na zápas. Tímy v 3. lige Bratislava to v úvodnom kole nového ročníka zobrali poriadne zostra.

Už úvodný zápas ešte v minulej sezóne druholigového Svätého Jura s Dunajskou Lužnou priniesol priam šokujúci výsledok. Počas leta sa síce internetom šíril inzerát domáceho funkcionára, ktorý hľadal posily prakticky na každú pozíciu, no asi len minimum zo 150 prítomných divákov čakalo deväť kúskov v domácej sieti. Už po necelej polhodine viedli hostia 0:4 a hoci Andrašovič tesne pred prestávkou znížil, po nej pridali hráči OFK ešte ďalších päť gólov. Strelecky sa darilo najmä trojici Chovanko, Bališ a Skala, každý z nich sa presadil dvakrát.

O poznanie lepšie si počínal ďalší exdruholigista béčko Slovana Bratislava. V súboji s Lozornom viedol vďaka dvom gólom Hermana po polhodine hry už 2:0, po prestávke dokonal Herman svoj hetrik a po ňom zavŕšili domáce víťazstvo v pomere 5:0 Tereshchenko a Hrnčár.

V Tomášove, kde sa predstavil PŠC Pezinok, zaúradovala tesne pred stretnutím búrka, ktorá hráčom podmienky na ihrisku príliš nespríjemnila. Napriek tomu ponúkli oba tímy kvalitný futbal. Ako rozhodujúca sa ukázala 34. minúta, v ktorej jediný gól stretnutia zariadil po centri z ľavej strany domáci Attila Pinte.

"V úvode stretnutia na nás súper vybehol a mal jasnú prevahu. Potom sa hra vyrovnala a už to nebolo to z našej strany bojazlivé. Do konca zápasu sme boli rovnocenným súperom a keby sa duel skončil nerozhodne, tak nikto nemôže nič povedať. S výkonom mužstva som nadmieru spokojný, avšak málokrát sme vystrelili na bránu súpera a preto sme gól nedali. Keď už sme sa dostali do zakončenia, tak tým pokusom skutočne chýbalo málo, čiže aj trochu smoly sme mali. Kombinačne aj takticky sme to zvládli vynikajúco, škoda toho zakončenia, na ktorom budeme musieť ešte popracovať," zhodnotil duel pre pscpezinok.sk tréner hostí Vladimír Žilavý.

Jednogólovým rozdielom sa skončil aj duel Mosta pri Bratislave s Devínskou Novou Vsou. Hostia sa síce ujali vedenia už v 2. minúte zásahom Flašku, vlastný gól Miličevića však skóre vyrovnal. V 68. minúte domáci po prvý raz vyhrávali, keď Šalamona prekonal Hrutka a hoci ten istý hráč v závere nepremenil pokutový kop, Slovan si už tesný náskok udržal.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Rovinke, kde privítali Báhoň. Aj v tomto stretnutí sa ako prví radovali hostia, v 22. minúte sa do streleckej listiny zapísal Bratek. Domáci však ešte pred prestávkou dokázali otočiť skóre, v 38. minúte vyrovnal Ducký a v 44. zavŕšil obrat Čamaj. V druhom dejstve už gól nepadol a Rovinka si tak pripísala výhru 2:1.

Výborný štart do nového ročníka zaznamenala Rača. Jej hráči vyhrávali v Ivanke pri Dunaji už po prvom polčase 0:2, strelecky sa presadili Ščibrány a Lenghart. V druhom dejtsve zveľadil náskok hostí Golian a tak gól Szendreia v záverečných sekundách už len zmiernil domácu prehru na 1:3.

"V zápase sme sa prezentovali veľmi kompaktným výkonom, mužstvo ukázalo svoju tvár a smer, ktorým sa chceme uberať. Prvý krok sme zvládli na výbornú a veríme, že v takýchto dobrých výkonoch budeme pokračovať aj naďalej," povedal pre facebookovú stránku hostí tréner Lukáš Luknár.

V minulej sezóne o postup do 2. ligy bojujúci Rohožník vo Vajnoroch ukázal, že s ním treba vážne počítať aj v tomto ročníku. Hostia rozhodli o zápase prakticky za štvrťhodinu, keď v rozmedzí 14. a 26. minúty skórovali štyrikrát - dvakrát sa presadil Benca, raz Marko Lörinczi a z pokutového kopu aj Nemec. V 71. minúte znížil Miženko, no ako sa ukázalo, bol to len čestný úspech domácich. Následne totiž do čierneho mierili len hostia, ktorí po góloch Privrela a Horvátha odchádzali z Vajnor s tromi bodmi po výhre 6:1.

Premiéru Petržalky v 3. lige si nenechalo ujsť takmer tisíc divákov a tí mali po zápase s Bernolákovom dôvod na radosť. Nováčik vstúpil do novej súťaže bez rešpektu a tešil sa z jasného triumfu 5:1, hoci gólový rozdiel nebyť viacerých výborných zákrokov hosťujúceho brankára Mária Gašparoviča mohol byť ešte vyšší. Skóre duelu otvoril v 14. minúte po prihrávke Čembu Pochyba a na 2:0 ešte pred prestávkou upravoval domáci kapitán Turčak. Na rozdiel triedy zvyšoval v úvode druhého dejstva Lády a krátko po ňom sa presadil aj Kondrlík. Čestného úspechu sa po štandardke v 65. minúte dočkali aj hostia, úspešným zakončovateľom po rohovom kope bol Horváth, posledné slovo v zápase ale mali znova domáci, keď svoj druhý gól v dueli pridal po krásnej strele Turčák.

"Zápas sme zvládli, to nás teší. Mal jednoznačný priebeh a bolo len otázkou času, kedy našu hernú prevahu premeníme na góly. Dali sme síce päť pekných gólov, ale mali sme ešte veľa ďalších gólových príležitostí, ktoré sme nedokázali premeniť. Musíme byť efektívnejší. Mrzí ma, že súper sa dostal pred našu bránu len veľmi sporadicky a napriek tomu dokázal skórovať z rohového kopu. To sa nesmie opakovať," povedla k zápasu pre klubovú stránku fcpetrzalka.sk domáci tréner Balázs Borbély.

Čo prinesie 2. kolo?

Hneď niekoľko súbojov o prvé body v tomto ročníku. V Lozorne sa stretnú tímy, ktoré aktuálne uzatvárajú ligovú tabuľku. Domáci kvôli prehre 0:5, hostia zo Svätého Jura pre výprask na vlastnom štadióne v pomere 1:9. Kto bude úspešnejší? Prikláňame sa k tomu, že minulosezónny druholigista vyjde bez bodov aj z tohto duelu.

Báhoň siahal na aspoň bod v Rovinke, nakoniec neúspešne, Vajnory doma šokujúco nafasovali od Rohožníka poltucet. Potešiť svojich fanúšikov tak budú chcieť oba tímy. Že by remízka?

Pezinok i Devínska Nová Ves prehrali v úvodnom kole na ihriskách súperov o jediný gól, vybrať teda favorita nie je jednoduché. Svoju úlohu by však mohla zohrať výhoda domáceho prostredia.

Víťazi proti porazeným

Kým Tomášov si minulý víkend poradil doma s Pezinkom, Ivanka pri Dunaji na svojom štadióne nestačila na Raču. Hráči ŠK budú chcieť svojich priaznivcov potešiť opäť a myslíme si, že sa im to aj podarí. Pre priaznivcov Tomášova pridávame pozvánku na hodový zápas béčka v Hamuliakove.

Bernolákovo po päťgólovom prídele v Petržalke v domácej premiére v tomto ročníku privíta Most pri Bratislave, ktorý si doma poradil s Devínskou Novou Vsou. Hoci je Petržalka nováčikom súťaže, zrejme potrápi aj silnejších súperov ako Bernolákovo a tak výsledok ŠK na jej ihrisku nemusí mať až takú váhu. Doma preto môže Most potrápiť a obrať ho o body minimálne aspoň za remízu.

Kto stratí prvé body?

Dunajská Lužná je v úvode nového ročníka v skvelej forme. V Slovnaft Cupe rozniesla Kolárovo na jeho ihrisku 8:0 a v lige k tomu pridala výsledok 9:1 vo Svätom Jure. V prvom zápase na svojom ihrisku bude chcieť túto bilanciu potvrdiť a je tak veľká šanca, že Rovinka, ktorá v minulom kole doma tesne zdolala Báhoň, môže odchádzať domov s prídelom.

Malý sviatok bude v Rači, kde domáci privítajú béčko Slovana Bratislava. Oba tímy si v prvom kole pripísali výhry, belasí doma s Lozornom 5:0 a Rača v Ivanke pri Dunaji 3:1. Dá sa preto očakávať slušná návšteva, ktorá by sa mohla dočkať aj slušnej gólovej porcie. S remízkou by mohli byť spokojné oba tímy.

Šláger sa hrá v Rohožníku, kde minulosezónny veľký konkurent Interu v boji o postup do 2. ligy privíta nováčika z Petržalky. Vstup do ligovej  sezóny obom tímom vyšiel, Rohožník vyhral 6:1 vo Vajnoroch, Petržalka doma 5:0 s Bernolákovom. Tak domáci ako aj hostia sa môžu pochváliť skvelým fanúšikovským zázemím a tak na štadióne v Rohožníku môže návšteva prekonať čísla, ktoré dosiahnu tento víkend zápasy v najvyššej súťaži. O hráčskej kvalite v kabínach na oboch stranách nemožno pochybovať, už v druhom kole tak môžeme byť svedkami mimoriadne atraktívneho ofenzívneho futbalu. Víťazom však môže byť len jeden a vzhľadom k skúsenostiam z minulosezónneho boja o postup do druhej najvyššej súťaže sa mierne prikláňame na stranu domácich.

"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, futbalnet.sk

• 19.11.2017
    Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)