V 4. kole 4. ligy Bratislava vyzve Slovenský Grob Kalinkovo, Lamač nastúpi v Cajle

BRATISLAVA, 25.08.2017 |
Bude mať tabuľka 4. ligy Bratislava po 4. kole nového lídra? Zosunie Čunovo na dno Závod?

ŠK Vrakuňa Bratislava - FC Malacky

Domáci majú v tomto kole ťažkého súpera, ktorý je jedným z ašpirantov na postup. Malacky "hodovali" proti nováčikovi z Karlovej Vsi (6:1) a jediné, čo Vrakuni zostáva, je bojovať naplno.

Náš tip: 2

SDM Domino - TJ Slovan Viničné

Viničné sa v úvodnom kole postaralo o prekvapenie na úkor Rusoviec, ale v predchádzajúcom kole doma len remizovalo so Závodom. Domino hrá výborne, zatiaľ neinkasovalo gól z hry, majú skvelého brankára, ktorý ich podržal aj v Lamači a hoci si nemožno nevšimnúť, že prvé polčasy im idú lepšie ako druhé, proti Viničnému pravdepodobne získajú všetky tri body.

Náš tip: 1

FK Karpaty Limbach - FKM Karlova Ves Bratislava

Limbach začal zle. Od klubu, ktorý v minulej sezóne skončil piaty, sa jednoznačne čaká viac. Očakávalo sa, že z Veľkých Levár si privezú aspoň bod, no nestalo sa. Prichádza však jedinečná možnosť na "reparát" proti nováčikovi, ktorý doteraz takisto zatiaľ nezvíťazil.

Náš tip: 1

TJ Záhoran Jakubov - TJ Veľké Leváre

Toto stretnutie nemá jednoznačného favorita. Veľké Leváre ešte neprehrali, domáci majú naopak na konte už dve prehry a budú chcieť doma vyhrať.

Náš tip: 1

MFK Rusovce - MŠK Kráľová pri Senci

Kvality domácich sú nesporné, držia si formu z jari, vyhrali na horúcej pôde Kalinkova. Lenže Kráľová už nie je fackovacím panákom z 3. ligy. Podarilo sa jej skonsolidovať tím, na konte má už dve víťazstvá, ktorých chuť tak urgentne potrebovala znovu zažiť. Ak potvrdí trend, ktorým sa vydala, môžu zabodovať proti komukoľvek.

Náš tip: X

OŠK Slovenský Grob - SFC Kalinkovo

Domáci sú príjemným prekvapením aktuálneho ročníka a možno sa odvažujú po dvoch rokoch myslieť na návrať do 3. ligy. Avšak ešte majú takmer celú súťaž pred sebou a v najbližšom kole proti sebe silné Kalinkovo, ktoré bude chcieť odčiniť domácu prehru s Rusovcami.

Náš tip: X

ŠK Závod - TJ Čunovo

Hostia už 270 minút nedali gól a majú jedinečnú šancu tak urobiť proti Závodu, ktorý sa v novom súťažnom ročníku tiež zatiaľ len "hľadá". Navyše, ak by hostia vyhrali, odpútajú sa z dna tabuľky a pošlú tam práve domácich (pri predpoklade, že Limbach doma zvíťazí).

Náš tip: 2

CFK Pezinok Cajla - FK Lamač Bratislava

Cajla je na svojom trávniku zatiaľ stopercentná a opäť má výhodu domáceho prostredia. Lamač má oproti minulej sezóne iné mužstvo, odišlo päť hráčov (medzi nimi aj opora Walter Rischer) a zatiaľ to na obhajovu bronzovej priečky z minulej sezóny nevyzerá.

Náš tip: 1

"

Autor: VladoB, Zdroj: ligy.sk

• 13.11.2018
    Monaco vyšetrujú za zmluvy s neplnoletými hráčmi
    Francúzske futbalové úrady vyšetrujú AS Monaco za údajné porušenie pravidiel pri uzatvorení zmlúv s dvomi neplnoletými hráčmi. Mená futbalistov nezverejnili, ale Francúzska futbalová federácia a vedenie profesionálnej ligy v stanovisku uviedli, že požiadali hráčsku komisiu a právne oddelenie ligovej súťaže o vyjadrenie v tejto záležitosti.

Podľa webovej stránky Mediapart, ktorá analyzuje dokumenty, porušilo Monaco pravidlá pri zmluvách s hráčmi mladšími ako 18 rokov. Klub vinu popiera. (TASR)
    Obranca Stark bude Herthe chýbať niekoľko týždňov
    Futbalový obranca Niklas Stark bude pre zranenie pravého chodidla chýbať Herthe Berlín niekoľko týždňov. V sobotňajšom ligovom zápase nemeckej Bundesligy na pôde Düsseldorfu musel dvadsaťtriročný stopér striedať už v 25. minúte.

Pri zraneniach obrancov Marvina Plattenhardta a slovenského reprezentanta Petra Pekaríka tak Stark rozšíril maródku v zadných radoch Herthy. (TASR)
    Higuain spoznal trest za vylúčenie proti Juventusu
    Argentínsky futbalista Gonzalo Higuain spoznal trest za urážku hlavného rozhodcu Paola Mazzoleniho, ktorej sa dopustil v nedeľňajšom šlágri talianskej Serie A medzi AC Miláno a Juventusom Turín (0:2). "Rossoneri" bude chýbať dva ligové zápasy proti Laziu Rím a Parme Calcio.

Milánsky útočník najprv v závere duelu proti "starej dáme" dostal v 83. minúte žltú kartu za faul, následne za protesty a nešportové správanie nasmerované voči hlavnému rozhodcovi si vyslúžil aj druhu žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. (TASR)
  • 08.11.2018
    Čeferina by mali opätovne zvoliť za prezidenta UEFA
    Aleksandra Čeferina by mali vo februári opätovne zvoliť za prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA). Slovinský funkcionár sa ujal tejto funkcie v septembri 2016, keď vystriedal na čele Michela Platiniho. Francúza potrestali zákazom činnosti za finančné machinácie.

Čeferin nebude mať žiadneho protikandidáta. O uvoľnený post viceprezidenta UEFA sa budú uchádzať prezident Anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Clarke a šéf Severoírskej futbalovej federácie David Martin. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 07.11.2018
    Haraslín pomohol gólom k postupu Lechie Gdansk v Poľskom pohári
    Slovenský futbalový útočník Lukáš Haraslín prispel v stredu jedným gólom k postupu Lechie Gdansk v Poľskom pohári. Lechia vyhrala 3:1 na pôde CWKS Rezovia Rzeszów v šestnásťfinále pohára a postúpila medzi elitnú šestnástku súťaže.

Slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorého nový tréner A-tímu SR Pavel Hapal zaradil medzi náhradníkov na duely Ligy národov proti Ukrajine a ČR, prišiel na ihrisko v druhom polčase za stavu 1:0 pre domácich. Hostia následne strelili 3 góly, ten posledný v 70. minúte práve Haraslín. (TASR)
    Ďurica mal za zákrok na Masopusta dostať červenú kartu
    Komisia rozhodcov Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) potvrdila, že slovenský obranca Ján Ďurica z Dukly Praha mal dostať za hrubý zákrok na Lukáša Masopusta z FK Jablonec v stretnutí 14. ligového kola červenú kartu. Masopust utrpel vážne zranenie kolena a vynechá celý zvyšok jesennej časti sezóny.

Komisia dôrazne upozornila hlavného arbitra Martina Nenadála, že "jedna z priorít pri vedení zápasu je ochrana zdravia hráčov." Rozhodca ukázal Ďuricovi iba žltú kartu. Jablonec zvíťazil na pôde Dukly 6:2. Informoval o tom server idnes.cz. (TASR)