EL: Plzeň si zahrá v skupinovej fáze, Fenerbahce a PAOK nie

BRATISLAVA, 24.08.2017 |
AKTUALIZOVANÉ Český futbalový klub Viktoria Plzeň sa kvalifikoval do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA.

Zverenci trénera Pavla Vrbu vyradili v play off cyperský AEK Larnaca, ktorý zdolali doma 3:1. V odvete, v ktorej nastúpili od začiatku stredopoliar Patrik Hrošovský a útočník Marek Bakoš, uhral český zástupca bezgólovú remízu. Iba na lavičke náhradníkov sedel slovenský reprezentačný brankár Matúš Kozáčik. Prednosť medzi tromi žrďami dostal Aleš Hruška, ktorý podržal svoj tím a vychytal nulu.

"Som rád, že sme to zvládli, ale ten náš výkon... Súperovi sme dovolili dostať sa do veľkého množstva šancí, nevedeli sme vpredu udržať loptu a boli sme pod tlakom. Vďaka nášmu brankárovi sme uhrali nulu, máme toho plné zuby, ale cieľ sme splnili. Nebol to dobrý výkon, musíme si tento zápas rozanalyzovať. Takto v Európe nemôžeme hrať," citoval portál idnes.cz kapitána Plzne Romana Hubníka.

Nedarilo sa PAOK-u Solún, ktorému na postup nestačilo ani domáce víťazstvo 3:1 nad švédskym Östersunds FK. Na severe Európy prehral grécky klub v zostave s krídelníkom Róbertom Makom 0:2 a s účinkovaním na medzinárodnej scéne sa pre túto sezónu lúči.

Fenerbahce Istanbul sa nepodarilo zmazať manko z prvého súboja proti Vardaru Skopje. Po prehre 0:2 v macedónskej metropole sa síce turecký tím ujal po hodine hry vedenia zásluhou Romana Neustädtera, jeho postupové nádeje však už onedlho zažehnal gruzínsky reprezentant Jaba Jigauri a v nadstavenom čase zariadil triumf hostí v pomere 2:1 Nikola Gligorov.

Vo Felcsúte zažili veľké sklamanie priaznivci Videotonu Székesfehérvár. Ich klub uhral v prvom súboji na pôde Partizanu Belehrad nádejnú bezgólovú remízu, doma však podľahol jasne 0:4. Po jednom góle zaznamenala dvojica hráčov, ktorá pôsobila vo Fortuna lige - kamerunský útočník Leandre Tawamba (Ružomberok, Zlaté Moravce) a Guinejčan Seydouba Soumah (Slovan Bratislava).

Žreb skupinovej fázy je na programe v piatok 25. augusta o 13.00 h v Monte Carle.

Európska liga UEFA - odvety play-off
AEK Larnaca - Viktoria Plzeň 0:0

za hostí P. Hrošovský odohral celý zápas a dostal ŽK, M. Bakoš hral do 70. minúty + ŽK, M. Kozáčik sedel na lavičke náhradníkov
/prvý zápas 1:3, postupuje Plzeň/

Dynamo Kyjev - Maritimo Funchal 3:1 (2:0)