3. liga Bratislava: Novým lídrom Petržalka, Svätý Jur nakúpil tucet

BRATISLAVA, 06.09.2017 |
Až šesť z ôsmich zápasov 6. kola 3. ligy Bratislava sa skončilo výhrou domácich tímov. Najčastejšie si mohli diváci zakričať gól v Tomášove, kde ich padlo deväť a na bratislavskom Rapide, kde ich videli až 13.

Pezinok úspech z Rapidu doma nezopakoval

Pezinok po šokujúcom víťazstve na ihrisku béčka belasých privítal na svojom trávniku ďalšieho z adeptov na postup Rohožník a až do 51. minúty s ním siahal na bod. V nej ale naklonil misky váh na stranu favorita Kalanka a v priebehu pár sekúnd v rozmedzí 76. a 77. minúty potvrdili tri body pre hostí Marko Lörinczi a striedajúci Uhrinec.

"Po víťazstve v Bernolákove sme potrebovali zostať koncentrovaní, nepodceniť žiadne detaily, súper cez týždeň vyhral na Slovane, bolo treba sa treba zodpovedne pripraviť. V zostave nastali vynútené zmeny, chlapci, ktorí nastúpili ukázali svoju kvalitu, navyše v bráne dostal po prvýkrát príležitosť Adam Havlík," začal svoje hodnotenie duelu pre facebookovú stránku hostí tréner FC Marian Tóth a pokračoval:

"Prvý polčas bol z našej strany málo pohyblivý, súpera sme ničím neprekvapili, šance sme si vypracovali hlavne po štandardných situáciách, zakončenie však bolo mizerné. Cez prestávku sme si povedali, ako prekonať stojaci val pred súperovou šestnástkou, čo si chlapci zobrali k srdcu a druhé dejstvo bolo z našej strany vydarenejšie. Prekonanie statickej obrany súpera, kedy mužstvá bránia s 10 hráčmi, nám momentálne robí veľké problémy. Ďakujeme za podporu našim fanúšikom a fanúšičkam, tešíme sa, že sme si zladili dresy na ihrisku aj v hľadisku."

Súboj druhého s tretím rozhodol jediný gól

Šláger víkendu sa hral v Rači, kde v dobrej forme hrajúci domáci hostili nováčika z Petržalky. Súboj druhého a tretieho mužstva súťaže prilákal na štadión približne 600 divákov, medzi ktorými opäť nechýbala ani početná skupina priaznivcov hostí, ktorá napriek daždivému a veternému počasiu neúnavne povzbudzovala svojich.

V zostave čiernobielych boli len malé zmeny, v bráne bol Milan Valašik, namiesto Tomáša Uhlíka a Lukáša Čembu nastúpili Patrik Kavoň a David Kondrlík. V domácom drese sa zas predstavili od začiatku dvaja hráči, ktorí ešte nedávno pôsobili v Petržalke Dávid Boďo a Jakub Rojko. Rovnako z Petržalky do Rače prešiel po predošlom pôsobení pri mládeži FC ŠTK 1914 Šamorín lodivod Lukáš Luknár. Duel, ktorý priniesol mnoho osobných súbojov, žrď hosťujúceho Kondrlíka, nulu na konte Milana Valašika a iné zaujímavé momenty rozhodol za nepriaznivého počasia jediný gól Františka Ládyho osem minút pred koncom riadneho hracieho času. (fcpetrzalka.sk)

"Až priama konfrontácia nám ukázala, kde sme my a kde sú oni," povedal na rovinu pre facebokovú stránku domácich tréner Rače Lukáš Luknár. "Čo sa týkalo nasadenia, obetavosti, chcenia a kompaktnosti, boli naši chlapci Petržalke vyrovnaným súperom, čo nám slúži ku cti a ja som hrdý, že sme bojovali do konca. Vidíme však, že toto nám na Slovan stačilo, ale na Petržalku nie. Naše mužstvo je až na pár výnimiek ešte veľmi mladé a práve takéto zápasy mu dodávajú potrebné skúsenosti aby rástli. Dnes sme vinou absencií hrali prakticky bez tvorcov hry, čo sa prejavilo na našej kvalite," hodnotil ďalej Luknár.

"Avšak vidím to čisto a jasno. Naše mužstvo je mužstvom budúcnosti! A to, že také skúsené a slávne mužstvo ako FC Petržalka sa s nami natrápilo je len dôkazom ,že ideme dobrým smerom. Zápas nám presne ukázal ,kde sa musíme a hlavne chceme zlepšiť. Som vďačný za krásnu atmosféru, ktorú spravili hlavne fanúšikovia Petržalky. Ako vravím, nám tento zápas dal omnoho viac ako vzal, a preto sa teším na to, kam naše mužstvo bude ďalej rásť! Sme v tom totižto všetci spoločne," uzavrel pozitívne tréner Rače.

Lužná prelomila sériu prehier, Most s prvou stratou

Ďalšiu zaujímavú konfrontáciu ponúkol zápas v Dunajskej Lužnej, kde sa predstavila Devínska Nová Ves. Svoj pohľad na duel ponúkol pre klubovú stránku ofkdluzna.sk tréner domácich Karol Brezík: V prvom polčase sa hra odohrávala najmä v strednom pásme, obe družstvá sa spoliehali na zabezpečenú obranu a útočili s menším počtom hráčov. Najväčšiu gólovú príležitosť mal Kvasňovský po tvrdej strele Bališa, keď hosťujúci brankár neudržal loptu, no neuspel.

V druhom polčase sa hralo ofenzívnejšie, k čomu prispel najmä vedúci gól Pálku, ktorý dotlačil loptu do siete po príležitosti Kubalu. V nasledujúcich minútach domáci nepremenili niekoľko dobrých príležitostí a hostia boli vo finálnej fáze nedôrazní, vďaka čomu si Dunajská Lužná pripísala tesné, no zaslúžené víťazstvo.

Líder tabuľky a v doterajšom priebehu súťaže suverénny Most pri Bratislave cestoval do Lozorna s trojbodovými ambíciami, no už po prvom polčase ich musel prehodnotiť, keďže po góloch Prečucha a Švajdlenku prehrával 2:0. Hosťom sa po hodine hry síce podarilo znížiť zásluhou Willmana, to však bolo z ich strany všetko a po vôbec prvej strate bodov v ročníku prišli o prvú pozíciu, ktorú prenechali nováčikovi z Petržalky.

Ivanka bodovala aj v oslabení, Báhoň s prvou výhrou

V Ivanke pri Dunaji sa predstavila Rovinka, ktorá rovnako ako domáci v predchádzajúcom zápase bodovala naplno. Po bezgólovom úvodnom dejstve poslal v 47. minúte domácich do vedenia Droxler. Práve úspešný zakončovateľ Slovana svoj tím oslabil v 74. minúte, keď za zmarenie vyloženej šance ešte pred pokutovým územím uvidel červenú kartu. Hosťom sa však početnú výhodu využiť na aspoň vyrovnanie nepodarilo a z Ivanky tak odchádzali bez bodov.

Súboj tímov z dolných priečok tabuľky postavil proti sebe Báhoň a Bernolákovo. Domácich priblížil k prvému víťazstvu v sezóne tesne pred prestávkou Minárik, no hostí vrátil do zápasu v 57. minúte Senaši. Hrdinom Báhoňa sa tak nakoniec stala letná posila z Nitry Tibor Spód, ktorý medzi 58. a 90. minútou prekonal Gašparoviča v bráne Bernolákova hneď trikrát a zariadil tak triumf domáceho tímu.

Nový tréner zatiaľ Vajnory nenakopol, Svätý Jur so zahanbujúcim debaklom

Vo Vajnoroch po katastrofálnom štarte do sezóny, keď FK z piatich zápasov získal jediný bod a zaznamenal hrozivé skóre 5:24, došlo k zmene trénera, keď Miroslava Hirka vystriedal Róbert Vajda. Niet sa moc čo čudovať a dosť otvorene o tom po derby s Račou hovorí aj klubová stránka fkvajnory.sk:

"Čo je veľa, to je veľa. Vajnoráci nakúpili doma tretíkrát v rade a znovu sme dostali gól do piatej minúty. Ako znie známa hláška z českej kinematografie – "stejné chyby, stejné známky". A presne tak vyzerali naše tri domáce zápasy (Rohožník 1:6, D. Lužná 1:8, Rača 0:7), teda ako cez kopirák. Raz sa to môže stať, ale trikrát, a dokonca doma, to nie…"

Ako sa však ukázalo v zápase v Tomášove, na staré-známe "nová metla dobrá metie" bude treba viac ako jeden tréning. Vajnory totiž tentokrát inkasovali až deväťkrát, keď sa o štyri zásahy postaral Brieška, o dva Mida (druhý z pokutového kopu) a po jednom pridali Kálmán, Pinte a z bieleho bodu aj striedajúci Chmúra.

Ešte horšie dopadol Svätý Jur. Ak si jeho priaznivci mysleli, že výhra v 4. kole na ihrisku Tomášova tím nakopne, dostali prvú facku hneď v ďalšom zápase, ktorý priniesol domácu prehru s Ivankou pri Dunaji, no na Rapide to bol po dueli s béčkom Slovana doslova úder na bradu. Svätý Jur totiž vyfasoval rovný tucet, o polovicu z neho sa postaral strelecky rozbehnutý David Hrnčár. Dvakrát sa presadil kapitán Mašulovič, po góle si pripísali Petráš, Terešenko, Zemko a Brodziansky. O čestný zásah hostí sa za stavu 4:0 postaral Volf.

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)