topPhoto
FOTO: Novomestský športový klub 1922 (facebook)

NMŠK po výbuchu v minulom ročníku začalo odznova

BRATISLAVA, 09.09.2017 |
Novomestský športový klub 1922 (NMŠK) vznikol na konci mája 2014 zlúčením troch klubov – FK BCT, ŠK Štart Nepočujúci a ZŠ Kalinčiaková. Klub má tím mužov i žien a svoje výbery má aj vo všetkých mládežníckych kategóriach. My sme sa pozreli na áčko, ktoré prešlo pred touto sezónou veľkými zmenami.


V ročníku 2015/2016, v ktorom sa klub predstavil už pod novým názvom, skončilo A mužstvo v 5. lige Bratislava-mesto na veľmi peknom 3. mieste, keď sa pred neho dostali len suverénna FC Petržalka Akadémia a dnes už neexistujúca FA Bratislava. Tím podával stabilné výkony počas celého ročníka a hlavne v druhej polovici súťaže hral atraktívny ofenzívny futbal.

V nasledujúcej sezóne však mužstvo pod novým realizačným tímom doslova vybuchlo. Nový tréner áčka Peter Špacír, ktorý v klube predtým pôsobil neúspešne ako šéftréner mládeže, nielen že nedokázal nadviazať na úspešný ročník svojho predchodcu, naopak, mužstvo padlo na úplne dno a v lige sa zachránilo len vďaka odhláseniu svojich dvoch súperov Domino B (to ani sezónu nezačalo) a už spomínaného klubu FA Bratislava. Posledné kolo proti Dúbravke dokonca mužstvo odohralo len s deviatimi hráčmi a dostalo výprask 1:10.

O neúspešnom predchádzajúcom ročníku, ale aj o cieľoch v tom prebiehajúcom, sme sa bavili s tajomníkom klubu a hlavným trénerom A tímu Ladislavom Horvátom st.


V ročníku 2015/2016 skončil klub NMŠK na peknom treťom mieste. V tom nasledujúcom sa však mužstvo prepadlo až na úplný chvost tabuľky. Kde vidíte dôvody tohto neúspechu?

Ako nový klub prechádzame aj my rôznymi zmenami. V ročníku 2015/16 bol tím mužov prakticky identický ako pred vznikom NMŠK. Figurovali v ňom rovnakí hráči a realizačný tím, ktorí spolu boli už roky zohratí a pravidelne sa pohybovali medzi štvrtou a piatou ligou v bývalom BCT. Ako klub sme mali ale iné priority a prácu v mužskej kategórii sme si predstavovali inak. Preto sme pristúpili k zmene realizačného tímu, ktorá sa ale nestretla s pozitívnou odozvou od hráčov a preto klub opustili aj s trénermi. Tento krok sme samozrejme akceptovali.

Do novej sezóny sme preto angažovali iných hráčov a doplnili ich hráčmi z našej mládeže. Je pravdou, že sme síce spadli do druhej polovice tabuľky, no zmeny a dolaďovanie pri novozačínajúcich kluboch je nevyhnutné. Chceme vytvoriť u nás klubizmus, ktorý je založený na tom, že hráči dajú srdce za Novomestský športový klub.


Po zmene realizačného tímu však muži pod vedením nového kormidelníka Petra Špačíra v minulej sezóne nedosahovali výsledky, aké ste si zrejme predstavovali. Čo to podľa vás spôsobilo?

Ako som už spomínal, realizačný tím v ročníku 2015/16 nenapĺňal to, čo od neho vedenie vyžadovalo. Bohužiaľ, nový tréner Špačír nedokázal vhodne doplniť káder, čo sa prejavilo aj na umiestnení v tabuľke. Po odchode realizačného tímu, ktorý so sebou vzal aj drvivú väčšinu kádra, sme s mužmi museli začínať úplne odznova.

Výsledky sú v mužskej kategórií dôležité, ale klub si dal ako prioritu zakomponovanie mladých hráčov do mužského futbalu a celoklubovú spoluprácu. Tieto priority sa nie celkom naplnili. Preto po vzájomnej dohode s trénerom Špacírom bola aj s ním spolupráca ukončená. Keďže sme na futbalovej mape ešte len dva roky, musíme s mužmi pracovať trpezlivo.
 

NMŠK je riadne prihlásené do sezóny 2017/2018. Aké sú ciele v aktuálnom ročníku?

Cieľ je v prvom rade to, aby sa mužstvo z minulého roka doplnené o viacerých nových futbalistov zohralo a hralo podľa herného systému, ktorý máme vypracovaný. A to proti komukoľvek a za akéhokoľvek výsledku. V nižších slovenských ligách to nie je častým javom, ale ak chceme zapracovávať mladých hráčov do mužskej kategórie, musíme hrať to isté čo hrajú v mládeži. Iba tak zabezpečíme, že kvalitu mužov budeme zvyšovať práve vďaka našim hráčom.

Vieme, že v mužskej kategórii ide primárne o výsledky, no my budujeme klub smerom do budúcna. V mužstve bude figurovať niekoľko našich dorastencov, ktorým chceme dávať šancu. Ako klub sme vypracovali herný systém, ktorý budú hrať tímy od žiakov cez dorast až po mužov. Chceme hrať v prvom rade kombinačne. Už v závere minulej sezóny, aj keď výsledky tomu nenasvedčovali, sme vedeli pekne zakombinovať a potrápiť súperov. V piatej lige by sme sa práve tým chceli odlíšiť od ostatných. Vieme síce, že proti nám stoja silné celky, no aj tieto tímy sú pre nás zdolateľné.


Aké zmeny nastali v kabíne?

Káder z minulého roka bol veľmi úzky a preto sme pristúpili k jeho doplneniu. Mužstvo ešte stále dopĺňame, ale už teraz sme medzi sebou privítali viacerých kvalitných hráčov. Z hosťovania sa vrátil Fukatsch a Freiwald, ktorí pôsobili vo vyšších ligách. Novými tvárami sú napríklad Marián Križan z Dunajskej Lužnej, Tomáš Kelemen zo skúsenosťami z treťoligového Mostu pri Bratislave, Tomáš Bachorec z Iskry Petržalka, Miroslav Banovský z Borinky a mohol by som menovať ďalších.

Káder sa celkovo posilnil o viac ako 10 hráčov. Všetko k nám prichádzajúci hráči sú mladí futbalisti, ktorí majú toho ešte veľa pred sebou. Taktiež budú v kádri figurovať dorastenci Milan Bitala a Pavol Kríž. Prvý menovaný je u nás od žiackych kategórií a druhý už od prípravky.


NMŠK sa však podaril aj husársky kúsok, keď sa ženské mužstvo prebojovalo do prvej ligy. Čomu pripisujete tento úspech?

Tento úspech pripisujem vynikajúcej spolupráci s trénerom žien Romanom Jasovským. Ten naštartoval v našom klube akýsi boom ženského futbalu. Do svojho tímu získal viacero hráčok zo svojho predošlého pôsobenia v ženskom futbale a zapracoval doň nové mladé dievčatá.

Ženský výber NMŠK pred svojím prvým domácim zápasom v 1. lige proti Michalovciam

 

Popri ženách k nám začali prichádzať aj žiačky, ktoré mali tiež veľmi dobrú sezónu a od nového ročníka budeme mať aj juniorky. Uplynulá sezóna žien bola famózna a dievčatá si tú prvú ligu naozaj zaslúžili. My sa im budeme snažiť ešte zlepšiť podmienky, aby mohli čo najlepšie reprezentovať Nové Mesto. Do prvej ligy ideme zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Cieľ je byť do piateho miesta.

 

Hneď vedľa vášho ihriska na bývalom "Štarte" už pomaly stojí nová budova. Ako vnímate problémy s ihriskami v Bratislave?

Nie je to možno len problém futbalových ihrísk, ale celkovo športovísk. Za posledných 25 rokov zmizlo z mapy Bratislavy mnoho športovísk, ale neprišla za ne žiadna náhrada. Náš areál je po susedných Pasienkoch najväčší futbalový areál. Iné kluby majú s priestorom na ihriská problém. My sa preto snažíme v súčastnosti s nášho areálu vyťažiť maximum. Pridávame ďalšie trávniky a rozširujeme ich. Ostatné kluby túto možnosť nemajú. Bohužiaľ samotné kluby s danou problematikou nič nezmôžu. Zmena musí prísť od zväzu, mesta alebo samotného štátu, ktorý by poskytol deťom priestor na športovanie.

 

Mužstvo NMŠK je po štyroch kolách súťaže stále bez bodu a s nelichotivým skóre 5:14. Tím sa však podľa slov trénera musí zohrať a to môže chvíľu trvať. Svoje prvé body bude môcť vybojovať už túto nedeľu v domácom zápase proti Malinovu.

TABUĽKA

  KLUB Z V R P S B
1. MŠK Senec 4 3 1 0 19 : 6 10
2. FK Dúbravka Bratislava 4 3 0 1 11 : 4 9
3. FK Vajnory B 4 3 0 1 13 : 8 9
4. ŠK Nová Dedinka 4 2 2 0 7 : 4 8
5. TJ Jarovce Bratislava 4 2 1 1 9 : 6 7
6. TJ Malinovo 4 2 1 1 9 : 6 7
7. ŠK Danubia Hrubý Šúr Bratislava 4 2 0 2 14 : 10 6
8. ŠK Igram 4 2 0 2 10 : 14 6
9. ŠKO Miloslavov 4 2 0 2 8 : 12 6
10. ŠK Krasňany Bratislava 4 2 0 2 8 : 13 6
11. Lokomotíva Devínska Nová Ves B 4 1 0 3 10 : 10 3
12. MŠK Iskra Petržalka 4 1 0 3 6 : 9 3
13. OŠK Chorvátsky Grob 4 0 1 3 2 : 15 1
14. NMŠK 1922 Bratislava 4 0 0 4 5 : 14 0
"

Autor: Ivan Křížek, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 22.01.2018
  Slovan blízko k dohode so slovinským stopérom Bajričom
  Slovenský futbalový klub Slovan Bratislava pondelok na oficiálnom webe potvrdil medializované informácie týkajúce sa záujmu o slovinského obrancu Kenana Bajriča. Klub je blízko k podpisu zmluvy s 23-ročným stopérom, ktorý by mal do Slovana prestúpiť zo slovinského klubu NK Olimpija Ľubľana.

  Transfer však ešte nie je definitívne dotiahnutý. "Je pravda, že sme sa v piatok dohodli s predstaviteľmi Ľubľany na podmienkach prestupu Kenana Bajriča. Verím, že v najbližších hodinách podpíšeme s Kenanom zmluvu a finálne dotiahneme jeho príchod. Našich fanúšikov o tom budeme informovať ako prví," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. (TASR)
 • 17.01.2018
  Snina prezradila prvého súpera v príprave
  Zverenci trénera Jozefa Štafuru odštartujú sériu prípravných zápasov počas zimnej prípravy duelom s účastníkom 5. ligy VsFZ skupina Zemplínska OŠK Pavlovce. Tímy sa stretli aj v rámci 3. kola Slovnaft Cupu, v ktorom sa po výsledku 1:1 tešili po pokutových kopoch hráči Sniny. Zaujímavosťou je, že Pavlovce sú rodiskom domáceho trénera. (MFK Snina facebook)
 • 17.01.2018
  Zmena v pláne zápasov košickej Lokomotívy
  Program prípravy účastníka 2. ligy Lokomotívy Košice prešiel drobnou zmenou, keď si zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara namiesto súboja s MTK Budapešť zmerajú sily s 1. FC Tatran Prešov. Zápas by sa mal hrať v Prešove 1. februára od 11.00. (fclokomotiva.sk)
 • 10.01.2018
  MS2018: Anglicko v príprave proti Nigérii aj Kostarike
  Anglickí futbalisti si v príprave na letné MS v Rusku zahrajú s Nigériou a Kostarikou. Výber trénera Garetha Southgatea v kvalifikácii vyradil Slovákov a na šampionáte si zahrá v G-skupine s Tuniskom, Panamou a Belgickom.

  Pred odletom na MS sa Angličania najskôr 2. júna stretnú vo Wembley s Nigériou, o ďalších päť dní v Leedsi budú čeliť Kostarike. V marci majú v pláne vo Wembley aj dva zápasy s reprezentáciami, ktoré do Ruska nepostúpili - Holandskom a Talianskom. Informovala agentúra AP. (TASR)
 • 05.01.2018
  Trebišov do jarnej časti s novým trénerom
  U po jeseni 12. tímu druholigovej tabuľky dochádza k zmene na poste hlavného trénera A-mužstva. Doterajšieho kormidelníka Vladimíra Rusnáka vystriedal Karol Kiseľ starší. (FB Slavoj Trebišov)
 • 05.01.2018
  Olympiakos Pireus odvolal trénera Lemonisa
  Vedenie Olympiakosu Pireus odvolalo trénera Takisa Lemonisa, ktorý dočasne viedol úradujúceho gréckeho futbalového majstra. Podľa tamojších médií by ho mal na lavičke vystriedať Španiel Oscar Garcia.

  Lemonis viedol Olympiakos už štvrtýkrát vo svojej kariére, tentoraz vydržal vo funkcii iba tri mesiace. Päťdesiatosemročný kouč, ktorý nahradil v septembri na poste Albánca Besnika Hasiho, dokázal priviesť mužstvo na čelo tabuľky. V minulosti ho dokormidloval k piatim majstrovským titulom v gréckej Superlige (2001, 2002, 2007, 2008 a 2017). (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//