MS2018: Zdvihnutý prostredník Dele Alliho má dohru, zaoberá sa ním FIFA

ZURICH, 08.09.2017 |
Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči anglickému reprezentantovi Dele Allimu za jeho obscénne gesto v pondelňajšom zápase F-skupiny kvalifikácie MS 2018 proti Slovensku (2:1).

Dvadsaťjedenročný stredopoliar Albiónu sa bráni tvrdením, že vztýčený prostredník neadresoval francúzskemu rozhodcovi Clémentovi Turpinovi, ale svojmu spoluhráčovi Kyleovi Walkerovi.

Nešportové správanie hráča Tottenhamu Hotspur zachytili televízne kamery vo chvíli, ako Turpin nechal pokračovať v hre a neodpískal priamy kop pre Anglicko práve po kontakte Alliho s jedným z hráčov hostí.

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 20.09.2017
    Baier dostal za obscénne gesto so stopom a pokutou
    Stredopoliar Augsburgu Daniel Baier dostal jednozápasový trest a zaplatí 20 000 eur za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. V stredu o tom rozhodla Nemecká futbalová federácia (DFB).

K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Baiera usvedčili televízne zábery. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)

Angličania odvolali trénera žien za správanie v klube
    Anglická futbalová asociácia (FA) odvolala trénera ženskej reprezentácie Marka Sampsona sa nevhodné správanie v jeho bývalom pôsobisku.

Sampson mal problémy so správaním v klube Bristol Academy, kde skončil v roku 2013. Potom sa stal trénerom Anglicka, s ktorým získal na majstrovstvách sveta o dva roky neskôr bronz. FA uviedla, že sú jasné dôkazy o jeho neakceptovateľnom správaní, ale bližšie detaily nezverejnila. (TASR)
    Baierovi z Augsburgu hrozia sankcie za obscénne gesto
    Stredopoliarovi Augsburgu Danielovi Baierovi hrozia sankcie za obscénne gesto v utorňajšom zápase nemeckej futbalovej bundesligy proti Lipsku. K nešportovému gestu smerom k lavičke úradujúceho vicemajstra prišlo v 74. minúte duelu, ktorý Augsburg vyhral 1:0 gólom Michaela Gregoritscha. Hlavný rozhodca incident nezaregistroval. Informovala o tom agentúra dpa. (TASR)
  • 19.09.2017
    Karibský funkcionár Derrick dostal šesťročný trest
    Etická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) potrestala lídra Karibskej federácie Gordona Derricka šesťročným zákazom činnosti za finančné podvody.  Derricka obvinili z konfliktu záujmov, podplácania, nesprávneho riadenia finančných prostriedkov, či zo zneužívania právomoci a porušenia zásad lojality. FIFA ďalej uviedla, že funkcionár zo štátu Antigua a Barbuda nespolupracoval pri vyšetrovaní. (TASR)
  • 16.09.2017
    Obranca Dortmundu Durm podstúpil operáciu
    Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund prišiel o obrancu Erika Durma, ktorý podstúpil operáciu bedra. Dátum jeho návratu nie je známy.

Sedemnásobný nemecký reprezentant absolvoval chirurgický zákrok v Mníchove. Pre zranenie vynechal takmer celú letnú prípravu a nezrealizoval sa ani jeho plánovaný prestup do Stuttgartu. Informovala agentúra dpa. (TASR)
  • 15.09.2017
    EL: Hector sa zranil, Kolínu bude chýbať niekoľko týždňov
    Nemecký futbalový reprezentant Jonas Hector utrpel vo štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA medzi jeho Kolínom a Arsenalom FC zranenie členka. Bundesligistovi tak bude chýbať niekoľko týždňov.

Kolín prehral v Londýne 1:3 v 1. kole skupinovej fázy, hoci po polčase viedol. Pre "capkov" je to zranenie dôležitého obrancu veľká strata, v lige sa im nedarí, keď majú na konte po 3. kolách tri prehry. V nedeľu ich čaká zápas na ihrisku ligového lídra Borussie Dortmund. (TASR)