V Trnave privítajú lídra z Nitry, Slovan sa predstaví v Trenčíne

BRATISLAVA, 09.09.2017 |
Po reprezentačnej prestávke pokračuje futbalová Fortuna liga zápasmi 7. kola, v šlágri privíta trnavský Spartak nováčika a lídra súťaže FC Nitra.

Tím spod Zobora nazbieral v doterajšom priebehu 16 bodov, zaváhal len doma s Michalovcami (0:0) a inkasoval jediný gól. Trnavčania taktiež vstúpili do sezóny výborne, po sérii štyroch triumfov figurovali na čele tabuľky, ale prehry so Slovanom (1:2) a Žilinou (1:3) ich zosunuli na tretiu priečku.

O zápas je veľký divácky záujem, predstavitelia domáceho klubu očakávajú na Štadióne Antona Malatinského sedem až osemtisícovú návštevu. K vyššej diváckej účasti by mohol prispieť aj tradičný trnavský jarmok. V klubovej histórii Spartaka Trnava pôjde o jubilejný 2000. ligový zápas. Spartak sa počas asociačného termínu posilnil o brankára Martina Chudého a stredopoliarov Jána Vlaska s Antonom Slobodom. Do Nitry sa vrátil odchovanec Jaroslav Machovec.

Trápiaci sa Trenčín hostí v sobotu Slovan Bratislava, na ktorý stráca už 9 bodov a rád by manko skresal. Tím Martina Ševelu po zlom vstupe do ligy okupuje až 10. pozíciu a ťahá päťzápasovú šnúru bez víťazstva. Slovan však poškuľuje po titule a chce pokračovať v zbieraní bodov, momentálne ich má 14.

"Počas reprezentačnej prestávky sme tvrdo pracovali a verím, že námaha sa nám vyplatí troma bodmi. Zápasy proti Trenčínu sú vždy otvorené a zaujímavé. Odkedy som prišiel do Slovana, tak všetky duely s týmto súperom boli náročné a priniesli veľa gólových šancí na oboch stranách. V sobotu nás čaká ťažký zápas, ale ja sa naň teším. Urobíme maximum, aby sme získali tri body," uviedol pre klubový web "belasých" stredopoliar Joeri de Kamps.

O prvý trojbodový zápis v sezóne sa pokúsi Senica, ktorá privíta Zlaté Moravce. Majstrovská Žilina, so šiestimi bodmi až deviata, sa predstaví v Zelpo Aréne proti Podbrezovej, ktorá je predposledná so štyrmi bodmi na konte. Ružomberok bude doma favorit proti Michalovciam, hoci pôjde o súboj tabuľkových susedov, ktorých od seba delí len jeden bod.

Prešov zavíta do Dunajskej Stredy. "Súper má na konte 7 bodov, z troch zápasov vonku dokázal dva vyhrať a to dokonca v Žiline. Z toho vyplýva, že na ihriskách súperov je nebezpečnejší. Musíme sa dobre pripraviť, Prešov má rýchlych, technických a nebezpečných útočníkov. Musíme si dať pozor na protiútoky súpera," uviedol pre klubový web kouč DAC Marco Rossi.

Program 7. kola Fortuna ligy
sobota 9. septembra:
17.00 AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava (rozhodcovia: Očenáš - Balko, Hancko, PP RTVS)
19.00 FC DAC 1904 Dunajská Streda - 1. FC Tatran Prešov (Glova - Vorel, Bednár)
19.00 MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce (Smolák - T. Somoláni, Žákech, PP TV213)
19.00 FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina (Marhefka - Bobko, Lieskovský)
19.00 FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (Kráľovič - Benko, Ferenc)

nedeľa 10. septembra:
19.00 FC Spartak Trnava - FC Nitra (Kružliak - Slyško, Mókoš, PP TV213)

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)