SP: Veľký videonávrat k 3. kolu Slovnaft Cupu

SLOVENSKO, 22.09.2017 |
Tretie kolo súbojov v Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe prinieslo okrem množstva gólov aj viacero prekvapení.

Petržalka vyhrala nad Dunajskou Lužnou aj v pohári

Z viacerých dvojíc 3. kola Slovnaft Cupu oprávnený záujem vyvolával súboj dvoch špičkových tímov 3. bratislavskej ligy OFK Dunajská Lužná – FC Petržalka akadémia. Rovnako ako pred necelými tromi týždňami v majstrovskej súťaži, aj tentoraz boli úspešnejší hostia od pravého brehu Dunaja. Vyhrali 2:1, hoci po hrubej chybe brankára Valašika prehrávali od 34. minúty 0:1, keď gól strelil Rypák. Vzápätí po rozohraní zo stredového kruhu Piroska vysunul priebojného Ládyho, ktorý s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 78. min Koštál krížnou strelou zabezpežil Petržalke víťazstvo a postup do 4. kola Slovnaft Cupu.

"Tento súboj bol viac vyrovnanejší ako nedávny v 3. lige, hralo sa prevažne v strede poľa. Čakalo sa na chybu, prvú urobili hostia, ktorú sme aj potrestali gólom. Škoda však, že za niekoľko sekúnd sme im to vrátili a bolo vyrovnané. V druhom polčase sme mali síce podporu silného vetra v chrbte, ten však podľa mňa dosť poškodil úroveň zápasu. Mali sme síce aj tlak, ale okrem nastrelenej žrde sme sa v koncovke nepresadili. Súper má však veľké kvality a po peknej akcii dal víťazný gól," povedal pre portál ligy.sk tréner OFK Dunajská Lužná Karol Brezík.

Každý zápas je iný, ale v tomto OFK ukázal, že za Petržalkou veľmi nezaostáva. "Máme veľmi mladé mužstvo, skúsenosťami sa nevyrovnáme Petržalke, ťažko teda môžem hráčom niečo vyčítať. Citeľne nám pre zranenie chýbali stredný obranca Pálka a stredopoliar Kučera. Teraz sa už po vypadnutí z domáceho pohára budeme maximálne sústrediť na ligu," dodal Brezík.

Petržalka v pohári vyradila už troch súperov, dvoch práve z 3. ligy, po Tomášove aj Dunajskú Lužnú. "Sme znova spokojní, s víťazstvom a aj s postupom do ďalšieho kola, hoci druhý polčas nebol podľa našich predstáv. Aj nedávno tu fúkal silný vietor, ale tento sa vôbec nedal porovnať s tým, ktorý bol v majstrovskom zápase. Keďže sme v minulom kole nehrali, nastúpili sme v silnejšej zostave, išli sme za postupom. Aj v pohári sa chceme dostať čo najďalej a hlavne stretnúť sa so silným a atraktívnym súperom," zhodnotil duel generálny manažér Petržalčanov Andrej Kalina. (autor: Milan Valko)

Myjava cez treťoligistu do štvrtého kola

V rámci 3. kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup nastúpil Spartak Myjava na domácom trávniku proti účastníkovi 3. ligy tímu MŠK Púchov. Mužstvo zo stredu tabuľky tretej najvyššej súťaže pricestovalo na kopanice s jednoznačným úmyslom postúpiť ďalej, no spartakovci boli proti.

V úvode predviedli prvé dve ofenzívne akcie zápasu domáci hráči, ale púchovský gólman Pilný pri ich zakončeniach zasahovať nemusel. Problémy mu nenarobila ani propagačná strela Kvasničku v 18. minúte. V 30. minúte vyslal center do šestnástky hostí Jorík a Peter Sivák tiesnený dvoma hráčmi sa pokúsil hlavou rozvlniť púchovskú sieť. Síce sa tak nestalo, ale aktivita Myjavčanov na trávniku si vyslúžila potlesk z tribún.

O dve minúty neskôr po rohovom kope zahrávanom kapitánom Horešom sa domáci doslova drali do zakončenia, no v skrumáži pred Pilným neuspeli. Prvé výraznejšie ohrozenie domácej brány zo strany Púchova diváci videli až v 35. minúte, kedy pálil v dobrej pozícii Pilát. Solnička však strelu reflexívne vyrazil. Zmena skóre prišla až v samotnom závere prvého polčasu, kedy sa v 45. minúte presadil Vávra a poslal svoj tím do vedenia.

Do druhého dejstva nastúpili obaja súperi so zmenami v zostavách. Na strane Myjavy vybehli na ihrisko Pavol Sivák a Matušica, sadnúť si išli Kvasnička a Kočica. Púchovčania poslali do hry Hrnka, ktorý tak nahradil Sibandu. A bol to práve striedajúci Matušica, ktorý sa v 48. minúte pokúšal zvýšiť rozdiel skóre o dva góly. Jeho snahu zmarila hosťovská obrana.

Neuspel ani Copko v 50. minúte, ktorý si v situácii jeden na jedného odkopol loptu príliš ďaleko. V 53. minúte zasa fanúšikovia na tribúnach videli peknú spoluprácu tria Matušica – Copko – Jorík. Posledný menovaný však nestihol v strete s obrancom Púchova pred bránou hlavičkovať presne do sita. Rovnako pochodil aj Pavol Sivák v 59. minúte duelu. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie aktívny Copko. Lopta po jeho strele opečiatkovala spodnú stranu brvna, odkiaľ sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru.

V 78. minúte si Púchovčania vypracovali najvážnejšiu gólovú šancu v druhom polčase. Našťastie pre spartakovcov, Hrnkov teč mieril tesne vedľa. V ďalšej minúte na druhej strane po druhý raz v zápase zachránila Pilného konštrukcia brány, keď Horešova strela trafila brvno. V 88. minúte Vávra ukázal, že sa netreba nikdy vzdávať. Zabojoval v šestnástke hostí a lopta sa od neho dostala k striedajúcemu Jánošíkovi. Ten sa zblízka nemýlil a Myjava zvíťazila nad Púchovom 2:0.

Daniel Kvasnica, asistent trénera Myjavy: "Odohrali sme zápas s veľmi kvalitným súperom, ktorý bojuje o špicu tretej ligy, čo bolo na ihrisku aj vidieť. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene a určite by som chcel hráčov pochváliť za predvedenú hru aj za strelené góly. Niektoré šance by sa síce dali využiť efektívnejšie, ale sme spokojní." (autor: Marek Hrin, Spartak Myjava)

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)