Neapol naďalej bez straty, turínske derby pre Juventus

RÍM, 23.09.2017 |
Futbalisti SSC Neapol si aj po šiestom zápase novej sezóny Serie A udržujú stopercentnú bilanciu.

V sobotňajšom zápase vydreli na ihrisku nováčika Spal 2013 víťazstvo 3:2 a vedú tabuľku s plným počtom 18 bodov o skóre pred Juventusom.

Spal v zápase hrýzol, ujal sa vedenia v 13. minúte, no favorizovaní hostia postupne prebrali kontrolu nad dianím na ihrisku. Víťazný gól SSC strelil v 83. minúte obranca Faouzi Ghoulam. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík nastúpil s kapitánskou páskou v základnej zostave "Partenopei" a hral do 61. minúty, keď ho na trávniku vystriedal Brazílčan Allan.

Okrem Neapola je v lige bezchybný aj Juventus, ktorý zdolal v mestskom derby FC Turín hladko 4:0. Dva góly úradujúceho majstra strelil Argentínčan Paulo Dybala, po jednom pridali Miralem Pjanič a Alex Sandro. Hostia hrali od 24. minúty iba s 10 hráčmi, po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Daniele Baselli.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí si AS Rím poradil na domácom štadióne s Udinese Calcio 3:1. "Vlci" prakticky vybavili zápas už v prvom polčase, skóre otvoril v 12. minúte Edin Džeko a do prestávky ešte dvakrát skóroval Stephan El Shaarawy. V 89. minúte mohol zvýšiť náskok Diego Perotti, ale nepremenil penaltu. Následne na opačnej strane zmiernil prehru gólom Jens Larsen. Rimania si pripísali štvrtú výhru v sezóne, Udinese utrpelo tretiu prehru za sebou.

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)