Morata si pripísal hetrik, priaznivci mu zložili nový chorál

LONDÝN, 24.09.2017 |
Ústrednou postavou sobotňajšieho stretnutia anglickej Premier League medzi futbalistami Stoke City a Chelsea FC bol španielsky útočník v službách "The Blues" Alvaro Morata.

Hetrikom sa postaral o hladkú výhru zverencov trénera Antonia Conteho 4:0.

Reprezentant Španielska si otvoril v zápase strelecký účet hneď pri prvej výraznejšej šanci, už v 2. minúte sa presadil po samostatnom nájazde na súperovho brankára. Skóre stretnutia ešte pred prestávkou navýšil Pedro, na ktorého úplne zabudla obrana Stoke.

"Som spokojný s výkonom tímu. Nie je jednoduché vyhrávať zápasy na ihrisku Stoke, vždy ide o náročné stretnutia. Začali sme veľmi dobre, potom sme dokázali ustáť tlak súpera. Podarilo sa nám neskôr streliť ďalšie dva góly a tiež si vytvoriť šance na ďalšie navýšenie skóre. Skončilo sa to 4:0, ale nebolo to nič jednoduché," začal s hodnotením duelu kormidelník FC Chelsea.

Morata skompletizoval hetrik v druhom polčase v priebehu piatich minút. Najskôr sa presadil po individuálnom prieniku z polovice ihriska, keď padáčikom rozvlnil sieť. Tretí gól pridal v malom "vápne" po priťuknutí Azpilicuetu.

"Alvaro zahral veľmi dobre. Zaznamenal hetrik, čo je vždy pre útočníka veľmi dôležité. Znamená to tiež, že dokážeme vytvárať šance pre útočníkov," citovala Conteho klubová webstránka.

Stoke si nedokázal vôbec poradiť s hrou súpera, v prvom polčase dokonca nevyslal ani jednu priamu strelu na brankára. "Urobili sme priveľké množstvo chýb proti tímu, ktorý dokáže z toho ťažiť. Chyby v obrane nás obrali o možnosť pomýšľať na víťazstvo," uviedol tréner Stoke City Mark Hughes.

Chelsea vybojovala štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov a v tabuľke poskočila už na tretiu pozíciu so ziskom trinástich bodov. Okrem dobrej formy potešili Conteho aj priaznivci "The Blues": "Priaznivci nás hnali dopredu počas celého stretnutia. Chcel by som sa im poďakovať za podporu a tiež za to, že som počul príjemnú zmenu pri pesničke o Moratovi."

Fanúšikovia Chelsea pôvodne spievali na adresu španielskeho zakončovateľa chorály, v ktorých mu vytýkali jeho antisemitský postoj. Teraz mu zložili novú pesničku, v ktorej skandujú "Morata comes from sunny Spain, he’s better than Harry Kane", v preklade "Morata prichádza zo slnečného Španielska, je lepší než Harry Kane".

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 20.02.2018
    Zápas Lokomotívy s Rimavskou Sobotou zrušený
    Zápas v rámci zimnej prípravy medzi druholigiovou Lokomotívou Košice a účastníkom 3. ligy Stred Rimavskou Sobotou, ktorý sa mal hrať v strede 21. februára v Moldave nad Bodvou, sa nakoniec po vzájomnej dohode oboch klubov zrušil. Dôvodom sú zranenia a choroby v boch kádroch. (fclokomotiva.sk)
  • 15.02.2018
    Pezinské derby zrušené
    Prípravný zápas, v ktorom sa mali vo štvrtok stretnúť PŠC Pezinok a CFK Pezinok Cajla sa nakoniec neuskutoční. Dôvodom je maródka v tíme CFK. (FB PŠC Pezinok)
  • 07.02.2018
    Posledná rozlúčka s Ladislavom Kačánim bude v sobotu 10. februára
    Posledná rozlúčka s legendárnym futbalistom, trénerom a pedagógom Ladislavom Kačánim bude v sobotu 10. februára 2018 o 10.45 v bratislavskom Krematóriu. Bývalý internacionál a tvorca renomovanej československej futbalovej metodiky zomrel v pondelok 5. februára 2018. Prvého apríla by sa dožil 87 rokov. Informoval web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). (TASR)
  • 03.02.2018
    Prezident Sionu Constantin neuspel s odvolaním voči dištancu
    Prezident švajčiarskeho futbalového klubu FC Sion neuspel na Športovom arbitrážnom súde (CAS) s odvolaním voči 9-mesačnému dištancu. Christian Constantin si vyslúžil trest za to, že po septembrovom ligovom zápase s Luganom dal facku spolukomentátorovi Rolfovi Fringerovi.

Bývalému trénerovi švajčiarskej reprezentácie, ktorý nazval Constantina "narcisom s nulovou empatiou", navyše uštedril kopanec. "Nakopal som ho do zadku, bol to dobrý pocit," citovala agentúra DPA slová Constantina, ktorý pôvodne dostal 14-mesačný dištanc. Navyše mu udelili pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. (TASR)
  • 02.02.2018
    Traja mladí futbalisti zahynuli po zrážke autobusov
    Traja mladí futbalisti z Čile zomreli pri zrážke dvoch autobusov cestou na mládežnícky turnaj do Paraguaja. Tragédia sa stala blízko argentínskeho mesta Mendoza.

Pri nešťastí sa zranilo ďalších 20 ľudí. Mladíci boli z futbalovej školy prvoligového klubu Colo Colo. Čilská futbalová asociácia (ANFP) vyjadrila rodinám obetí sústrasť. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Panathinaikosu hrozí zákaz štartu v európskych pohároch
    Panathinaikos Atény čelí možnému zákazu štartu v európskych pohárových súťažiach. Európska futbalová únia (UEFA) potrestá Grékov v prípade, že do začiatku marca nepodniknú kroky na splatenie svojich dlhov.

Finančný panel UEFA dal gréckemu klubu pokutu 100.000 eur a rovnakú sumu bude musieť zaplatiť ešte raz v prípade, že nevyrovná do 1. marca svoje dlhy. Okrem finančného trestu nebude v takom prípade môcť v jednej sezóne pôsobiť v Lige majstrov alebo Európskej lige UEFA. Trest bude platiť až do roku 2021, ak sa dovtedy Panathinaikos nekvalifikuje do pohárovej Európy. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)