Morata si pripísal hetrik, priaznivci mu zložili nový chorál

LONDÝN, 24.09.2017 |
Ústrednou postavou sobotňajšieho stretnutia anglickej Premier League medzi futbalistami Stoke City a Chelsea FC bol španielsky útočník v službách "The Blues" Alvaro Morata.

Hetrikom sa postaral o hladkú výhru zverencov trénera Antonia Conteho 4:0.

Reprezentant Španielska si otvoril v zápase strelecký účet hneď pri prvej výraznejšej šanci, už v 2. minúte sa presadil po samostatnom nájazde na súperovho brankára. Skóre stretnutia ešte pred prestávkou navýšil Pedro, na ktorého úplne zabudla obrana Stoke.

"Som spokojný s výkonom tímu. Nie je jednoduché vyhrávať zápasy na ihrisku Stoke, vždy ide o náročné stretnutia. Začali sme veľmi dobre, potom sme dokázali ustáť tlak súpera. Podarilo sa nám neskôr streliť ďalšie dva góly a tiež si vytvoriť šance na ďalšie navýšenie skóre. Skončilo sa to 4:0, ale nebolo to nič jednoduché," začal s hodnotením duelu kormidelník FC Chelsea.

Morata skompletizoval hetrik v druhom polčase v priebehu piatich minút. Najskôr sa presadil po individuálnom prieniku z polovice ihriska, keď padáčikom rozvlnil sieť. Tretí gól pridal v malom "vápne" po priťuknutí Azpilicuetu.

"Alvaro zahral veľmi dobre. Zaznamenal hetrik, čo je vždy pre útočníka veľmi dôležité. Znamená to tiež, že dokážeme vytvárať šance pre útočníkov," citovala Conteho klubová webstránka.

Stoke si nedokázal vôbec poradiť s hrou súpera, v prvom polčase dokonca nevyslal ani jednu priamu strelu na brankára. "Urobili sme priveľké množstvo chýb proti tímu, ktorý dokáže z toho ťažiť. Chyby v obrane nás obrali o možnosť pomýšľať na víťazstvo," uviedol tréner Stoke City Mark Hughes.

Chelsea vybojovala štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov a v tabuľke poskočila už na tretiu pozíciu so ziskom trinástich bodov. Okrem dobrej formy potešili Conteho aj priaznivci "The Blues": "Priaznivci nás hnali dopredu počas celého stretnutia. Chcel by som sa im poďakovať za podporu a tiež za to, že som počul príjemnú zmenu pri pesničke o Moratovi."

Fanúšikovia Chelsea pôvodne spievali na adresu španielskeho zakončovateľa chorály, v ktorých mu vytýkali jeho antisemitský postoj. Teraz mu zložili novú pesničku, v ktorej skandujú "Morata comes from sunny Spain, he’s better than Harry Kane", v preklade "Morata prichádza zo slnečného Španielska, je lepší než Harry Kane".

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 19.10.2017
    Onisiwo bude kvôli zranenie ramena chýbať Mainzu štvrť roka
    Karim Onisiwo bude pre zranenie ramena chýbať nemeckému bundesligistovi 1. FSV Mainz 05 tri mesiace. Rakúsky futbalový útočník sa zranil počas tréningu a do plného tréningového zaťaženia sa vráti až po zimnej prestávke. Informovala o tom webová stránka klubu.

Dvadsaťpäťročný Onisiwo odohral v prebiehajúcej sezóne najvyššej nemeckej súťaže dva zápasy bez gólového zápisu. (TASR)
  • 17.10.2017
    Messi s manželkou čakajú tretie dieťa
    Manželka argentínskeho futbalistu Lionela Messiho oznámila, že čakajú tretí prírastok do rodiny.

Hráč FC Barcelona už má s manželkou Antonelou Roccuzzovou dvoch chlapcov - Thiaga a Matea. O treťom prírastku informovala prostredníctvom fotky na sociálnej sieti Instagram. Oznámila agentúra AP. (TASR)
    MS2018-príprava: Francúzi v novembri proti Walesu a Nemecku
    Francúzska futbalová reprezentácia odštartuje prípravu na budúcoročné majstrovstvá sveta v Rusku novembrovými duelmi s Walesom (10. novembra) a Nemeckom (14. novembra).

Vicemajstri Európy z roku 2016 sa kvalifikovali na MS z prvého miesta v A-skupine. S Walesom sa stretnú v Paríži na Stade de France, s Nemeckom si zmerajú sily v Kolíne nad Rýnom. Informovala agentúra AP. (TASR)
  • 09.10.2017
    Nemec Aogo venuje dve percentá z platu na charitu
    Bývalý nemecký futbalový reprezentant Dennis Aogo z VfB Stuttgart sa zaviazal venovať dve percentá zo svojho platu na konto nadácie Common Goal, ktorú založil španielsky stredopoliar Manchestru United Juan Mata.

Aogo je tretí hráč z bundesligy, ktorý sa rozhodol týmto spôsobom prispieť na charitu. Jedno percento zo svojho platu venujú Common Goal (spoločný cieľ) Mats Hummels z Bayernu Mníchov a Serge Gnabry z Hoffenheimu. (TASR)
    MS2018: Piszczek si na konci kvalifikácie poranil koleno
    Futbalový obranca Lukasz Piszczek bude dlhší čas chýbať svojmu klubu Borusia Dortmund pre problémy s pravým kolenom. Zranenie utrpel v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase MS 2018 pri víťazstve Poľska nad Čiernou Horou 4:2. Týmto výsledkom si poľskí futbalisti zabezpečili účasť na svetovom šampionáte v Rusku.

Tridsaťdvaročný obranca nastúpil v deviatich kvalifikačných dueloch a strelil jeden gól. Za Dortmund doteraz odohral všetky bundesligové zápasy sezóny. Informovala agentúra dpa. (TASR)
  • 06.10.2017
    Newcastle si poistil svojho kapitána Lascellesa
    Kapitán futbalistov Newcastle United Jamaal Lascelles podpísal s klubom nový šesťročný kontrakt, ktorý má platnosť do roku 2023. Lascelles prestúpil do Newcastlu v roku 2014, odvtedy stihol odohrať 75 zápasov a streliť sedem gólov.

"Odkedy som prišiel do Newcastlu, som šťastný. Mám rád mesto, futbal aj fanúšikov," povedal pre klubový web. Tréner Rafael Benitez uviedol, že 23-ročný obranca je novým kapitánom tímu zaslúžene. "Hneď ako som sa rozhodol urobiť Jamaala kapitánom, vzal túto výzvu tak, ako mal. Zlepšil sa po futbalovej i ľudskej stránke," povedal Španiel. Informovala agentúra DPA. (TASR)