topPhoto
FOTO: MILINA STRIHOVSKÁ

Prezident TJ Čunovo Bodics verí, že v tabuľke bude už iba stúpať

BRATISLAVA, 06.10.2017 |
Futbalisti TJ Čunovo sú dlhoročnými účastníkmi 4. ligy a pravidelne sa zúčastňujú súťaže o Pohár BFZ a v zimnom turnaji.


V minulosti osem rokov pôsobili celkom úspešne medzi silnými súpermi vo veľmi kvalitnej 3. lige, čo bolo pre takú malú mestskú časť neskutočné, lebo väčšina hráčov boli odchovanci. O prebiehajúcom ročníku a o cieľoch mužstva sme sa porozprávali s prezidentom klubu Františkom Bodicsom, ktorý je na jeho čele štvrtý rok.
 

V minulej sezóne ste obsadili desiate miesto, aké sú vaše ambície v novom ročníku, ktorý už má za sebou viac ako polovicu jesennej časti?

Našim cieľom je pôsobiť v strede tabuľky. Pravda, zatiaľ sa nám ho nedarí plniť, lebo sme nezachytili úvod súťaže. V prvých kolách sme stratili veľa bodov, nedarilo sa nám ani doma. Verím však, že po dvoch víťazstvách v rade vo vlastnom prostredí nad Vrakuňou a silným Kalinkovom budeme už pravidelne bodovať. Dôležité je, že sme sa už konečne odpútali z posledného miesta.


Prečo ste prvý raz vyhrali až v 9. kole?

Letná príprava sa nám nevydarila podľa našich predstáv. Boli dovolenky, prázdniny, menej sa trénovalo, celé mužstvo sa neskoršie dalo dokopy. Toto všetko malo vplyv na slabší začiatok súťaže v našom podaní, verím však, že v druhej polovici jesennej časti sa o dosť zlepšíme.


Dlho vás trápilo aj slabé zakončenie, lebo do 9. kola ste až päťkrát strelecky vyšli naprázdno...

Súvisí to so zrazením nášho kľúčového útočníka Michala Kovašicha. Minulý týždeň síce hral, stále má však problémy s trieslami a s kolenom. Chcel nám pomôcť aj proti Kalinkovu, ale nemohol nastúpiť. Je to náš najlepší strelec, v nedeľu sa konečne strelecky uchytil aj Vladimír Valent. Azda začne častejšie dávať góly. S výnimkou Kovašicha nemáme ďalšieho vysloveného zakončovateľa. Keby hrával, určite by sme mali viac bodov.


V nedeľu ste mali v Čunove hody a skutočné strelecké hody vaše mužstvo usporiadalo aj v súboji s Kalinkovom. S takým vysokým víťazstvom (5:1) ste určite nerátali?

Máte pravdu, o takom víťazstve sme vôbec neuvažovali, ale určite sme chceli vyhrať. Tento úspech proti vyspelému súperovi nás veľmi potešil, lebo Kalinkovo v minulom kole dalo Viničnému deväť gólov a má v 4. lige druhý najlepší útok. Verím, že od tohto úžasného výsledku sa poriadne odrazíme a v tabuľke budeme už iba stúpať vyššie.


Aké máte v Čunove podmienky a zázemie na futbal?

Pôsobíme v peknom areáli s dvomi trávnatými ihriskami, o ktoré je dobre postarané. Takisto spolupracujeme s obcou, z miestneho zastupiteľstva dostávame nejaké dotácie. Vo 4. lige sú skromné podmienky, chlapci hrajú futbal dobrovoľne, takisto pracujeme aj my funkcionári.

Kto chce, môže trénovať, hrať a najtalentovanejší môžu pomýšľať aj na vyššie súťaže. Pravda, v súčasnosti sa ťažko zháňajú kvalitnejší hráči, hlavne mladší by chceli mať z futbalu nejaký prospech. U nás to však nie je možné.


Ako by ste charakterizovali vaše súčasné mužstvo?

Túto súťaž chceme udržať, lebo má svoju kvalitu a úroveň. Pravda, aj náš káder už starne, potrebujeme ho omladiť mladšími a kvalitnejšími hráčmi. Väčšina z nich pracuje, ale v tíme je aj pár študentov. V predchádzajúcich zápasoch nám chýbala väčšia bojovnosť a zápal do hry. Chlapcom som aj dohovoril a myslím si, že moje slová padli na úrodnú pôdu.

Okrem A-mužstva máme prípravku a mladších žiakov. To je naše maximum, na dorast nemôžeme myslieť, lebo toľko detí nemáme a sme radi, že v našej základni sú aspoň dve mládežnícke mužstvá.


Aký je váš názor na realizačný tím a aké je vaše najväčšie želanie?

Peter Cerovský je známy ako bývalý dobrý hráč, má aj dostatočné trénerské skúsenosti. Dobre vplýva na mužstvo, povzbudzuje ho, vyžaduje od neho maximálny prístup. Je to spoľahlivý tréner a k tomu na úrovni. Futbal v nižších súťažiach sa robí ťažko, preto som rád, že nám pomáha aj pani starostka. Veľa pre čunovský futbal urobil môj predchodca Karol Puhovich a som rád, že do funkcie vedúceho mužstva sa vrátil osvedčený Daniel Chmúrny.

Touto cestou by som chcel apelovať aj na Bratislavský futbalový zväz, aby zabezpečil väčší príliv peňazí do regionálnych súťaží, lebo náklady klubov na ich činnosť sa z roka na rok zvyšujú.

Autor: marp, Zdroj: Milan Valko

Súvisiaci obsah

 • 19.11.2017
  Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
  Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)
   
 • 18.11.2017
  Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
  Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

  "Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
 • 18.11.2017
  Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
  Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

  Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
 • 18.11.2017
  Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
  Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
 • 16.11.2017
  Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
  Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

  Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
 • 16.11.2017
  MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
  Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

  Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//