topPhoto
FOTO: MILINA STRIHOVSKÁ

Prezident TJ Čunovo Bodics verí, že v tabuľke bude už iba stúpať

BRATISLAVA, 06.10.2017 |
Futbalisti TJ Čunovo sú dlhoročnými účastníkmi 4. ligy a pravidelne sa zúčastňujú súťaže o Pohár BFZ a v zimnom turnaji.


V minulosti osem rokov pôsobili celkom úspešne medzi silnými súpermi vo veľmi kvalitnej 3. lige, čo bolo pre takú malú mestskú časť neskutočné, lebo väčšina hráčov boli odchovanci. O prebiehajúcom ročníku a o cieľoch mužstva sme sa porozprávali s prezidentom klubu Františkom Bodicsom, ktorý je na jeho čele štvrtý rok.
 

V minulej sezóne ste obsadili desiate miesto, aké sú vaše ambície v novom ročníku, ktorý už má za sebou viac ako polovicu jesennej časti?

Našim cieľom je pôsobiť v strede tabuľky. Pravda, zatiaľ sa nám ho nedarí plniť, lebo sme nezachytili úvod súťaže. V prvých kolách sme stratili veľa bodov, nedarilo sa nám ani doma. Verím však, že po dvoch víťazstvách v rade vo vlastnom prostredí nad Vrakuňou a silným Kalinkovom budeme už pravidelne bodovať. Dôležité je, že sme sa už konečne odpútali z posledného miesta.


Prečo ste prvý raz vyhrali až v 9. kole?

Letná príprava sa nám nevydarila podľa našich predstáv. Boli dovolenky, prázdniny, menej sa trénovalo, celé mužstvo sa neskoršie dalo dokopy. Toto všetko malo vplyv na slabší začiatok súťaže v našom podaní, verím však, že v druhej polovici jesennej časti sa o dosť zlepšíme.


Dlho vás trápilo aj slabé zakončenie, lebo do 9. kola ste až päťkrát strelecky vyšli naprázdno...

Súvisí to so zrazením nášho kľúčového útočníka Michala Kovašicha. Minulý týždeň síce hral, stále má však problémy s trieslami a s kolenom. Chcel nám pomôcť aj proti Kalinkovu, ale nemohol nastúpiť. Je to náš najlepší strelec, v nedeľu sa konečne strelecky uchytil aj Vladimír Valent. Azda začne častejšie dávať góly. S výnimkou Kovašicha nemáme ďalšieho vysloveného zakončovateľa. Keby hrával, určite by sme mali viac bodov.


V nedeľu ste mali v Čunove hody a skutočné strelecké hody vaše mužstvo usporiadalo aj v súboji s Kalinkovom. S takým vysokým víťazstvom (5:1) ste určite nerátali?

Máte pravdu, o takom víťazstve sme vôbec neuvažovali, ale určite sme chceli vyhrať. Tento úspech proti vyspelému súperovi nás veľmi potešil, lebo Kalinkovo v minulom kole dalo Viničnému deväť gólov a má v 4. lige druhý najlepší útok. Verím, že od tohto úžasného výsledku sa poriadne odrazíme a v tabuľke budeme už iba stúpať vyššie.


Aké máte v Čunove podmienky a zázemie na futbal?

Pôsobíme v peknom areáli s dvomi trávnatými ihriskami, o ktoré je dobre postarané. Takisto spolupracujeme s obcou, z miestneho zastupiteľstva dostávame nejaké dotácie. Vo 4. lige sú skromné podmienky, chlapci hrajú futbal dobrovoľne, takisto pracujeme aj my funkcionári.

Kto chce, môže trénovať, hrať a najtalentovanejší môžu pomýšľať aj na vyššie súťaže. Pravda, v súčasnosti sa ťažko zháňajú kvalitnejší hráči, hlavne mladší by chceli mať z futbalu nejaký prospech. U nás to však nie je možné.


Ako by ste charakterizovali vaše súčasné mužstvo?

Túto súťaž chceme udržať, lebo má svoju kvalitu a úroveň. Pravda, aj náš káder už starne, potrebujeme ho omladiť mladšími a kvalitnejšími hráčmi. Väčšina z nich pracuje, ale v tíme je aj pár študentov. V predchádzajúcich zápasoch nám chýbala väčšia bojovnosť a zápal do hry. Chlapcom som aj dohovoril a myslím si, že moje slová padli na úrodnú pôdu.

Okrem A-mužstva máme prípravku a mladších žiakov. To je naše maximum, na dorast nemôžeme myslieť, lebo toľko detí nemáme a sme radi, že v našej základni sú aspoň dve mládežnícke mužstvá.


Aký je váš názor na realizačný tím a aké je vaše najväčšie želanie?

Peter Cerovský je známy ako bývalý dobrý hráč, má aj dostatočné trénerské skúsenosti. Dobre vplýva na mužstvo, povzbudzuje ho, vyžaduje od neho maximálny prístup. Je to spoľahlivý tréner a k tomu na úrovni. Futbal v nižších súťažiach sa robí ťažko, preto som rád, že nám pomáha aj pani starostka. Veľa pre čunovský futbal urobil môj predchodca Karol Puhovich a som rád, že do funkcie vedúceho mužstva sa vrátil osvedčený Daniel Chmúrny.

Touto cestou by som chcel apelovať aj na Bratislavský futbalový zväz, aby zabezpečil väčší príliv peňazí do regionálnych súťaží, lebo náklady klubov na ich činnosť sa z roka na rok zvyšujú.

Autor: marp, Zdroj: Milan Valko

Súvisiaci obsah

 • 20.02.2018
  Zápas Lokomotívy s Rimavskou Sobotou zrušený
  Zápas v rámci zimnej prípravy medzi druholigiovou Lokomotívou Košice a účastníkom 3. ligy Stred Rimavskou Sobotou, ktorý sa mal hrať v strede 21. februára v Moldave nad Bodvou, sa nakoniec po vzájomnej dohode oboch klubov zrušil. Dôvodom sú zranenia a choroby v boch kádroch. (fclokomotiva.sk)
 • 15.02.2018
  Pezinské derby zrušené
  Prípravný zápas, v ktorom sa mali vo štvrtok stretnúť PŠC Pezinok a CFK Pezinok Cajla sa nakoniec neuskutoční. Dôvodom je maródka v tíme CFK. (FB PŠC Pezinok)
 • 07.02.2018
  Posledná rozlúčka s Ladislavom Kačánim bude v sobotu 10. februára
  Posledná rozlúčka s legendárnym futbalistom, trénerom a pedagógom Ladislavom Kačánim bude v sobotu 10. februára 2018 o 10.45 v bratislavskom Krematóriu. Bývalý internacionál a tvorca renomovanej československej futbalovej metodiky zomrel v pondelok 5. februára 2018. Prvého apríla by sa dožil 87 rokov. Informoval web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). (TASR)
 • 03.02.2018
  Prezident Sionu Constantin neuspel s odvolaním voči dištancu
  Prezident švajčiarskeho futbalového klubu FC Sion neuspel na Športovom arbitrážnom súde (CAS) s odvolaním voči 9-mesačnému dištancu. Christian Constantin si vyslúžil trest za to, že po septembrovom ligovom zápase s Luganom dal facku spolukomentátorovi Rolfovi Fringerovi.

  Bývalému trénerovi švajčiarskej reprezentácie, ktorý nazval Constantina "narcisom s nulovou empatiou", navyše uštedril kopanec. "Nakopal som ho do zadku, bol to dobrý pocit," citovala agentúra DPA slová Constantina, ktorý pôvodne dostal 14-mesačný dištanc. Navyše mu udelili pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. (TASR)
 • 02.02.2018
  Traja mladí futbalisti zahynuli po zrážke autobusov
  Traja mladí futbalisti z Čile zomreli pri zrážke dvoch autobusov cestou na mládežnícky turnaj do Paraguaja. Tragédia sa stala blízko argentínskeho mesta Mendoza.

  Pri nešťastí sa zranilo ďalších 20 ľudí. Mladíci boli z futbalovej školy prvoligového klubu Colo Colo. Čilská futbalová asociácia (ANFP) vyjadrila rodinám obetí sústrasť. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
 • 02.02.2018
  Panathinaikosu hrozí zákaz štartu v európskych pohároch
  Panathinaikos Atény čelí možnému zákazu štartu v európskych pohárových súťažiach. Európska futbalová únia (UEFA) potrestá Grékov v prípade, že do začiatku marca nepodniknú kroky na splatenie svojich dlhov.

  Finančný panel UEFA dal gréckemu klubu pokutu 100.000 eur a rovnakú sumu bude musieť zaplatiť ešte raz v prípade, že nevyrovná do 1. marca svoje dlhy. Okrem finančného trestu nebude v takom prípade môcť v jednej sezóne pôsobiť v Lige majstrov alebo Európskej lige UEFA. Trest bude platiť až do roku 2021, ak sa dovtedy Panathinaikos nekvalifikuje do pohárovej Európy. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//