Smolenice menia trénera, OŠK povedie Roman Čavojský

SMOLENICE, 13.10.2017 |
To, o čom sa začalo šepkať po zápase OŠK Smolenice na ihrisku Bukovej, sa udialo skôr, ako sa očakávalo.

Ešte pred skončením jesennej časti došlo u aktuálne štvrtého tímu tabuľky 8. ligy Select Trnava k zmene na trénerskom poste, keď doterajšieho kouča Branislava Bobkoviča vystriedal jeden z jeho zverencov Roman Čavojský.

Po posune na čelo tabuľky tri zápasy bez výhry

Smolenice, ktoré sa netaja postupovými ambíciami, mali výborný vstup do sezóny, keď postupne zdolali doma Vlčkovce 2:1, vonku Dolné Dubové 6:3 a opäť na svojom štadióne Lovčice 4:2. Následne však prehrali v Bíňovciach 3:5 a doma v závere prišli o výhru nad Sláviou Trnava.

Po "povinnom" víťazstve v Dlhej 3:1 si poradili v šlágri kola doma s lídrom tabuľky Opojom a vystriedali ho na čele ligového pelotónu, odvtedy však v troch zápasoch nezaknihovali trojbodový zisk ani raz.

Všetko naštartoval zápas v Bukovej, ktorý pripomenul minulosezónny duel, kde Smoleničania rovnako inkasovali za prvý polčas až päťkrát. V tomto prípade však hráči OŠK dokázali v druhom dejstve vyrovnať na konečných 5:5.

Nasledovala domáca prehra so Slovenskou Novou Vsou 1:2 a počas minulého víkendu remíza 2:2 vo Vlčkovciach, kde OŠK prehrával po prvom polčase 0:2.

Zavážila zaneprázdnenosť i výsledky

Aj to naštartovalo funkcionárov klubu k tomu, aby pristúpili k zmene ešte pred zimnou prestávkou. "K zmene trénera prišlo z dôvodu zaneprázdnenosti Braňa Bobkoviča, ktorý sa venuje trénovaniu aj v FK Skalica. Závažili však aj výkony a výsledky A mužstva v posledných zápasoch a preto sme sa aj so súhlasom doterajšieho trénera rozhodli k tomuto kroku už teraz," prezradil portálu ligy.sk prezident OŠK Smolenice Martin Hodulík a pokračoval:

"Úlohou výkonného výboru je nachádzať tie najlepšie riešenia, ktoré posunú náš klub dopredu. Myslíme si, že Roman Čavojský skrýva v sebe potenciál skúseného hráča a do budúcnosti aj trénera. Vie ľudí nadchnúť svojím entuziazmom, hráčskym zápalom a skúsenosťami a zároveň vie klubu pomôcť svojimi kontaktmi. Dúfam, že aj kabína áčka ako celok bude naše rozhodnutie rešpektovať. Pevne verím, že vytvoríme partiu, ktorá túto sezónu úspešne ukončí na postupovom mieste."

Vrátiť Smolenice tam, kam patria

Nový tréner Roman Čavojský sa do kabíny OŠK vrátil ako hráč v odvetnej časti minulej sezóny, v ktorej mal svojimi skúsenosťami dopomôcť k napredovaniu novotvoriaceho sa tímu. Teraz bude mať tento bývalý hráč Smoleníc, Spartaka Trnava, Jaslovských Bohuníc, Senca, Šale, Michaloviec, Nowého Sączu, Svidníka, Ružinej, Lučenca, Skalice, Moravian nad Váhom, Mokrého Hája, či Radimova možnosť riadiť ho ako šéf lavičky.

"Prednedávnom ma oslovil prezident OŠK pán Hodulík a nechal mi čas na rozmyslenie. Po pár dňoch som mu zavolal, že to beriem. Na to, prečo som to prijal, je jednoduchá odpoveď - som rodák zo Smoleníc, kde som aj futbalovo vyrastal a chcel by som sa klubu takto odvďačiť," povedal pre ligy.sk Čavojský.

"Beriem to ako ďalšiu výzvu do života a nie je to pre mňa ako krátkodobá záležitosť. Chcem, aby sme spoločne vytvorili opäť silné futbalové Smolenice. Zmeniť chcem len jednu vec a tou je vytvoriť jednoliaty celok, ktorý pôjde za svojim cieľom. V Smoleniciach je dosť futbalistov, s ktorými môžeme vytvoriť silný tím a vrátiť Smolenice tam, kam patria! Chcel by som chlapcom odovzdať to, čo som sa pri futbale naučil."

To, ako sa bude novému trénerovi Smoleníc dariť tieto ciele napĺňať, môže viac napovedať už víkendové stretnutie OŠK v Dolnom Dubovom. Duel je na programe v nedeľu o 14:30.