EL: Slavia si odviezla cenný bod, Villarreal zaskočila ofenzívnou hrou

MADRID, 20.10.2017 |
Síce premárnili nádejný dvojgólový náskok, ale aj bod má pre nich cenu zlata.

Futbalisti Slavie Praha vybojovali vo štvrtkovom zápase A-skupiny Európskej ligy UEFA cennú remízu 2:2 na ihrisku Villarrealu, vďaka ktorej figurujú naďalej na postupovom druhom mieste, iba o skóre za vedúcim španielskym klubom.

Za "zošívaných" odohral celý zápas slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ten bol v 30. minúte na začiatku peknej akcie gólovo zakončenej Dannym, vďaka ktorej hostia viedli senzačne 2:0. Domáci však potom herne pridali a ešte do polčasu vyrovnali. V 84. minúte sa do hry dostal aj ďalší Slovák v drese hostí Miroslav Stoch. Skóre sa však už nezmenilo a tak majú prvý Villarreal aj druhá Slavia na konte po päť bodov.

"Aj tak sme s bodom spokojní," vyslovil sa po zápase tréner Slavie Jaroslav Šilhavý. "Myslím si, že sme súpera trošku zaskočili našou ofenzívou, nespoliehali sme sa iba na bránenie. Druhý polčas, hoci domáci vystupňovali tempo, sme zvládli. Tento bodík je trochu nečakaný, získali sme ho na pôde favorita," citoval kouča portál iDnes.cz.

Diváci videli strhujúce divadlo okorenené štyrmi krásnymi gólmi. V "odvete" o dva týždne v Edene sa tak je na čo tešiť.

"Verili sme, že to dotiahneme do polčasu na 2:0. Potom sme ale inkasovali z ich brejkov a bolo 2:1. Hneď vzápätí po vyrovnávajúcom góle mal Kubo Hromada šancu, keby sme vtedy skórovali, mohlo to byť veselšie. Škoda, ale ideme ďalej," uviedol pre klubový web Tomáš Necid, ktorý svojou hlavičkou poslal Slaviu do vedenia.

Dvadsaťosemročného útočníka tešia doterajšie výsledky českého zástupcu v EL, veď Pražania v troch vystúpeniach ešte neokúsili trpkú chuť prehry. "Je vidieť, že Slavia má silný káder, nech už nastúpi ktokoľvek, je platný hráč. Pre nás je iba dobre, že máme takto silný tím a môžeme to rotovať," dodal.

V druhom stretnutí skupiny kazašská Astana rozdrvila na domácom štadióne izraelský Maccabi Tel Aviv 4:0 a poskočila so štyrmi bodmi na tretie miesto, na vedúce duo stráca bod.

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 14.11.2017
    Laziu Rím hrozí trest pre rasistické správanie fanúšikov
    Talianska futbalová federácia (FIGC) vypočuje zástupcov klubu Lazio Rím pre antisemitistické správanie ich fanúšikov.

Po víťazstve Lazia nad Cagliari (3:0) 22. októbra domáci fanúšikovia vylepili obrázky Anny Frankovej, ktorá bola obeťou holokaustu, v drese konkurenčného AS Rím na svojom štadióne Olimpico. Vypočúvanie na pôde FIGC prebehne vo štvrtok. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 12.11.2017
    Príprava: Rohožník rozstrieľal Jakubov
    FC Rohožník - TJ Jakubov 10:1
    Góly Rohožník: M. Lorinczi 3, D. Sivák 3, J. Karšay 2, M. Tóth, S. Benca

FC Rohožník: Filip Stanislav, Jakub Černý, Stanislav Škuta, Matej Kovár, Róbert Mikulecký, Daniel Sivák, Martin Privrel, Zdenko Filípek, Samuel Benca, Marko Lorinczi, Marian Tóth, Jozef Karšay (fcrohoznik.sk)
    Príprava: Estónci zvíťazili na Malte
    Futbalisti Estónska zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase nad Maltou 3:0 (Góly: 1. a 83. Sappinen, 14. Mosnikov) (TASR)
  • 11.11.2017
    De Guzman z Frankfurtu mimo hry do konca roka
    Futbalista Jonathan de Guzman bude kvôli zranenému ramenu chýbať nemeckému bundesligistovi Eintracht Frankfurt do konca roka 2017.

Tridsaťročný holandský stredopoliar sa zranil v priebehu piatkového prípravného zápasu proti Sandhausenu a potrebuje operáciu. Informovala agentúra DPA. (TASR)