VIDEO Lokomotívu v poslednom kole pripravila o post lídra Skalica

SLOVENSKO, 20.11.2017 |
Druhá najvyššia súťaž ukončila počas víkendu 17. kolom svoju jesennú časť. Dlhodobého lídra tabuľky Lokomotívu Košice nakoniec preskočila hneď dvojica súperov Skalica a Sereď.

Po dvoch piatkových predohrávkach, ktoré priniesli prekvapenia na úkor Lokomotívy Košice, ktorá nestačila na Poprad a Pohronia, ktoré doma zaváhalo s béčkom Podbrezovej, pokračovalo záverečné kolo v sobotu a nedeľu ďalším poltuctom zápasov.

FK NOVES Spišská Nová Ves - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

V Spišskej Novej Vsi na ťažkom teréne a v nepriaznivom počasí privítali pred vyše 800 divákmi futbalistov Liptovského Mikuláša. Domáci chceli opäť natiahnuť svoju sériu neporaziteľnosti a hoci sa im to nakoniec aj podarilo, celkom spokojní zrejme neboli. V zápase totiž dvakrát viedli po góloch Zekuciu a Kavuliča, hostia však vždy dokázali odpovedať - najprv Porembom a v 79. minúte Kucharčíkom.

"Hralo sa na mimoriadne ťažkom ihrisku proti súperovi, v ktorého hre je pod novým trénerom v posledných zápasoch vidieť zlepšenie. My sme dvakrát vyhrávali a je škoda, že sme nedokázali zápas udržať, chceli sme sa s našimi divákmi rozlúčiť výhrou. Napriek tomu sme v posledných deviatich zápasoch nenašli v ťažkej druhej celoslovenskej lige premožiteľa, čo, myslím si, od nás nikto neočakával. Získali sme dvadsaťdeväť bodov, čo je po jeseni skvelý výsledok. Urobíme všetko pre to, aby sme sa aj v jarnej  časti prezentovali takýmto prejavom a aj výsledkami," zhodnotil duel i jesennú časť pre fksnv.sk tréner domácich Branislav Ondáš.

"S bodom sme spokojní. Myslím si, že hoci sa zápas hral na ťažkom teréne, mal svoju kvalitu a tempo, hoci aj dosť nepresností. Nechceli sme ale betónovať a brániť, pretože terén bol náročný. Prišli sme do Spišskej hrať útočný futbal, chceli sme hrať konštruktívne, lebo domáci majú veľmi kvalitnú prechodovú fázu a kvalitné mužstvo najmä v stredovej formácii. Myslím si, že sme sa im vyrovnali, naša stredová línia zahrala dobre. Vážim si bod a chlapcom ďakujem za výkon. Spišská má neskutočnú fazónu a kvalitné mužstvo. Bola to spravodlivá remíza," pridal svoj pohľad na stretnutie pre klubovú stránku domácu tréner Tatrana Jozef Kukulský.

Partizán Bardejov - MFK Lokomotíva Zvolen

V Bardejove sa predstavil nevyspytateľný Zvolen, ktorý v predchádzajúcom kole dokázal poraziť Lokomotívu Košice. Domáci však nenechali nič na náhodu a hneď úvodu urobili rázny krok za plným bodovým ziskom. Už v 12. minúte sa presadil Macej a o pár sekúnd po ňom pridal poistku v podobe druhého gólu Hamuľak.

Na ďalší zásah si vyše 300 divákov muselo počkať do úvodu druhého dejstva, Keď v 47. minúte Hamuľak svojim druhým zásahom v zápase stanovil konečné skóre na 3:0. Bardejovčania sa vďaka výhre posunuli v tabuľke na ôsme miesto práve pred svojho súpera.

FC ŠTK Šamorín - KFC Komárno

Dôležitý súboj tímov z najnižších priečok tabuľky postavil proti sebe Šamorín a Komárno. Domáci sa hotovali svojmu súperovi oplatiť prehru z prvého vzájomného súboja a už v 23. minúte sa tešili po prvý raz, keď loptu za chrbát Kosťukeviča poslal Neto. Nádeje hostí na bodový zisk ešte viac okresal Vlade Tomaš, ktorý v 37. minúte videl červenú kartu.

Presilovku o jedného hráča využili domáci na zveľadenie svojho náskoku až v závere stretnutia, keď sa najskôr v 81. minúte presadil striedajúci Fuják a a o niekoľko desiatok sekúnd pridal svoj druhý gól v zápase Neto.

Šamorínčania po jasnom triumfe 3:0 poskočili v tabuľke na jedenáste miesto, Komárno kleslo na predposlednú pätnástu priečku.

MFK Skalica - AFC Nové Mesto nad Váhom

Futbalisti Skalice nastupovali do duelu s Novým Mestom nad Váhom s vedomím, že prípadné víťazstvo ich posunie do čela ligovej tabuľky po jesennej časti. Hneď v úvode nebezpečne vystrelil Jakubek, Belic v bráne hostí bol ale pozorný. Následne sa do dvoch príležitostí dostal Šebesta, pri prvej mu ale v poslednej chvíli odkopol loptu hosťujúci obranca a pri druhej sa opäť zaskvel Belic. Domáci tlak pokračoval, čo však neodvrátila obrana hostí zneškodnil spoľahliý Belic.

Bránku AFC tak odklial až v 50. minúte Šebesta, ktorý zblízka poslal loptu od žrde do siete. Hostia boli aj naďalej pod tlakom, no domácim nedarilo pridať ďalší gól. Naopak, mohli inkasovať, keď sa v 60. minúte až pred Čikoša predral Mikuš, no domáci brankár svoj tím výborným zákrokom podržal. V 73. minúte skúšal jeho pozornosť umiestneno strelou aj Jurica, gólman Skalica však bol znova pozorný. Hostia v snahe o vyrovnanie hrali už v závere vabank, čo otváralo priestor v ich defenzíve. Šebestu ale dvakrát vychytal Belic a Haša mieril spoza šestnástky len do bočnej siete. V 90. minúte ale už ani brankár hostí nedokázal zabrániť v skórovaní Hašovi a Skaličania tak definitívne potvrdili, že prezimujú na prvej priečke tabuľky.

"Som rád, že sme zápas zvládli. Súper prvý polčas dobre bránil, prehusťoval priestor pred vlastnou šestnástkou a my sme sa tam nedokázali presadiť. Druhý polčas sme začali dobre, dali sme gól, mali sme prevahu a ďalšie šance, ktoré sme mohli využiť a rozhodnúť o osude zápasu, no nedali sme. Štýl, ktorým sme hrali, nás stál veľa síl a tak sme súperovi poskytli priestor, vďaka čomu sa dostal do nejakých akcií. Hostia majú šikovných hráčov, no ich príležitosti sme sokázali vyriešiť. Gól na 2:0 na konci nás upokojil. Chcem poďakovať svojim chlapcom, že sme vyhrali a dostali sa na prvé miesto v tabuľke," povedal pre mfkskalica.sk tréner MFK Jozef Kostelník.

"V prvom rade poviem, že sme radi, že je koniec jesennej časti, pretože sme mali problémy so zložením mužstva aj v tomto stretnutí, keďže nám vypadli niektorí hráči. No napriek tomu sme odohrali dobrý zápas, mali sme aj nejaké šance, ktoré sme ale bohužiaľ nepremenili. Chalani však odviedli hlavne v druhom polčase dobrú robotu a musíme priznať, že súper bol nad naše sily, bol o ten gól lepší a zaslúžene vyhral. Skalici určite prajem, aby sa do ligy dostala, lebo do nej podľa mňa patrí.  Na margo môjho mužstva chcem povedať, že s jesennou časťou som spokojný a v podmienkach, v ktorých robíme, odvádzajú moji chlapci maximum. A za to im patrí vďaka," zhodnotil duel pre afcpovazan.sklub.eu tréner AFC Dušan Kramlík.

MŠK Žilina B - Slavoj Trebišov

Žilinské béčko opäť potvrdilo svoju mimoriadnu ofenzívnu silu. Zverenci Jaroslava Kentoša, doplnení o niekoľkých hráčov A-tímu, ktorí sa nedostali do akcie v sobotňajšom zápase guľovcov, odštartovali zápas s Trebišovom priam raketovo, keď sa už v 4. minúte technickou strelou presadil Bichakhchyan. Tlak domácich pokračoval, v 9. minúte sa po vydarenej strele spoza šestnástky tešil Polievka.

Po štvrťhodine hry sa skóre menilo opäť, keď sa opäť spoza pokutového územia presadil Michlík. Domáci mali prevahu aj v ďalšom priebehu, Gerebenitsa ale najskôr vychytal Giertl a neskôr jeho radosť zastavila zdvihnutá vlajka postranného rozhodcu kvôli ofsajdu. Hostia sa k slovu príliš nedostávali, výpady Bragina dokázala defenzíva šošonov krotiť. Štvrtý gól domácich mohol pridať tesne pred prestávkou, Klec, no loptu poslal len do náruče Giertla.

Obraz hry sa nezmenil ani po výmene strán. V 51. minúte ešte Michlík mieril mimo priestor brány, o dve minúty sa ale dočkal Gerebenits, ktorý po prihrávke od Bichakhchyana posielal loptu do prázdnej brány. Po tomto zásahu nečakane udreli hostia, keď si Kolesár prebral loptu na šestnástke, peknou kľučkou oklamal obrancov i brankára Mandousa a znížil.

Ani inkasovaný gól však domácich nerozhodil a do záverečného hvizdu skórovali ešte trikrát. Najskôr po krídelnej akcii Valla opäť rozvlnil sieť Polievka, o štyri minúty neskôr zakrútil loptu k žrdi Bichakhchyan a konečnú podobu výsledku dal bombou v posledných sekundách Vallo.

"Teší nás, že sme nadviazali na výborný výkon z Interu. Aj dnes sme dobre kombinovali, hrali rýchlo, vytvárali sme si veľa šancí. Pomohol nám výborný vstup do zápasu, keď sme už po štvrťhodine hry vyhrávali rozdielom troch gólov. Súper hral z hlbokého bloku, no poradili sme si s tým a zaslúžene vyhrali po dobrom výkone. Pravdepodobne sme dali najviac gólov po jeseni, čo je pre nás zadosťučinenie, nakoľko hráme útočne.

Do sezóny sme išli bez konkrétneho výsledkového cieľa, hrali sme od zápasu k zápasu. Hlavne herný prejav bol slušný, nik nás zo súperov "nezvalcoval". Veľa mladých hráčov naskočilo počas jesene, aj hráči z "A"-tímu zvyšovali svoju hernú prax, takže s jeseňou panuje spokojnosť," povedal pre mskzilina.sk asistent trénera béčka MŠK Tibor Goljan.

ŠKF Sereď - FK Inter Bratislava

Sereďania už pred záapsom s Interom Bratislava vedeli, že ani prípadné víťazstvo ich na prvú priečku tabuľky neposunie, no stále boli v hre o druhé miesto. A tomu zodpovedal aj štart duelu. Domáci vyleteli na svojho súpera a už v 10. minúte sa po teči hosťujúceho Šulca ujali vedenia. Aktivita Sereďanov v úvodnej polhodine priniesla aj ďalšie šance, no Kollár svojimi zákrokmi držal žltočiernych naďalej v hre. V závere mohli hostia dokonca vyrovnať, no po Kloosterovom centri a havičke Bezáka sa vyznamenal aj domáci brankár Maťašovský.

Vstup do druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí boli o poznanie aktívnejší, no ich snahu o vyrovnanie zabrzdilo vylúčenie Štefana Kollára po druhej žltej karte. Domáci sa tak naskytla početná výhoda, ktorú naplno využili. V 67. minúte po úniku po ľavom krídle nedal striedajúcemu Strelčíkovi šancu Meszároš, v 77. zvýšil už na rozdiel triedy Denis Ventúra a v 85. pridal štvrtý gól domácich Djiby Ba. Hostia sa v závere dočkali aspoň čestného úspechu, keď Vaculík peknou strelou upravil skóre na 4:1. (Matej Kraus, fkinterbratislava.sk)

Žltočiernych môže mrzieť nevydarený záver jesene, keď na víťazstvo čakajú už od 11. kola. Domáci po desiatej výhre v sezóne poskočili o skóre pred Lokomotívu Košice na druhú priečku tabuľky.

Videonávrat k šágru 17. kola

Zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara sa viac ako polovicu jesennej časti súťaže pozerali na zvyšok druholigového pelotónu z najvyššej priečky, po domácej prehre s Porpadom v poslednom kole však Lokomotíva Košice prezimuje s jednobodovým mankom na treťom mieste.

Príprava: Estónsko zdolalo Fidži
    Futbalisti Estónska zdolali v nedeľňajšom prípravnom zápase Fidži 2:0 (Góly: 14. Anier, 90. Miller). (TASR)

• 18.11.2017
    Tibeťania protestovali na zápase čínskej dvadsiatky v Nemecku
    Tibetskí protestujúci prerušili sobotné prípravné stretnutie čínskej reprezentácie do 20 rokov na pôde nemeckého štvrtoligového mužstva TSV Schott Mainz. Vyvesili tibetskú vlajku a čínski hráči odmietli v 23. minúte pokračovať, kým ju nezvesili. Zápas nabral 25-minútové zdržanie.

"Máme právo vyjadriť sa," citovala jedného z protestujúcich agentúra DPA. Tibeťania obviňujú vládu v Pekingu z náboženského a kultúrneho prenasledovania. (TASR)
    Cyperské derby Omonia - APOEL vyústilo do násilností
    Sedem cyperských policajtov sa zranilo pri násilnostiach medzi fanúšikmi futbalových klubov Omonia a APOEL Nikózia. Tábory sa po piatkovom večernom zápase, v ktorom hosťujúci APOEL triumfoval 3:1, ohadzovali kameňmi. Poriadkové jednotky použili slzný plyn na ich potlačenie.

Na jednej diaľnici museli nakrátko uzavrieť jeden pruh, aby odtiaľ odpratali kamene a ďalší odpad. Poškodilo sa aj niekoľko automobilov vrátane troch policajných. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Zápas Michaloviec s Trenčínom odložený
    Sobotňajší zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a AS Trenčín odložili. Dôvodom je nespôsobilý stav hracej plochy, keďže v Michalovciach v piatok aj v sobotu výdatne pršalo. Hlavný rozhodca Boris Marhefka skontroloval trávnik a rozhodol, že nie je spôsobilý pre zápas. (TASR)
  • 16.11.2017
    Bývalého prezidenta CONMEBOL-u budú stíhať v USA
    Súd v Paraguaji rozhodol o vydaní do USA Nicolasa Leoza, bývalého prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Osemdesiatdeväťročný niekdajší popredný funkcionár je momentálne v domácom väzení v paraguajskom Asuncione. Je jedným z viac ako 40 obvinených ľudí z korupcie, vydierania a prania špinavých peňazí vo futbalovom prostredí. Informovala o tom agentúra AP. Leoz bol prezident CONMEBOL-u v rokoch 1986-2013. (TASR)
    MS2018: FIFA potrestala Mexiko za fanúšikov neoprávnene
    Športový arbitrážny súd (CAS) rozhodol o neoprávnenom potrestaní Mexickej futbalovej federácie zo strany Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Trest sa týkal správania sa mexických fanúšikov voči brankárom súpera v kvalifikačných zápasoch MS 2018. Podľa CAS napriek tomu, že fanúšikovské chorály obsahujú "urážlivé slová", FIFA ich potrestala neoprávnene. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)