Borčice opustilo 20 jesenných ligových gólov

BORČICE, 05.02.2018 |
Kabínu aktuálneho lídra 3. ligy Západ opustilo počas zimy viacero hráčov. Medzi nimi aj tí, ktorí sa postarali o takmer polovicu ligových gólov Iskry v prvej polovici ročníka.

Medzi žrďami sa už v neobjaví 24-ročný Peter Kosa, ktorý počas jesene odchytal 10 ligových zápasov. Bývalý brankár MŠK Žilina, ktorý sa stal hráčom Borčíc pred minulou sezónou, prestúpil k účastníkovi 4. ligy SsFZ Sever TJ Jednota Bánová.

Iskru opúšťa aj ďalší bývalý hráč Žiliny Ján Lončík (29), ktorý bude od jarnej časti ročníka hájiť farby tímu z 5. ligy ZsFZ Sever Slovana Brvnište. V drese Borčíc sa v tejto sezóne predstavil v 6 ligových zápasoch.

Ďalším z odchádzajúcich je Matej Náther (32), ktorý do Borčíc prišiel v lete 2016 z Sandecja Nowy Sacz. Náther v jesennej časti nenastúpil len do jedného zo 17 ligových stretnutí svojho tímu a zaznamenal jeden gól. Jeho novým zamestnávateľom sa stal aktuálne tretí tím 3. ligy ZsFZ Západ ŠK LR Crystal Lednické Rovne.

Len polovicu sezóny vydržal v Iskre v minulo ročníku 26-gólový kanonier Malženíc Ivan Pikulík (23). Ten sa v Borčiciach v 10 ligových dueloch presadil len raz a v kariére bude pokračovať v rakúskom SC Herzogenburg.

Veľkou stratou pre ofenzívu lídra 3. ligy je nepochybne odchod ďalšieho exžilinčana Mareka Zuziaka (23), ktorý sa stal posiou poľského Widzewu Lodž. Bývalý hráč Pohronia, či Púchova, ktorý do Borčíc prišiel v lete 2016, nechýbal v základe Iskry v lige ani raz a zaznamenal v nej 8 presných zásahov.

Spolu s tretím najlepším strelcom tímu v rámci ligových zápasov opustil Iskru aj druhý v tejto štatistike Ján Novák (32), ktorý sa v tretej najvyššej súťaži presadil v 11 zápasoch 10-krát. Bývalý zakončovateľ Košíc, Žiliny, Tours, či Prešova bude chcieť svoje kvality dokázať v drese druholigového nováčika z Trebišova.

V kádri Iskry tak nateraz zostávajú brankár Jozef Bobot (37) a do poľa Ľuboš Hanzel (30), Matej Siva (33), Lukáš Mravec (27), Róbert Petruš (24), Marek Púpala (24), Branislav Gamboš (23), Miroslav Barčík (39), Patrik Mačina (26), Marcel Chynoradský (22), Emil Le Giang (26), Lukáš Slávik (21) a aj najlepší strelec tímu v lige 15-gólový Róbert Demjan (35).

Vo víkendovom prípravnom zápase Borčíc s druholigistom z Nového Mesta nad Váhom sa v dres Iskry predstavilo aj trio z Považskej Bystrice Čelko, Jeleník a Gáborík. Práve o MŠK sa v ostatných dňoch hovorí v súvislosti s možnou fúziou klubov.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, futbalnet.sk, Iskra Borčice

• 23.05.2018
    MS2018: Douglas Costa sa zranil, do MS by mal byť fit
    Útočník brazílskej futbalovej reprezentácie Douglas Costa utrpel menšie zranenie stehna, ale do štartu MS v Rusku by mal byť fit. Lekár národného tímu Rodrigo Lasmar informoval, že Costa si zranenie privodil vo víkendovom dueli Juventusu Turín s Veronou (2:1).

Do konca týždňa tak nebude trénovať so spoluhráčmi v kempe reprezentácie v Teresopolise v blízkosti Ria de Janeiro a ohrozené sú aj jeho štarty v prípravných dueloch s Chorvátskom (3. júna) a s Rakúskom o týždeň neskôr. Informovala agentúra AP. (TASR)
  • 16.05.2018
    Nemecký zväz zamietol sťažnosť druholigového Aue
    Nemecký futbalový zväz (DFB) zamietol v stredu sťažnosť druholigového klubu Erzgebirge Aue proti výsledku stretnutia posledného kola na ihrisku Darmstadtu. Aue skončilo po prehre 0:1 na šestnástom mieste a o účasť v druhej najvyššej súťaži musí ešte zabojovať v baráži s treťoligovým Karlsruhe.

Predstaviteľov Erzgebirge rozhneval výkon rozhodcov. Hlavný arbiter Sören Storks neuznal hosťom gól Calogera Rizzuta, ktorého strela zapadla za bránkovú čiaru. Jeden z členov mestskej rady Aue dokonca podal trestné oznámenie za podvod. DFB vyšetruje prezidenta klubu Helgeho Leonhardta za pozápasové prejavy. (TASR)
    Corica novým trénerom FC Sydney
    Novým trénerom austrálskeho futbalového klubu FC Sydney sa stal Steve Corica. Bývalý reprezentačný stredopoliar nahradil vo funkcii Grahama Arnolda, ktorý po MS v Rusku zasadne na lavičku "Socceroos". Na šampionáte povedie Austrálčanov Holanďan Bert Van Marwijk.

Corica si obliekal dres FC Sydney v rokoch 2005 až 2010. V roku 2006 strelil vo finále premiérového ročníka A-League víťazný gól "Sky Blues". Po skončení hráčskej kariéry pôsobil v klube v trénerských štruktúrach. Bol asistent Víťezslava Lavičku, Iana Crooka, Franka Farinu i Arnolda. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 02.05.2018
    Poľský pohár: Legia Varšava s rekordným triumfom
    Futbalisti Legie Varšava získali rekordný devätnásty Poľský pohár. V stredajšom finále na Národnom štadióne v hlavnom meste zdolali Arku Gdyňa 2:1 gólmi Jaroslawa Niezgodu a Cafua z prvého polčasu. Ich súper dohrával od 71. minúty bez vylúčeného Grzegorza Piesia a v nadstavenom čase iba znížil zásluhou Dawida Soldeckého. Legia zvíťazila v národnej pohárovej súťaži po ročnej prestávke. (TASR)
    Extréner Salvadoru s trestom za pokus o ovplyvnenie zápasu
    Etická komisia FIFA potrestala bývalého reprezentačného trénera Salvadoru Ramona Maradiagu zákazom činnosti na dva roky. Maradiaga sa pokúsil ovplyvniť výsledok zápasu medzi Salvadorom a Kanadou, hráči ho však nahlásili.

"Trest za pokus o ovplyvnenie zápasu platí pre všetky aktivity spojené s futbalom na národnej aj medzinárodnej úrovni. Musí tiež zaplatiť pokutu 16 700 eur," citovala v stredu agentúra DPA vyhlásenie FIFA. (TASR)
  • 01.05.2018
    SP: Rozhodca prerušil finále, fans Slovana s výzvou na odchod
    Hlavný rozhodca Patrik Hrčka prerušil v 72. minúte finálový zápas Slovnaft Cupu, v ktorom futbalisti Slovana Bratislava viedli nad MFK Ružomberok 3:1. Priaznivci "belasých" dostali od hlásateľa pokyn na opustenie sektora, keďže opakovane hádzali na trávnik delobuchy a ohrozovali bezpečnosť aktérov.

Mužstvá v 72. minúte odišli do šatní, ultras Slovana nepomohlo ani dohováranie od kapitána Borisa Sekuliča a viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka mladšieho. (TASR)