Spartak vykročil do jari jasnou výhrou v Moravciach

ZLATÉ MORAVCE, 17.02.2018 |
Futbalisti Spartaka Trnava vstúpili úspešne do jarnej časti slovenskej Fortuna ligy.

Líder tabuľky vyhral v sobotu na ihrisku ViOn Zlaté Moravce-Vráble pred 1874 divákmi hladko 4:1 a na čele má momentálne náskok dvanástich bodov pred Žilinou, ktorá má zápas k dobru.

V mrazivom podvečere vyšiel úvod stretnutia spartakovcom dokonale. Už v 11. minúte Čanturišvili polovysokou strelou spoza šestnástky nachytal Kováča na hruškách a bolo 0:1. Skóre sa opäť menilo už o 5 minút. Vlasko rozhral rohový kop, loptu hlavou posunul do malého vápna Tóth a Pehlivan z troch krokov pohodlne skóroval.

Prebiehala 26. minúta, Vlasko šikovne vysunul Egha a ten presnou strelou vedľa vybiehajúceho Kováča poslal hostí už do trojgólového vedenia. V 34. minúte Vlaskovu dobre mierenú strelu pod brvno Kováč vyrazil na roh. Zaskočení domáci sa počas celého 1. polčasu nedostali ani na dostrel trnavskej brány.

Aj do 2. polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorým neprekážalo ani husté sneženie. V 50. minúte agilný Vlasko rozhral štandardnú situáciu, Egho však hlavou mieril iba do brvna. Po hodine hry bolo už 0:4. Z hranice šestnástky napriahol Kadlec a s pomocou teču Horníka jeho strela skončila za Kováčovým chrbtom. V 78. minúte našiel Šašinka na hranili malého vápna striedajúceho Harbu, ktorého hlavička skončila na pravej žrdi Vantrubovej brány.

V 81. minúte po ruke Čonku v pokutovom území zahrával pokutový kop Šašinka a nedal Vantrubovi šancu - 1:4. V 89. minúte sa ešte zaskvel Kováč, ktorý efektne vytlačil Pehlivanovu strelu k ľavej žrdi. Jednoznačné víťazstvo hostí bolo úplne zaslúžené.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Musím zagratulovať Nestorovi k víťazstvu. Trnava má výborne pripravené mužstvo. Mňa mrzí množstvo odchodov hráčov cez zimnú prestávku. Dnes sme prehrali 90 percent osobných súbojov. Hostia presne vedeli, čo chcú a trestali nás za každú chybu. Druhý polčas bol len boj, tam nie je čo hodnotiť. Želám hosťom titul."

Nestor El Mahdioui Maestro, tréner Spartaka: "Vo futbale sú začiatky stretnutí vždy veľmi dôležité. Tento zápas sme začali výborne. Ako je Trnava pripravená na jarnú časť sezóny, ste videli dnes. Druhý polčas bol ťažký pre husté sneženie. V zápase sme vyhrávali množstvo osobných súbojov, čo bolo veľmi dôležité."

Ďalší zásah do defenzívy Liverpoolu
    Aktuálny líder anglickej Premier League Liverpool FC prišiel o ďalšieho obrancu, keď sa v poslednej minúte zápasu Ligy majstrov proti Neapolu zranil Joel Matip.
  • 11.12.2018
    ManCity s výraznou posilou na brankársky post
    Úradujúci majster Premier League Manchester City sa dhodol s účastníkom americkej MLS Columbusom Crew na prestupe Zacka Steffena, ktorého vyhlásili za najlepšieho brankára súťaže.
    Davida Silvu čaká niekoľkotýždňová pauza
    Španielsky futbalista David Silva z Manchestru City vynechá niekoľko týždňov pre zranenie zadného stehenného svalu.
    LM: Bayern v Amsterdame proti Ajaxu bez Robbena
    Bez Arjena Robbena odcestovali futbalisti Bayernu Mníchov na svoj posledný duel základnej E-skupiny Ligy majstrov do Amsterdamu. Holanďana sužujú problémy so stehenným svalom, proti Ajaxu tak nebude k dispozícii.

Bayern Mníchov i Ajax Amsterdam už majú postup vo vrecku. Ich vzájomný duel rozhodne o tom, kto postúpi z prvého miesta. Bayern má na čele tabuľky dvojbodový náskok a v amsterdamskej Aréne tak stačí zverencom Nika Kovača uhrať remízu. Informovala agentúra DPA. (TASR)
  • 26.11.2018
    Barcelona do konca sezóny bez Rafinhu
    Brazílsky futbalista Rafinha podstúpi v najbližších dňoch operáciu ľavého kolena a v tejto sezóne si už zrejme nezahrá. Lekárske vyšetrenia podľa agentúry AP potvrdili, že stredopoliar Barcelony má roztrhnutý predný krížny väz.

Rafinha utrpel zranenie v sobotňajšom ligovom šlágri s Atleticom Madrid, ktorý sa skončil remízou 1:1. Dvadsaťpäťročný futbalista sa tak neprestáva boriť so zdravotnými problémami, pred tromi rokmi si potrhal väzy v pravom kolene, vlani si v ňom zasa poškodil meniskus. (TASR)
    Greguš rozhodol šláger dánskej ligy
    Súboj dvoch najlepších tímov medzi FC Kodaň a FC Midtjylland, po ktorom sa na post lídra dánskej súťaže posunul klub z hlavného mesta, rozhodol slovenský reprezentant Ján Greguš.