VIDEO 3. liga BA: Báhoň nestačil na Petržalku, Rohožník a D. Lužná nadeľovali

SLOVENSKO, 26.03.2018 |
Vôbec prvé kompletné jarné kolo ponúkla počas tohto víkendu 3. liga Bratislava.

Diváci v Pezinku boli svedkami súboja tabuľkových susedov, v ktorom domáci PŠC vyzval Ivanku pri Dunaji. Lepšie začali hostia, ktorí sa v 21. minúte ujali vedenia gólom zimnej posily Biciana, domáci však krátko po návrate z kabín odpovedali úspešnou jedenástkou novica v domácej kabíne Jakuba Hronca. Ďalší gól už nepadol a tak sa tímy rozišli zmierlivo.

Lozorno nastúpilo do zápasu s Rovinkou od úvodu s veľkým nasadením, no šance domácich hráčov zostali nevyužité. Trest za to priniesla 32. minúta, v ktorej sieť za Javorským rozvlnil Ducký. Ten istý hráč bol aj na konci ďalšej gólovej akcie, po ktorej v 68. minúte upravil z pohľadu domácich na 0:2. Tí sa presadili až v 79. minúte, keď sa z bieleho bodu nemýlil Abiola, ktorý prišiel cez zimu z Michaloviec. V závere malo Lozorno krátku prevahu o jedného hráča, v 87. minúte videl po druhej žltej karte aj červenú Štefunko, no domácim sa už vyrovnať nepodarilo.

V Tomášove béčko Slovana nenastúpilo v takej sile ako na dohrávku proti Rači, no napriek tomu bolo blízko k trom bodom. V 72. minúte k nim belasých priblížil Hrnčár. O sedem minút mali ale domáci možnosť zahrávať pokutový kop a zimná posila z Veľkých Loviec Ljutič sa presadila hned pri prvom premiérovom štarte v novom drese a zariadil deľbu bodov.

Bernolákovo strácalo pred zápasom s Devínskou Novou Vsou na svojho súpera dva body a v prípade výhry sa tak mohlo posunúť v tabuľke pred neho. Keď už sa zdalo, že zápas dokráča k bezgólovej deľbe bodov, ukázala sa šťastná ruka domáceho trénera Tibora Jančulu, ktorý v 81. minúte poslal na trávnik Briganta a ten sa mu v úplnom závere odvďačil za dôveru trojbodovým zásahom.

Tento víkend ubehlo už šesť mesiacov od poslednej ligovej výhry Vajnor - naposledy 24.9.2017 po hokejovom výsledku 8:4 so Svätým Jurom - a v Dunajskej Lužnej bolo už po polčase jasné, že toto čakanie sa ešte natiahne. V 23. minúte otvoril skóre duelu Bališ a ešte pred prestávkou pridala druhý domáci zásah zimná akvizícia z Liptovského Hrádku Pilát. Po prestávke pridal ďalšie dva zásahy Andrejko a konečnú podobu jasnej výhry domácich v pomere 5:0 dal v závere Kučera.

Račania si po prehre s belasým béčkom chceli napraviť chuť proti poslednému tímu tabuľky Svätému Juru, ktorí pricestoval so siedmimi zimnými zahraničnými posilami, z ktorých sa rovný poltucet predstavil v základnej zostave. V prveom dejstve ovládli hru domáci, čo vyústilo do dvoch gólov Goliana.

V druhom polčase hostia hrozili zo zabezpečenej obrany rýchlymi kontrami, dlho si však vážnejšiu šancu nevypracovali. Až v 83. minúte strelil kontaktný gól Coutinho a domáci sa museli mať v závere na pozore. Rači sa však nakoniec podarilo tesný náskok udržať a pripísala si tak prvé jarné víťazstvo.

"Súpera sme prakticky nepoznali. Vedeli sme, že počas zimy získal viaceré zahraničné posily, avšak netušili sme, aký herný prejav budú mať a akou individuálnou kvalitou disponujú. Zápas nám ukázal, že Svätý Jur disponuje dobrým mužstvom a jeho postavenie v tabuľke bude len dočasné. Pre nás je však rozhodujúce, že sme tento zápas dokázali víťazne zvládnuť. Naše mužstvo sa potrebovalo chytiť a to sa nakoniec aj stalo. Ďakujeme každému fanúšikovi ,ktorý si našiel čas a prišiel povzbudiť náš tím," uvádza sa po zápase na facebookovej stránke FK Rača.

V chladnom počasí sa v Rohožníku snažili obe mužstvá hrať futbal a hostia z Mosta pri Bratislave sa na trávniku favorita nesnažili hrať zatiahnutí dozadu. To sa však nakoniec ukázalo pre domácich ako výhoda a skóre v ich prospech postupne narastalo. V prvom polčase sa dvakrát presadil Michal Lörinczi, v druhom si po zásahu pripísali Kalanka a zimná posila z Jablonového Masarovič.

"Musím chlapcov za výkon pochváliť, sami sa presvedčili, že vedia hrať pekný a účelný futbal, len si treba plniť svoje úlohy. Okrem štyroch krásnych gólov sme mali veľa ďalších šancí, no mňa teší nula u oboch našich brankárov a veľmi kolektívny výkon aj s podporou lavičky.

Máme za sebou dvoch náročných súperov, Most má výborné mužstvo, skúseného trénera a my sme ťažili aj z toho, že sme hrali už tretí jarný zápas. Musím však vyzdvihnúť výkon kolektívu, to bol základný impulz víťazstva, chlapci len tak ďalej," zhodnotil duel pre facebookovú stránku domáceho klubu tréner Marian Tóth.

Prvý polčas stretnutia Báhoňa s Petržalkou bol obojstranne opatrný, šance Pirosku, Majerčáka, Kročku a Maca gól nepriniesli. O ten sa až v závere polčasu postaral výstavným priamym kopom, po ktorom sa lopta od brvna dostala do brány, Lukáš Gašparovič. Ešte pred prestávkou mohol vyrovnať hrajúci tréner domácich Maťaš, mieril ale nad Kastlovu svätyňu.

Krátko po začiatku druhého polčasu udreli hostia po druhý raz, keď Sopúch hlavičkou usmernil center Turčáka. Aj v nasledujúcich minútach boli bližšie ku gólu viackrát hostia, Deák v domácej bránke však svoj tím viacerými drobrými zákrokmi držal svoj tím v hre o body. V 82. minúte sa gólu dočkali aj domáci, keď sa z priameho kopu presadil Ivan Lietava a zaznamenal už svoj štvrtý gól v druhom ligovom zápase za Báhoň. Petržalka mohla odpovedať hlavičkou striedajúceho Minčiča, Deák ale opäť predviedol výborný zákrok. Do záverečného hvizdu sa tak skóre už nemenilo a Petržalka si z Báhoňa odviezla všetky body.

Bwalya za korupciu s dvojročnou suspendáciou a pokutou
    FIFA na dva roky suspendovala bývalého prezidenta Zambijskej futbalovej federácie Kalushu Bwalyu. Funkcionár navyše dostal pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. Dôvodom je prijatie úplatku od niekdajšieho popredného predstaviteľa ázijského futbalu Mohammeda bin Hammama.

Katarčan zaplatil Bwalyaovi v rokoch 2009 - 2011 spolu 80.000 amerických dolárov, aby za neho hlasoval pri voľbe prezidenta FIFA. V roku 2011 ho zo súťaže o post šéfa svetového futbalu vylúčili. Informovala o tom agentúra AP. Bwalyu v minulom roku znovu zvolili do výkonného výboru Africkej futbalovej konfederácie (CAF). (TASR)
    Štart Jamesa Rodrigueza v nemeckom Superpohári otázny
    Nad štartom kolumbijského futbalistu Jamesa Rodrigueza z Bayernu Mníchov v nedeľňajšom zápase o nemecký Superpohár proti Eintrachtu Frankfurt visí otáznik. Na druhej strane môže nový kouč úradujúceho majstra Niko Kovač proti svojmu bývalému klubu počítať so Sergem Gnabrym.

"James dnes netrénoval po tom, ako v stredu dostal zásah do členka," informoval Kovač na piatkovej tlačovej konferencii. "Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať. Ešte zostávajú dva dni do zápasu. Čo sa týka Gnabryho, trénoval bez úľav a v nedeľu bude k dispozícii," dodal Kovač.
    Kadeřábek predĺžil zmluvu s Hoffenheimom
    Český futbalista Pavel Kadeřábek predĺžil zmluvu s nemeckým klubom TSG 1899 Hoffenheim do júna 2021. Dvadsaťšesťročný obranca prišiel do Hoffenheimu pred tromi rokmi z pražskej Sparty. V minulej sezóne pomohol tímu k obsadeniu tretej priečky v bundesligovej tabuľke, ktorá Hoffenheimu zaistila právo historického štartu v Lige majstrov. (TASR)
  • 05.08.2018
    Eto'o skončil v tureckom Konyaspore
    Kamerunský futbalista Samuel Eto'o sa dohodol na ukončení spolupráce s tureckým prvoligovým klubom Konyaspor. V tíme účastníka Super Lig pôsobil 37-ročný útočník od januára a v 14 zápasoch dal šesť gólov.

"Ďakujeme Samuelovi za jeho prínos pre klub. Dúfame, že v budúcnosti dosiahne ďalšie úspechy a bude šťastný," uviedol klub na svojej stránke. Informoval o tom portál espn.com. (TASR)
    MLS: Real Salt Lake s Rusnákom zvíťazil nad Chicagom
    Futbalisti Realu Salt Lake vyhrali v noci na nedeľu v zámorskej Major League Soccer nad Chicagom Fire vďaka dvom gólom Chorváta Damira Kreilacha 2:1. Slovenský reprezentant Albert Rusnák nastúpil v základnej zostave domácich, hral až do 95. minúty, keď ho vystriedal Nick Besler.

Hráči Salt Lake predtým nevyhrali tri zápasy za sebou, v tabuľke im patrí posledná šiesta postupová priečka v Západnej konferencii. Chicago, ktoré natiahlo sériu prehier v MLS už na šesť stretnutí, je vo Východnej konferencii desiate. (TASR)