VIDEO 3. liga Západ: Borčice naďalej vyhrávajú, Dubnica a Crystal stále na dostrel

SLOVENSKO, 26.03.2018 |
Najvyššia súťaž na západe Slovenska 3. liga Západ má za sebou dve z pôvodne troch plánových kôl.

18. kolo: Dubnicu zachránil Detko, hrdinom Borčíc Slávik

Bánovce odštartovali jar len tretím víťazstvom v aktuálnom ročníku, keď si doma nečakane poradili vďaka dvom zásahom Mroceka a jednom Zitu s Belušou 3:1. O jediný gól hostí sa za stavu 1:0 postaral Mišutka.

Úspešný vstup do odvetnej časti si zapísala aj Dubnica, proti Veľkým Ludinciam sa však na tri body poriadne natrápila. V súboji tímov z opačných pólov tabuľky rozhodla až 74. minúta, v ktorej jediný zásah stretnutia zaznamenal Václav.

Z troch bodov sa pred svojimi priaznivcami tešila aj Šaľa, ktorá si s prehľadom poradila s Topoľčanmi. V prvom dejstve sa do streleckej listiny zapísala len zimná posila z Púchova Iheme, po hodine hry poistil domáci náskok Kochan. V 77. minúte pridal Iheme svoj druhý zásah a v závere svoju úspešnú súťažnú premiéru v novom drese potvrdil gólom Sekulić.

Všetky body zostali aj v Nitre, kde domáce béčko hostilo Gabčíkovo. Po góle Fábryho sa presadil v úvode druhého dejstva Abrahám a po vylúčení hosťujúceho Huszára za podrazenie v jasnej gólovej šanci zavŕšil domáci triumf Macho.

Piate víťazstvo domáceho tímu v tomto kole videli diváci v Považskej Bystrici, kam pricestovalo béčko Spartaka Trnava na zápas proti Borčiciam. Hrdinom Iskry sa stal Lukáš Slávik, ktorý za celú jeseň zaznamenal jediný gól, no v tomto stretnutí sa presadil hneď dvakrát.

Svedkami jedinej deľby bodov tohto kola boli návštevníci duelu B-tímov Dunajskej Stredy a Zlatých Moraviec, v ktorom sa gólov nedočkali.

Nemšová počas zimy nadviazala spoluprácu s Trenčianskymi Teplicami, ktoré sa z tohto dôvodu odhlásili zo 4. ligy Severozápad a niektorí z ich hráčov prešli práve do FKS. Vo svojom prvom zápase sa takto zložený tím predstavil v Púchove, kde sa zásluhou zimnej akvizície z Bánoviec nad Bebravou Jambora ujal krátko pred prestávkou vedenia. Po nej síce vyrovnal Gajdošík, no už o päť minút neskôr zariadil tri body pre Nemšovú ďalší nový hráč v jej kabíne Petrovič.

Ani zmena na poste trénera, kde Juraja Pekára nahradil Vladimír Helbich, a nasadenie štyroch zimných posíl Szücsa a Turzu z Dubnice, Krčíka z SC Ostbach XI Viedeň a navrátilca z hosťovania v Kanianke Belanca nepriviedli baníkov z Prievidze k výhre v úvodnom jarnom zápase, v ktorom na svojom štadióne nestačili na Nové Zámky. O troch bodoch pre hostí rozhodla 82. minúta, v ktorej jediný zásah stretnutia zaznamenal po štandardke Ešek.

Bez bodov a bez gólov zostala pred svojimi fanúšikmi aj Galanta. Hostia z Lednických Rovní sa presadili dvakrát, keď oba zásahy zaznamenali po prestávke. O prvý sa postarala zimná posila z Nového Mesta nad Váhom Živčič, o druhý v 77. minúte Púček.

19. kolo kompletné odložené

Kompletné 19. kolo, ktoré sa malo hrať počas víkendu 17. - 18. marca, bolo odložené na polovicu apríla, všetky zápasy sú aktuálne naplánované na 11.4. o 16:30.

20. kolo: Dubnica rozhodla v závere, v Borčiciach sedem gólov

Šlágrom kola bol súboj Dubnice s Novými Zámkami, v ktorom sa diváci 70 minút gólu nedočkali. Následne ale Švec z priameho kopu z 25 metrov poslal domácich do vedenia, po čom hostia otvorili hru a v závere inkasovali ešte dvakrát. Po úniku a centri Horeckého pridal druhý gól Dubnice Vujoševič, ktorého o tri minúty neskôr zastavil za cenu červenej karty brankár Strelčík a sám faulovaný z bieleho bodu prekonal aj jeho nástupcu medzi žrďami Szabóa.

Tréner Peter Lérant pre fkmnz.sk: "Vo svojej futbalovej kariére, či už hráčskej alebo trénerskej, som zažil zápasy, keď bol môj tím lepší, futbalovejší, kontroloval priebeh zápasu a nakoniec aj tak prehral. V Dubnici to však bolo ako v zlom sne. Za 70 minút musím chalanov pochváliť. Pôsobili sme futbalovo aj organizačne vyspelejšie, boli sme agresívni a kompaktní. Domácich sme do ničoho nepustili a preto len nakopávali dopredu lopty. Nám už dlhšie chýba individuálna kvalita pred pokutovým územím, mohli a mali sme zápas rozhodnúť v náš prospech za bezgólového stavu.

Súper tak vyťažil z minima maximum. Dvadsať minút pred koncom skončila strela z priameho kopu v našej sieti a zostali sme v šoku. Potom sme sa aktivitou tlačili pred súperovu bránu a zahrávali niekoľko štandardných situácií, paradoxne po jednej z nich nás súper potrestal z rýchleho protiútoku. V tejto fáze stretnutia sme spravili niekoľko taktických individuálnych chýb a bolo po zápase. Prehra nás bude bolieť dlho, ale pozitívom do ďalšej práce je fakt, že sme dobre fungovali ako tím, herne aj organizačne. Individuálne chyby musíme samozrejme eliminovať na minimum, lebo tento faktor robí rozdiel medzi špičkovým a priemerným mužstvom."

Bánovce nad Bebravou nedokázali zopakovať domácu výhru z úvodného jarného kola a pred vlastnými fanúšikmi tentokrát nestačili na Veľké Ludince. Hostí poslal do vedenia v 37. minúte Tóth a dvanásť minút pred koncom potvrdil tri body pre Družstevník Hlaváčik.

Svoj ešte len dvanásty bod v sezóne si pripísala Prievidza, keď doma remizovala s béčkom Zlatých Moraviec Vráble. Pre baníkov to bol len tretí zápas v sezóne bez inkasovaného gólu.

Kým v Prievidzi góly nevideli, v Galante ich súboj domáceho Slovana so Šaľou priniesol až poltucet. Pritom po prvom polčase bol stav len 1:0, keď už v 2. minúte prekonal Masára Pecho. Hostí vrátil do hry hneď v úvode druhého dejstva Ninkovič, no prešlo len pár sekúnd a domáci zásahom Hercega opäť viedli. Po necelej hodine hry pridal tretí gól Galanty Kočiš a hoci zimná posila z Prešova Tubonemi opäť znížila, posledné slovo patrilo znova domácemu Hercegovi.

Už svoju 16. prehru v sezóne si odniesli posledné Topoľčany z ihriska juniorov Nitry. V prvom polčase sa do streleckej listiny zapísal len Fábry, po prestávke sa k nemu pridali aj Lola, Záhon a Zelenka a stanovili výsledné skóre na 4:0.

Poriadne divoký zápas videli diváci v Borčiciach, kde sa predstavilo Gabčíkovo. Domáci prehrávali už od 3. minúty po zásahu Cingela, Le Giang a Púpala však ešte pred prestávkou skóre otočili a po nej zvýšili Valient a Slávik už na 4:1 a zdalo sa rozhodnuté. Hosťujúcemu Lengyelovi, ktorý do Gabčíkova prišiel počas zimy z Čenkoviec, ale stačilo len päť minút, aby dvoma gólmi duel poriadne zdramatizoval. Ďalší zásah však už nepridal ani on a ani jeho spoluhráči a tak Gabčíkovo odchádzalo domov s tesnou prehrou 3:4.

V naháňačke za Borčicami a Dubnicou naďalej pokračuje Crystal Lednické Rovne. O svojej výhre na trávniku béčka Dunajskej Stredy rozhodli hostia až v úplnom závere, keď sa v 87. minúte presadil Detko.

Branislav Fodrek pre fkdac.sk: "Diváci mohli vidieť dobrý treťoligový futbal. Súper má kvalitné, skúsené mužstvo a potvrdili aj v tomto zápase, že nie náhodou je na treťom mieste v tabuľke. Bol to bojovný zápas o prvom góle. V prvom dejstve obidve mužstvá mali jednu čistú šancu. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, vypracovali sme si tri čisté gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Súper bol tiež nebezpečný, v dvoch situáciách nás podržal Slávik. Keď to už vyzeralo, že sa zrodí bezgólová remíza, tri minúty pred koncom sme nešťastne inkasovali po rohovom kope, kde sme urobili sled chýb pri osobnom bránení.

Samozrejme, z výsledku sme sklamaní, lebo sme si určite zaslúžili minimálne bodovať. Na druhej strane, máme na čom stavať, oproti prvému zápasu chlapci podali diametrálne odlišný, zlepšený disciplinovaný výkon, každý vydal zo seba maximum a preto im z tohto pohľadu nemám veľmi čo vyčítať. Akurát musíme byť efektívnejší, pretože nepremeniť štyri čisté gólové šance proti takému súperovi je luxus, čo sa nám nakoniec vypomstilo a súper nás v závere potrestal."

V chladnom počasí odštartovali derby zápas medzi Belušou a Púchovom lepšie domáci futbalisti. V 10. minúte po peknej kombinácii medzi Remšíkom a Mišutkom sa lopta dostala k Novisedlákovi, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a za svoju aktivitu boli odmenení vyrovnávajúcim gólom, keď sa po skrumáži v pokutovom území so šťastím presadil Zavadzan. V závere prvého dejstva mohol poslať Púchov do vedenia Kopiš, ktorý síce v gólovke Zaťka preloboval, ale priestor medzi tromi žrďami netrafil.

Do druhého polčasu Beluša vstúpila so zmenami, ktoré sa po zápase ukázali ako kľúčové. Aktivitou zrazu sršali len domáci hráči. Jurgov tečovaný priamy kop Pilný vyrazil na roh a po závare v šestnástke hostí sa v šanci ocitol Kršák aj Gorelka, ale skóre duelu zostávalo nezmenené. V 60. minúte pekne vystrelil Novisedlák, Pilný vyrazil len pred Bielika, ktorý vo veľkej šanci nenamieril presne a Gorelka v pokuse o usmernenie lopty do brány v sklze taktiež neuspel. Hostia sa hneď zo svojej prvej šance po zmene strán mohli dostať do vedenia, ale M. Gajdošíka vychytal Zaťko. O pár minút neskôr hostia darovali Beluši lacný rohový kop, po ktorom sa aj za pomoci brvna presadil striedajúci P. Gajdošík. V závere M. Gajdošík z priameho kopu nevyrovnal a na druhej strane spečatil domáce víťazstvo striedajúci Gorelka. (Miňo Hrubo, fkbelusa.sk)

Juniori Spartaka Trnava cestovali na zápas proti Nemšovej na štadión na Sihoti v Trenčíne aj s Matejom Oravcom z áčka. Červeno-čírni si vypracovali dve príležitosti a z jednej trafili brvno, no gólu sa nedočkali. Trest prišiel v 52. minúte, keď sa presadil domáci Vaculík. Štvrťhodinu pred koncom zvýšil na 2:0 Petrovič a práve jeho zásah sa ukázal ako víťazný. Hostia totiž desať minút pred koncom dokázali ešte znížiť zásluhou Martinku.

Vladimír Ekhardt, tréner Spartak juniori, pre spartak.sk: "Vo vyrovnanom stretnutí rozhodoval úvodný gól. Žiaľ, napriek tomu, že sme nastrelili brvno a následne nevyužili ďalšiu príležitosť, to bol súper, kto ako prvý skóroval. Presadil sa po našom zaváhaní pri štandardke. Nezvládli sme autové vhadzovanie. V závere sme sa snažili oživiť hru striedaniami. Vyšli nám a desať minút pred koncom chalani dokázali znížiť. Napriek nášmu záverečnému tlaku k vyrovnaniu neprišlo. Odchádzame smutní, že sme nezískali aspoň bod.

Za predvedený výkon však musím chlapcom poďakovať. Boli viac ako vyrovnaným protivníkom. Mrzia nás nepremenené príležitosti. Jar sme odštartovali dvomi súbojmi vonku. Čakali nás kvalitní súperi Borčice a Nemšová. Je na čom stavať, vidím progres. Na súperových ihriskách sme body nestratili, mohli sme iba získať. Doma bude situácia opačná. Musíme bodovať, pretože sa tabuľka vyrovnáva. Vieme, že vypadne možno päť až šesť mužstiev."

William Carvalho na päť rokov do Betisu Sevilla
    Portugalský futbalový reprezentant William Carvalho sa stal novou posilou Betisu Sevilla. S účastníkom španielskej La Ligy podpísal zmluvu na päť rokov.

Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar sa rozhodol odísť zo Sportingu Lisabon po tom, čo v máji nahnevaní fanúšikovia vtrhli do tréningového centra klubu. Chuligáni hráčov aj trénerov napadli a zdemolovali tiež šatňu. S Betisom Sevilla si v novej sezóne zahrá Európsku ligu UEFA. (TASR)
  • 13.07.2018
    MS2018: FIFA pozvala hráčov zo zaplavenej jaskyne na galavečer
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) pozvala mládežnícky tím, ktorý v Thajsku zachránili zo zaplavenej jaskyne, na výročný galavečer The Best. Slávnostné oceňovanie vrátane vyhlásenia najlepšieho hráča sveta sa uskutoční 24. septembra v Londýne.

FIFA najskôr pozvala dvanásť mladých futbalistov a ich trénera na nedeľňajšie finále MS do Moskvy, ale nemohli prísť zo zdravotných dôvodov. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Vestergaard z Mönchengladbachu do Southamptonu
    Dánsky futbalový obranca Jannik Vestergaard prestúpil v piatok z Borussie Mönchengladbach do FC Southampton. S účastníkom Premier League podpísal kontrakt na štyri roky.

Dvadsaťpäťročný Vestergaard figuroval v nominácii Dánska na MS 2018, ale z lavičky nezasiahol do žiadneho zo štyroch stretnutí. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)

• 12.07.2018
    MS2018 podľa FIFA bez dopingu, NADA pochybuje
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že na MS 2018 v Rusku zatiaľ nezistili žiadne dopingové previnenie. V jednom prípade sa vyskytla odchýlka od normálnej hodnoty, ale daný hráč mal povolenú lekársku výnimku na zistenú látku. Meno futbalistu nezverejnili.

Nemecká antidopingová agentúra (NADA) kritizuje kontroly na MS a hovorí o veľkom konflikte záujmov. "Kontrolujú opäť sami seba, nechceme mať s tým nič spoločné," citovala agentúra DPA šéfku NADA Andreu Gotzmannovú. FIFA vyhlásila, že plán kontroly schválila samotná Svetová antidopingová agentúra (WADA). (TASR)
    MS2018: Chorváti vo finále v tradičných červeno-bielych dresoch
    Chorvátski futbalisti nastúpia v nedeľňajšom finále MS 2018 proti Francúzsku vo svojich tradičných "šachovnicových" červeno-bielych dresoch, bielych trenírkach a štulpniach.

"Vatreni" hrali v tejto kombinácii zatiaľ iba v prvom zápase MS proti Nigérii. Odvtedy sa v nej predstaviť nemohli, pretože ich súperi mali dresy s červenou alebo bielou farebnou kombináciou. "Les Bleus" nastúpia v tmavomodrých dresoch, bielych trenírkach a červených štulpniach. Informovala o tom agentúra AP. Finále je na programe v nedeľu o 17.00 SELČ v moskovských Lužnikách. (TASR)
    -MS2018: FIFA začala kvôli fanúšikom konanie voči FA
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči Anglickej futbalovej asociácii (FA). Dôvodom je údajné diskriminačné správanie sa skupiny anglických fanúšikov počas stredajšieho semifinálového zápasu MS 2018 proti Chorvátsku (1:2 pp).

Podľa pravidiel FIFA sú národné federácie a asociácie zodpovedné za správanie sa svojich priaznivcov. Medzinárodný riadiaci orgán FIFA spolupracuje s antidiskriminačnou skupinou Fare, ktorá umiestňuje na štadióny pozorovacie monitory. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)