4. liga BA: Malacky valcujú súperov, boj o druhú priečku i záchranu sa zamotáva

BRATISLAVA, 30.03.2018 |
Ani 4. ligu Bratislava neobišli problémy s počasím, ktoré výrazne zasiahlo do jej jarného programu.

16. kolo

Úvodný jarný súboj začali v Závode lepšie hostia z Cajly, ktorí sa vďaka zásahu Kociana ujali v 25. minúte vedenia. To však vydržalo len desať minút, o vyrovnanie sa postaral Drahoš. Na ďalší zásah sa čakalo až do 77. minúty a ten sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Tri body pre CFK zariadil Mrva.

Súboj tímov z dolných priečok Jakubova a Čunova priniesol jediný gól. V 79. minúte sa oň postaral Gajdár a zabezpečil tak pre Záhoran len tretiu výhru v aktuálnom ročníku.

Poriadne divoký zápas ponúkli Slovenský Grob a Lamač. Hostia vyhrávali od 12. minúty gólom Vondru, domáci však ešte pre prestávkou otočili skóre dvoma zásahmi Šimončiča. Aj v druhom polčase sa ako prví radovali hostia, keď Walner premenil pokutový kop, z bieleho bodu však bol úspešný aj domáci Vozár a priblížil OŠK opäť k zisku všetkých bodov. Domáce vedenie ale vydržalo len štyri minúty, nerozhodný výsledok zariadil svojim druhým gólom v zápase Vondra.

Karlova Ves rozhodla o svojej výhre nad Veľkými Levármi prakticky už v prvom polčase, keď už v 18. minúte po zásahoch Chiabru a Zachara vyhrávala 2:0. Po polčase sa Zachar presadil ešte raz a stanovil konečný výsledok na 3:0.

Líder tabuľky Malacky sa proti Kráľovej pri Senci presadil v prvom polčase jediný raz, keď sieť tesne pred prestávkou rozvlnil Sloboda, v druhom dejstve sa však už gólostroj domácich rozbehol naplno a po zásahoch Roneca, Lörinczi a dvoch Havlíka triumfoval jasne 5:0.

Zápasy ŠK Vrakuňa - SDM Domino, FK Karpaty Limbach - SFC Kalinkovo a MFK Rusovce - TJ Slovan Viničné boli odložené.

17. kolo

Z ôsmich zápasov 17. kola sa odohrali len dva.

Karlova Ves proti Vrakuni nenadviazala na úspešný štart do jarnj časti a tentokrát pred svojimi fanúšikmi ťahala za kratší koniec. Hostia po dvoch zásahoch Matušku a jednom Nagya v rozmedzí 47. a 67. minúty viedli už rozdielom triedy, domáci v závere už len znížili Zacharom. Hostia si tak pripísali tri body, no mrzieť ich môže zbytočné vylúčenie Bobeka v 90. minúte po tom, čo v prerušenej hre vrazil do domáceho Suleka a po druhej žltej karte bol vylúčený.

Lamač po šesťgólovej remízovej prestrelke v predchádzajúcom kole tentoraz bodoval naplno. Po góloch Vondru a Bortňáka viedol nad Závodom 2:0, hostia dokázali odpovedať už len raz, keď sa pätnásť minút pred koncom presadil Žák.

18. kolo

Domino malo vo svojej jarnej premiére hru počas celého stretnutia s Lamačom pod kontrolou. Už v 8. minúte sa domáci ujali vedenia, po krížnom pase Skácela strelou bez prípravy rozvlnil sieť Arnold. V 18. minúte po faule na Svitoka zahrával štandardnú situáciu Bacho, našiel hlavu Bobovníckeho a ten zvýšil na 2:0.

Hneď v úvode druhého polčasu po asi najkrajšej akcii zápasu po osi Bacho - Grach - Arnold - Bacho  upravil na 3:0 Skácel. O šesť minúte sa skóre menilo opäť, z pokutového kopu zvyšoval už na 4:0 Úradníček. Po tomto góle hra mierne upadla, domáci sa snažili kontrolovať hru, napriek tomu sa hostia dostali do niekoľkých sľubných akcií, tie však vyriešil spoľahlivo chytajúci Kratochvíl. V 81. minúte vysunul Pašut Svitoka a ten upravil na 5:0. Radosť z čistého konta pokazil Kratochvílovi v 85. minúte Kostovčík. Slušné stretnutie dobre zvádla aj trojica rozhodcov Krčová, Ralbovský a Lalo. (SDM Domino)

Vrakuňa pred svojimi fanúšikmi potvrdila tri body z Karlovej Vsi, keď výhru nad CFK Pezinok-Cajla zariadil už v 18. minúte Nagy.

Závod mal do zápasu s Viničným raketový štart, už v 11. minúte otvoril gólový účet stretnutia domáci Čemba. V druhom polčase pridal poisťovací zásah Drahoš, ktorým definitívne potvrdil trojbodový zisk domácich.

Súboj tímov z hornej časti tabuľky Rusoviec a Kalinkova rozhodol jediný gól, o ktorý sa po hodine hry zo štandardky postaral Král.

Meranie síl klubov z úplného dna tabuľky víťaza neprinieslo. V Jakubove sa ako prví presadili hostia z Kráľovej pri Senci zásluhou Orlíka už v 13. minúte, domáci vyrovnali na konečných 1:1 v 58. minúte Pokorným.

Malacky potvrdili tohtosezónnu suverenitu aj na trávniku Karlovej Vsi, odkiaľ po dvoch góloch Roneca a jednom striedajúceho Lörincziho odchádzali s výhrou 3:0.

Šokujúci výsledok priniesol zápas v Slovenskom Grobe, kde druhý tím tabuľky domáci OŠK privítal o záchranu bojujúce Čunovo. Hostia vyhrávali už od 9. minúty gólom Striška, ten istý hráč pridal v 53. minúte aj druhý gól. A to zo strany hostí nebolo všetko, Valent krátko na to zvýšil už na 3:0 a nečakaný domáci výprask zavŕšil v 77. minúte Kovašich.

Jediným stretnutím, v ktorom sa diváci v tomto kole gólu nedočkali, bol duel Limbachu s Veľkými Levármi.

19. kolo

Osem zápasov 19. kola je rozťahaných až do troch dní, v piatok 30. marca bola na programe polovica z nich, ďalšie sa hrajú až v nedeľu.

Lamač v súboji s CFK Pezinok-Cajla vyhrával od 32. minúty gólom Marsala, v 70. minúte pridal druhý zásah domácich Vondra. Ten sa nakoniec ukázal ako víťazný, keďže hostia znížili vďaka Janotikovi na 2:1.

Po bezgólovom prvom polčase rozbehli Rusovce na trávniku Kráľovej pri Senci poriadnu kanonádu. V 46. minúte odklial domácu bránu Zahustel, v 62. a 87. sa k nemu pridal Kogler a v úplnom závere zavŕšil triumf hostí z bieleho bodu Král.

Čunovo ako keby sa vystrieľalo v Slovenskom Grobe a na domáci zápas so Závodom si nenechalo ani jeden gól. Keďže toho sa nedočkali ani hostia, duel sa skončil bezgólovou deľbou bodov.

O zápase v Kalinkove sa dalo hovoriť ako o šlágri kola, veď sa v ňom stretli tímy z čelných priečok tabuľky. Štart do stretnutia lepšie vyšiel hosťom zo Slovenského Grobu, keď Bílka v domácej bráne prekonal v 21. minúte Búran. Ešte pred prestávkou sa však vykartoval Šovheniuk a domáci presilovku využili v 52. minúte, vyrovnával Blaško.

Napriek početnej nevýhode dokázali hostia streliť ďalší gól, v 74. minúte im vrátil vedenie Semanko. Deväť minút pred koncom sa skóre mohlo meniť opäť, to by však domáci Plavník musel premeniť pokutový kop. Nestalo sa a z cenného víťazstva sa tak tešili hostia, ktorí tak odčinili svoje šokujúce domáce zaváhanie s Čunovom z minulého kola.

Bwalya za korupciu s dvojročnou suspendáciou a pokutou
    FIFA na dva roky suspendovala bývalého prezidenta Zambijskej futbalovej federácie Kalushu Bwalyu. Funkcionár navyše dostal pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. Dôvodom je prijatie úplatku od niekdajšieho popredného predstaviteľa ázijského futbalu Mohammeda bin Hammama.

Katarčan zaplatil Bwalyaovi v rokoch 2009 - 2011 spolu 80.000 amerických dolárov, aby za neho hlasoval pri voľbe prezidenta FIFA. V roku 2011 ho zo súťaže o post šéfa svetového futbalu vylúčili. Informovala o tom agentúra AP. Bwalyu v minulom roku znovu zvolili do výkonného výboru Africkej futbalovej konfederácie (CAF). (TASR)
    Štart Jamesa Rodrigueza v nemeckom Superpohári otázny
    Nad štartom kolumbijského futbalistu Jamesa Rodrigueza z Bayernu Mníchov v nedeľňajšom zápase o nemecký Superpohár proti Eintrachtu Frankfurt visí otáznik. Na druhej strane môže nový kouč úradujúceho majstra Niko Kovač proti svojmu bývalému klubu počítať so Sergem Gnabrym.

"James dnes netrénoval po tom, ako v stredu dostal zásah do členka," informoval Kovač na piatkovej tlačovej konferencii. "Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať. Ešte zostávajú dva dni do zápasu. Čo sa týka Gnabryho, trénoval bez úľav a v nedeľu bude k dispozícii," dodal Kovač.
    Kadeřábek predĺžil zmluvu s Hoffenheimom
    Český futbalista Pavel Kadeřábek predĺžil zmluvu s nemeckým klubom TSG 1899 Hoffenheim do júna 2021. Dvadsaťšesťročný obranca prišiel do Hoffenheimu pred tromi rokmi z pražskej Sparty. V minulej sezóne pomohol tímu k obsadeniu tretej priečky v bundesligovej tabuľke, ktorá Hoffenheimu zaistila právo historického štartu v Lige majstrov. (TASR)
  • 05.08.2018
    Eto'o skončil v tureckom Konyaspore
    Kamerunský futbalista Samuel Eto'o sa dohodol na ukončení spolupráce s tureckým prvoligovým klubom Konyaspor. V tíme účastníka Super Lig pôsobil 37-ročný útočník od januára a v 14 zápasoch dal šesť gólov.

"Ďakujeme Samuelovi za jeho prínos pre klub. Dúfame, že v budúcnosti dosiahne ďalšie úspechy a bude šťastný," uviedol klub na svojej stránke. Informoval o tom portál espn.com. (TASR)
    MLS: Real Salt Lake s Rusnákom zvíťazil nad Chicagom
    Futbalisti Realu Salt Lake vyhrali v noci na nedeľu v zámorskej Major League Soccer nad Chicagom Fire vďaka dvom gólom Chorváta Damira Kreilacha 2:1. Slovenský reprezentant Albert Rusnák nastúpil v základnej zostave domácich, hral až do 95. minúty, keď ho vystriedal Nick Besler.

Hráči Salt Lake predtým nevyhrali tri zápasy za sebou, v tabuľke im patrí posledná šiesta postupová priečka v Západnej konferencii. Chicago, ktoré natiahlo sériu prehier v MLS už na šesť stretnutí, je vo Východnej konferencii desiate. (TASR)