3. liga BA: Vajnory vyhrali po polroku, Lietavovi to stále padá

BRATISLAVA, 30.03.2018 |
Program 19. kola 3. ligy Bratislava je netradične rozťahaný až na štyri hracie dni.

Ešte vo štvrtok popoludní sa proti sebe postavili Bernolákovo a PŠC Pezinok a zrejme hlavným motívom súboja bolo, či si niektorý z tímov pripíše prvú jarnú prehru. Nestalo sa, body sa delili. Domácich poslal do vedenia krátko po zmene strán Brigant, no už o sedem minút neskôr zariadil remízový výsledok, už tretí v rade pre Pezinčanov, Hulák.

Jeden z dvoch najvážnejších adeptov na postup Rohožník potvrdil svoju silu aj na trávniku Devínskej Novej Vsi. Favorizovaní hostia vyhrávali už od 16. minúty po góle Lörincziho, po polhodine hry zvýšil ich náskok Privrel. Aj v druhom dejstve sa z presného zásahu tešili len hostia, konečnú podobu výsledku dal v 53. minúte Uhrinec.

Vajnory sa konečne dočkali, po prvý raz od 24. septembra 2017 si pripísali do ligovej tabuľky všetky body. Podarilo sa im to proti Lozornu, hrdinom domácich sa stal Lukáš Zeman, autor jediného zásahu.

Z doterajších odohraných zápasov sa to gólovo najbohatšie odohralo na umelej tráve v Prievoze, kde béčko Slovana Bratislava vyzvalo Ivanku pri Dunaji. Belasí už v 38. minúte viedli po jednom zásahu Savičeviča a dvoch Hrnčára rozdielom triedy, krátko pred prestávkou však oživil šance hostí na aspoň bod Bician. Gólovo bohatá bola aj štvorminútovka v závere duelu, v ktorej sa za belasých presadili Van Haaren a Petráš a za hostí Figura, čím stanovili konečné skóre na 5:2.

V drese Báhoňa mu to skrátka padá, v Moste pri Bratislave poslal Ivan Lietava ŠK do vedenia už svojim piatym gólom v treťom súťažnom zápase. Domáci sa vyrovnania dočkali v 56. minúte, do čieneho mieril Szabo, no v Moste nakoniec nezostal ani bod, keďže výhru hostí zariadil osem minút pred koncom Kročka.

Nečakaný výsledok sa zrodil v Rovinke. Domáci potvrdili tri body z Lozorna vďaka výhre nad Račou, ktorá mala pred zápasom na konte o 15 bodov viac. O všetkom rozhodol jediný gól, v 57. minúte sa z neho tešil Ducký.

William Carvalho na päť rokov do Betisu Sevilla
    Portugalský futbalový reprezentant William Carvalho sa stal novou posilou Betisu Sevilla. S účastníkom španielskej La Ligy podpísal zmluvu na päť rokov.

Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar sa rozhodol odísť zo Sportingu Lisabon po tom, čo v máji nahnevaní fanúšikovia vtrhli do tréningového centra klubu. Chuligáni hráčov aj trénerov napadli a zdemolovali tiež šatňu. S Betisom Sevilla si v novej sezóne zahrá Európsku ligu UEFA. (TASR)
  • 13.07.2018
    MS2018: FIFA pozvala hráčov zo zaplavenej jaskyne na galavečer
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) pozvala mládežnícky tím, ktorý v Thajsku zachránili zo zaplavenej jaskyne, na výročný galavečer The Best. Slávnostné oceňovanie vrátane vyhlásenia najlepšieho hráča sveta sa uskutoční 24. septembra v Londýne.

FIFA najskôr pozvala dvanásť mladých futbalistov a ich trénera na nedeľňajšie finále MS do Moskvy, ale nemohli prísť zo zdravotných dôvodov. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
    Vestergaard z Mönchengladbachu do Southamptonu
    Dánsky futbalový obranca Jannik Vestergaard prestúpil v piatok z Borussie Mönchengladbach do FC Southampton. S účastníkom Premier League podpísal kontrakt na štyri roky.

Dvadsaťpäťročný Vestergaard figuroval v nominácii Dánska na MS 2018, ale z lavičky nezasiahol do žiadneho zo štyroch stretnutí. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)

• 12.07.2018
    MS2018 podľa FIFA bez dopingu, NADA pochybuje
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) oznámila, že na MS 2018 v Rusku zatiaľ nezistili žiadne dopingové previnenie. V jednom prípade sa vyskytla odchýlka od normálnej hodnoty, ale daný hráč mal povolenú lekársku výnimku na zistenú látku. Meno futbalistu nezverejnili.

Nemecká antidopingová agentúra (NADA) kritizuje kontroly na MS a hovorí o veľkom konflikte záujmov. "Kontrolujú opäť sami seba, nechceme mať s tým nič spoločné," citovala agentúra DPA šéfku NADA Andreu Gotzmannovú. FIFA vyhlásila, že plán kontroly schválila samotná Svetová antidopingová agentúra (WADA). (TASR)
    MS2018: Chorváti vo finále v tradičných červeno-bielych dresoch
    Chorvátski futbalisti nastúpia v nedeľňajšom finále MS 2018 proti Francúzsku vo svojich tradičných "šachovnicových" červeno-bielych dresoch, bielych trenírkach a štulpniach.

"Vatreni" hrali v tejto kombinácii zatiaľ iba v prvom zápase MS proti Nigérii. Odvtedy sa v nej predstaviť nemohli, pretože ich súperi mali dresy s červenou alebo bielou farebnou kombináciou. "Les Bleus" nastúpia v tmavomodrých dresoch, bielych trenírkach a červených štulpniach. Informovala o tom agentúra AP. Finále je na programe v nedeľu o 17.00 SELČ v moskovských Lužnikách. (TASR)
    -MS2018: FIFA začala kvôli fanúšikom konanie voči FA
    Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie voči Anglickej futbalovej asociácii (FA). Dôvodom je údajné diskriminačné správanie sa skupiny anglických fanúšikov počas stredajšieho semifinálového zápasu MS 2018 proti Chorvátsku (1:2 pp).

Podľa pravidiel FIFA sú národné federácie a asociácie zodpovedné za správanie sa svojich priaznivcov. Medzinárodný riadiaci orgán FIFA spolupracuje s antidiskriminačnou skupinou Fare, ktorá umiestňuje na štadióny pozorovacie monitory. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)