Čmelík preradený do béčka už aj v DAC

DUNAJSKÁ STREDA, 23.04.2018 |
Kormidelník DAC 1904 Dunajská Streda Marco Rossi pred nedeľňajším zápasom 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti MŠK Žilina preradil do B-mužstva Lukáša Čmelíka.

"Vzhľadom na skutočnosť, že hráč sa nesústredil dostatočne na úlohy v nadchádzajúcom dôležitom období, hlavný tréner sa rozhodol vyradiť Lukáša z kádra A-mužstva. Tréner je zodpovedný za udržanie disciplíny a vysokých štandardov správania počas celej sezóny, takisto musí zabezpečiť, aby záujmy mužstva stáli vždy nad záujmom jednotlivých hráčov.

Tréner má plnú podporu vedenia a my sa budeme v najbližších týždňoch snažiť nájsť profesionálne riešenie, ktoré bude na osoh všetkých dotknutých strán. Zdôrazňujeme, že incident, ktorý viedol k vyradeniu z kádra, nemá nič spoločné s udalosťami z hráčovej minulosti," uviedol pre klubový web športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Dvadsaťjedenročný krídelník prišiel do DAC-u v lete 2017 zo žilinského MŠK, ale od jari 2016 strávil rok a pol na hosťovaní vo švajčiarskej a poľskej najvyššej súťaži v tímoch FC Sion a Piast Gliwice. Počas sezóny 2017/18 zasiahol v drese DAC-u do 18 ligových stretnutí.

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 23.05.2018
    MS2018: Douglas Costa sa zranil, do MS by mal byť fit
    Útočník brazílskej futbalovej reprezentácie Douglas Costa utrpel menšie zranenie stehna, ale do štartu MS v Rusku by mal byť fit. Lekár národného tímu Rodrigo Lasmar informoval, že Costa si zranenie privodil vo víkendovom dueli Juventusu Turín s Veronou (2:1).

Do konca týždňa tak nebude trénovať so spoluhráčmi v kempe reprezentácie v Teresopolise v blízkosti Ria de Janeiro a ohrozené sú aj jeho štarty v prípravných dueloch s Chorvátskom (3. júna) a s Rakúskom o týždeň neskôr. Informovala agentúra AP. (TASR)
  • 16.05.2018
    Nemecký zväz zamietol sťažnosť druholigového Aue
    Nemecký futbalový zväz (DFB) zamietol v stredu sťažnosť druholigového klubu Erzgebirge Aue proti výsledku stretnutia posledného kola na ihrisku Darmstadtu. Aue skončilo po prehre 0:1 na šestnástom mieste a o účasť v druhej najvyššej súťaži musí ešte zabojovať v baráži s treťoligovým Karlsruhe.

Predstaviteľov Erzgebirge rozhneval výkon rozhodcov. Hlavný arbiter Sören Storks neuznal hosťom gól Calogera Rizzuta, ktorého strela zapadla za bránkovú čiaru. Jeden z členov mestskej rady Aue dokonca podal trestné oznámenie za podvod. DFB vyšetruje prezidenta klubu Helgeho Leonhardta za pozápasové prejavy. (TASR)
    Corica novým trénerom FC Sydney
    Novým trénerom austrálskeho futbalového klubu FC Sydney sa stal Steve Corica. Bývalý reprezentačný stredopoliar nahradil vo funkcii Grahama Arnolda, ktorý po MS v Rusku zasadne na lavičku "Socceroos". Na šampionáte povedie Austrálčanov Holanďan Bert Van Marwijk.

Corica si obliekal dres FC Sydney v rokoch 2005 až 2010. V roku 2006 strelil vo finále premiérového ročníka A-League víťazný gól "Sky Blues". Po skončení hráčskej kariéry pôsobil v klube v trénerských štruktúrach. Bol asistent Víťezslava Lavičku, Iana Crooka, Franka Farinu i Arnolda. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 02.05.2018
    Poľský pohár: Legia Varšava s rekordným triumfom
    Futbalisti Legie Varšava získali rekordný devätnásty Poľský pohár. V stredajšom finále na Národnom štadióne v hlavnom meste zdolali Arku Gdyňa 2:1 gólmi Jaroslawa Niezgodu a Cafua z prvého polčasu. Ich súper dohrával od 71. minúty bez vylúčeného Grzegorza Piesia a v nadstavenom čase iba znížil zásluhou Dawida Soldeckého. Legia zvíťazila v národnej pohárovej súťaži po ročnej prestávke. (TASR)
    Extréner Salvadoru s trestom za pokus o ovplyvnenie zápasu
    Etická komisia FIFA potrestala bývalého reprezentačného trénera Salvadoru Ramona Maradiagu zákazom činnosti na dva roky. Maradiaga sa pokúsil ovplyvniť výsledok zápasu medzi Salvadorom a Kanadou, hráči ho však nahlásili.

"Trest za pokus o ovplyvnenie zápasu platí pre všetky aktivity spojené s futbalom na národnej aj medzinárodnej úrovni. Musí tiež zaplatiť pokutu 16 700 eur," citovala v stredu agentúra DPA vyhlásenie FIFA. (TASR)
  • 01.05.2018
    SP: Rozhodca prerušil finále, fans Slovana s výzvou na odchod
    Hlavný rozhodca Patrik Hrčka prerušil v 72. minúte finálový zápas Slovnaft Cupu, v ktorom futbalisti Slovana Bratislava viedli nad MFK Ružomberok 3:1. Priaznivci "belasých" dostali od hlásateľa pokyn na opustenie sektora, keďže opakovane hádzali na trávnik delobuchy a ohrozovali bezpečnosť aktérov.

Mužstvá v 72. minúte odišli do šatní, ultras Slovana nepomohlo ani dohováranie od kapitána Borisa Sekuliča a viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka mladšieho. (TASR)