Bíňovce opäť zakopli, Smolenice strácajú už len tri body

TRNAVA, 07.05.2018 |
V 8. lige Select ObFZ Trnava boli na programe zápasy 21. kola, po ktorých sa situácia v boji o postup poriadne zdramatizovala.

Slovenská Nová Ves potvrdila úlohu favorita na trávniku Dlhej, kde už v 12. minúte vyhrávala 2:0 po góloch Sivoňa a Plavuchu, ku ktorým sa tesne pred prestávkou pridal aj D. Čarnogurský. Ani v druhom dejstve sa gólostroj hostí nezastavil, v 65. minúte sa po druhý raz v zápase presadil Plavucha a krátko po ňom upravil už na 5:0 Trog. Posledné slovo v dueli ale patrilo domácim, ktorí zásluhou striedajúceho Boboka znížili na konečných 1:5.

Výrazne viac sa tri body narobil ďalší tím z čela tabuľky Opoj, ktorý doma privítal Sláviu Trnava. Ako prví sa presadili práve hostia, keď v 17. minúte skóroval P. Holovič, domáci odpovedali po štandardke zásahom P. Nejezchleba. Do kabín ale odchádzali spokojnejší hráči Slávie, v 39. minúte vyhrávali po góle M. Slováka. Tesný náskok si hostia udržali až do 72. minúty, v ktorej vyrovnal V. Polakovič. O tom, že nri body nakoniec predsa zostanú doma rozhodol v 89. minúte svojím druhým zásahom Nejezchleb.

Súboj tabuľkových susdov proti sebe postavil Vlčkovce a Dolné Dubové. P góle hosťujúceho Z. Obšivana vyrovnával po polhodine hry Matula a do kabín sa odchádzalo za stavu 1:1. Aj vstup do druhého dejstva lepšie vyšiel hosťom, ktorí opäť vyhrávali po góle M. Horníka. V 63. minúte sa ale dvakrát presadil Bartoš a zrazu bolo 3:2. Všetky body ale vo Vlčkovciach predsa nezostali, v 85. minúte sa o ich deľbu postaral A. Kašuba.

Šláger kola sa hral v Bukovej, kde sa predstavil líder z Bíňoviec. Hostia, ktorí chceli odčiniť minulotýždňovú domácu remízu s Opojom, vyhrávali od 9. minúty po góle M. Kumančíka, domáci ale odpovedali už o osem minút zásluhou M. Vitteka. V 36. minúte mohol Bíňovce poslať znova do vedenia autor prvého zásahu Kumančík, no z bieleho bodu neuspel. Do streleckej listiny sa tak naopak zapísal domáci, keď tesne pred prestávkou sa o obrat v skóre postaral M. Študenc. Rovnako ako v prvom polčase, aj v úvode toho druhého opäť skórovali ako prví hostia, Ľ. Čech vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu sa už diváci gólu nedočkali a tak sa v Bukovej zrodila remíza.

Smolenice s ôsmou výhrou v rade

Kto sa na ihrisku pod zámkom zdržal pri objednávaní piva v miestnom bufete, prvý gól neuvidel. Od úvodného hvizdu zápasu Smoleníc s Lovčicami totiž prešlo snáď len 10 sekúnd, dlhá lopta od Bencu sa po hlavičke hosťujúceho obrancu dostala ku Kollarovičovi a ten z prvej rozvlnil sieť. Diváci tak boli svedkami možno nielen najrýchlejšieho gólu tohto ročníka súťaže, ale aj najrýchlejšieho ošetrovania, po ktorom brankár Lovčíc Stríž putoval predčasne do šatne. Z úvodnej zhruba štvrťhodiny zápasu sa tak odohralo len pár sekúnd.

Ani dlhá pauza domácich nerozhodila a hosťom naďalej podkurovali. V šanciach sa objavili Sudin, Kollarovič, T. Štibraný aj Hodulík, gól však nie a nie padnúť. Svoje kvality ale potvrdzovali aj hráči Lovčíc, ktorí viackrát preverili defenzívne rady OŠK, vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili. Udrelo tak na opačnej strane a Smoleničania sa v priebehu desiatich minút presadili hneď trikrát - do streleckej listiny sa postupne zapísali Kollarovič, Sudin a Jurica - a rovnako ako v predchádzajúcom zápase rozhodli o svojej výhre už pred prestávkou.

V závere polčasu mohli po zaváhaní Nídla - asi ťažký týždeň  - hostia aspoň znížiť, no Barančíka v brejku stihol ešte pred zakončením dobehnúť "starý pán" Panák a rozhodený zakončovateľ poslal loptu len mimo brány. Nepríjemnú bodku za úvodnou štyridsaťpäťminútovkou prinieslo zranenie Hodulíka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách a putoval do nemocnice.

Ako býva zvykom, tréner OŠK Čavojský cez prestávku opäť húfne striedal, domáci však aj naďalej mali viac z hry. Rovnako ako v prvom dejstve sa však predbiehali v zahadzovaní svojich príležitostí, sieť tak rozvlnil až v 58. minúte Sudin. Následne mohli Lovčice dvakrát znížiť, ich šance však skorým vybehnutím eliminoval brankár Kvapil.

Na druhej strane neuspeli Sudin a Benca, na roh nedočiahol vo výskoku Nídel a nepresadil sa ani striedajúci Petráš, ktorý si však za svoj pokus vyslúžil potlesk tribún. Smoleničania tak zdvíhali v závere ruky nad hlavu už len raz, keď sa po priťuknutí Sudina presadil po pre neho dosť netradičnom pobehnutí T. Štibraný.

Muži Smoleníc tak zaznamenali už svoju ôsmu výhru v rade so skóre 41:4 a po druhom remízovom zaváhaní Bíňoviec v rade stiahli po jeseni sedembodový náskok lídra tabuľky už len na tri. Už túto nedeľu ho môžu zmazať úplne, keď sa predstavia práve na ihrisku Bíňoviec. (autor: OŠK Smolenice)

Bwalya za korupciu s dvojročnou suspendáciou a pokutou
    FIFA na dva roky suspendovala bývalého prezidenta Zambijskej futbalovej federácie Kalushu Bwalyu. Funkcionár navyše dostal pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. Dôvodom je prijatie úplatku od niekdajšieho popredného predstaviteľa ázijského futbalu Mohammeda bin Hammama.

Katarčan zaplatil Bwalyaovi v rokoch 2009 - 2011 spolu 80.000 amerických dolárov, aby za neho hlasoval pri voľbe prezidenta FIFA. V roku 2011 ho zo súťaže o post šéfa svetového futbalu vylúčili. Informovala o tom agentúra AP. Bwalyu v minulom roku znovu zvolili do výkonného výboru Africkej futbalovej konfederácie (CAF). (TASR)
    Štart Jamesa Rodrigueza v nemeckom Superpohári otázny
    Nad štartom kolumbijského futbalistu Jamesa Rodrigueza z Bayernu Mníchov v nedeľňajšom zápase o nemecký Superpohár proti Eintrachtu Frankfurt visí otáznik. Na druhej strane môže nový kouč úradujúceho majstra Niko Kovač proti svojmu bývalému klubu počítať so Sergem Gnabrym.

"James dnes netrénoval po tom, ako v stredu dostal zásah do členka," informoval Kovač na piatkovej tlačovej konferencii. "Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať. Ešte zostávajú dva dni do zápasu. Čo sa týka Gnabryho, trénoval bez úľav a v nedeľu bude k dispozícii," dodal Kovač.
    Kadeřábek predĺžil zmluvu s Hoffenheimom
    Český futbalista Pavel Kadeřábek predĺžil zmluvu s nemeckým klubom TSG 1899 Hoffenheim do júna 2021. Dvadsaťšesťročný obranca prišiel do Hoffenheimu pred tromi rokmi z pražskej Sparty. V minulej sezóne pomohol tímu k obsadeniu tretej priečky v bundesligovej tabuľke, ktorá Hoffenheimu zaistila právo historického štartu v Lige majstrov. (TASR)
  • 05.08.2018
    Eto'o skončil v tureckom Konyaspore
    Kamerunský futbalista Samuel Eto'o sa dohodol na ukončení spolupráce s tureckým prvoligovým klubom Konyaspor. V tíme účastníka Super Lig pôsobil 37-ročný útočník od januára a v 14 zápasoch dal šesť gólov.

"Ďakujeme Samuelovi za jeho prínos pre klub. Dúfame, že v budúcnosti dosiahne ďalšie úspechy a bude šťastný," uviedol klub na svojej stránke. Informoval o tom portál espn.com. (TASR)
    MLS: Real Salt Lake s Rusnákom zvíťazil nad Chicagom
    Futbalisti Realu Salt Lake vyhrali v noci na nedeľu v zámorskej Major League Soccer nad Chicagom Fire vďaka dvom gólom Chorváta Damira Kreilacha 2:1. Slovenský reprezentant Albert Rusnák nastúpil v základnej zostave domácich, hral až do 95. minúty, keď ho vystriedal Nick Besler.

Hráči Salt Lake predtým nevyhrali tri zápasy za sebou, v tabuľke im patrí posledná šiesta postupová priečka v Západnej konferencii. Chicago, ktoré natiahlo sériu prehier v MLS už na šesť stretnutí, je vo Východnej konferencii desiate. (TASR)