Bíňovce opäť zakopli, Smolenice strácajú už len tri body

TRNAVA, 07.05.2018 |
V 8. lige Select ObFZ Trnava boli na programe zápasy 21. kola, po ktorých sa situácia v boji o postup poriadne zdramatizovala.

Slovenská Nová Ves potvrdila úlohu favorita na trávniku Dlhej, kde už v 12. minúte vyhrávala 2:0 po góloch Sivoňa a Plavuchu, ku ktorým sa tesne pred prestávkou pridal aj D. Čarnogurský. Ani v druhom dejstve sa gólostroj hostí nezastavil, v 65. minúte sa po druhý raz v zápase presadil Plavucha a krátko po ňom upravil už na 5:0 Trog. Posledné slovo v dueli ale patrilo domácim, ktorí zásluhou striedajúceho Boboka znížili na konečných 1:5.

Výrazne viac sa tri body narobil ďalší tím z čela tabuľky Opoj, ktorý doma privítal Sláviu Trnava. Ako prví sa presadili práve hostia, keď v 17. minúte skóroval P. Holovič, domáci odpovedali po štandardke zásahom P. Nejezchleba. Do kabín ale odchádzali spokojnejší hráči Slávie, v 39. minúte vyhrávali po góle M. Slováka. Tesný náskok si hostia udržali až do 72. minúty, v ktorej vyrovnal V. Polakovič. O tom, že nri body nakoniec predsa zostanú doma rozhodol v 89. minúte svojím druhým zásahom Nejezchleb.

Súboj tabuľkových susdov proti sebe postavil Vlčkovce a Dolné Dubové. P góle hosťujúceho Z. Obšivana vyrovnával po polhodine hry Matula a do kabín sa odchádzalo za stavu 1:1. Aj vstup do druhého dejstva lepšie vyšiel hosťom, ktorí opäť vyhrávali po góle M. Horníka. V 63. minúte sa ale dvakrát presadil Bartoš a zrazu bolo 3:2. Všetky body ale vo Vlčkovciach predsa nezostali, v 85. minúte sa o ich deľbu postaral A. Kašuba.

Šláger kola sa hral v Bukovej, kde sa predstavil líder z Bíňoviec. Hostia, ktorí chceli odčiniť minulotýždňovú domácu remízu s Opojom, vyhrávali od 9. minúty po góle M. Kumančíka, domáci ale odpovedali už o osem minút zásluhou M. Vitteka. V 36. minúte mohol Bíňovce poslať znova do vedenia autor prvého zásahu Kumančík, no z bieleho bodu neuspel. Do streleckej listiny sa tak naopak zapísal domáci, keď tesne pred prestávkou sa o obrat v skóre postaral M. Študenc. Rovnako ako v prvom polčase, aj v úvode toho druhého opäť skórovali ako prví hostia, Ľ. Čech vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu sa už diváci gólu nedočkali a tak sa v Bukovej zrodila remíza.

Smolenice s ôsmou výhrou v rade

Kto sa na ihrisku pod zámkom zdržal pri objednávaní piva v miestnom bufete, prvý gól neuvidel. Od úvodného hvizdu zápasu Smoleníc s Lovčicami totiž prešlo snáď len 10 sekúnd, dlhá lopta od Bencu sa po hlavičke hosťujúceho obrancu dostala ku Kollarovičovi a ten z prvej rozvlnil sieť. Diváci tak boli svedkami možno nielen najrýchlejšieho gólu tohto ročníka súťaže, ale aj najrýchlejšieho ošetrovania, po ktorom brankár Lovčíc Stríž putoval predčasne do šatne. Z úvodnej zhruba štvrťhodiny zápasu sa tak odohralo len pár sekúnd.

Ani dlhá pauza domácich nerozhodila a hosťom naďalej podkurovali. V šanciach sa objavili Sudin, Kollarovič, T. Štibraný aj Hodulík, gól však nie a nie padnúť. Svoje kvality ale potvrdzovali aj hráči Lovčíc, ktorí viackrát preverili defenzívne rady OŠK, vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili. Udrelo tak na opačnej strane a Smoleničania sa v priebehu desiatich minút presadili hneď trikrát - do streleckej listiny sa postupne zapísali Kollarovič, Sudin a Jurica - a rovnako ako v predchádzajúcom zápase rozhodli o svojej výhre už pred prestávkou.

V závere polčasu mohli po zaváhaní Nídla - asi ťažký týždeň  - hostia aspoň znížiť, no Barančíka v brejku stihol ešte pred zakončením dobehnúť "starý pán" Panák a rozhodený zakončovateľ poslal loptu len mimo brány. Nepríjemnú bodku za úvodnou štyridsaťpäťminútovkou prinieslo zranenie Hodulíka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách a putoval do nemocnice.

Ako býva zvykom, tréner OŠK Čavojský cez prestávku opäť húfne striedal, domáci však aj naďalej mali viac z hry. Rovnako ako v prvom dejstve sa však predbiehali v zahadzovaní svojich príležitostí, sieť tak rozvlnil až v 58. minúte Sudin. Následne mohli Lovčice dvakrát znížiť, ich šance však skorým vybehnutím eliminoval brankár Kvapil.

Na druhej strane neuspeli Sudin a Benca, na roh nedočiahol vo výskoku Nídel a nepresadil sa ani striedajúci Petráš, ktorý si však za svoj pokus vyslúžil potlesk tribún. Smoleničania tak zdvíhali v závere ruky nad hlavu už len raz, keď sa po priťuknutí Sudina presadil po pre neho dosť netradičnom pobehnutí T. Štibraný.

Muži Smoleníc tak zaznamenali už svoju ôsmu výhru v rade so skóre 41:4 a po druhom remízovom zaváhaní Bíňoviec v rade stiahli po jeseni sedembodový náskok lídra tabuľky už len na tri. Už túto nedeľu ho môžu zmazať úplne, keď sa predstavia práve na ihrisku Bíňoviec. (autor: OŠK Smolenice)

Fanúšik zaplatí pokutu za urážky majiteľa Hoffenheimu
    Mestský súd v Kolíne nad Rýnom udelil v stredu 30-ročnému futbalovému fanúšikovi pokutu 4800 eur. Dôvodom boli transparenty, ktoré urážali majiteľa klubu TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Transparenty vyvesil fanúšik počas zápasu v minulej sezóne. Softvérový miliardár Hopp podnikol právne kroky proti fanúšikom aj po uplynulom víkende. V kotli Borussie Dortmund odhalili obrovský transparent s podobizňou Hoppa, pričom na hlave mal nakreslený terč. Fanúšikovia pritom spievali urážlivé piesne. Dôvodom ich konania je zákaz vstupu pre 33 prívržencov BVB na štadión Hoffenheimu. Ich správanie v Nemecku všeobecne odsúdili.  (TASR)
  • 17.09.2018
    V Lime sa pobili medzi sebou chuligáni
    Prerušený zápas peruánskej najvyššej futbalovej ligy medzi Alianza Lima a Sporting Cristal dohrajú za zatvorenými dverami. Už v nedeľu ho za stavu 2:1 pre hostí museli prerušiť, keď sa do konfliktu dostali znepriatelené skupiny fanúšikov klubu Sporting Cristal.

Ako informovala agentúra AP, už bez divákov sa dohrá najmenej záverečných 25 minút súboja. K incidentom prišlo počas neho mimo tribún štadióna v Lime. Počas nich utrpeli strelné zranenia štyria ľudia. Podľa vyjadrenia tamojšieho ministerstva vnútra sa do stretov dostali rivalské frakcie toho istého klubu Sporting Cristal a rozohnať ich musela polícia slzným plynom. (TASR)
  • 14.09.2018
    LM: CSKA Moskva odohrá domáce zápasy v Lužnikách
    Futbalisti CSKA Moskva odohrajú svoje domáce zápasy v Lige majstrov na štadióne v Lužnikách, ktorý hostil aj finále MS 2018. Ruský klub oznámil, že tri domáce stretnutia v G-skupine LM presúva z 30-tisícovej VEB Arény, ktorú otvoril pred dvoma rokmi, na 81-tisícový štadión v moskovských Lužnikách.

Duel s Realom Madrid (2. októbra) bude vôbec prvý, ktorý sa bude hrať na tomto štadióne od júlového finále MS medzi Francúzskom a Chorvátskom (4:2). CSKA privíta v rámci skupiny doma aj AS Rím (7. novembra) a Viktoriu Plzeň (27. novembra). Informáciu priniesla agentúra AP. (TASR)
  • 10.09.2018
    Schmid odstúpil z postu trénera LA Galaxy
    Sigi Schmid odstúpil z postu hlavného trénera futbalistov Los Angeles Galaxy pôsobiacich v zámorskej Major League Soccer (MLS). Šesťdesiatpäťročný kouč, ktorý má na konte najviac ligových víťazstiev v histórii súťaže (266), oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Mužstvo dočasne povedie do konca prebiehajúcej sezóny Dominic Kinnear. Informovala o tom agentúra AP. Schmidt vyhral MLS v roku 2002 s LA Galaxy, o šesť rokov neskôr triumfoval s Columbusom Crew. (TASR)
    LN: Poľsko, ČR a Ukrajina s možnými trestami za výtržnosti fanúšikov
    UEFA obvinila poľských fanúšikov z rasizmu počas piatkového zápasu Ligy národov v Bologni proti Taliansku (1:1). UEFA sa bude prípadom zaoberať 21. septembra. Trest pravdepodobne neminie ani Česko a Ukrajinu za vniknutie fanúšikov na ihrisko počas ich vzájomného štvrtkového duelu v 1. skupine B-divízie LN. Ukrajinských priaznivcov UEFA obvinila tiež z hádzania predmetov na hraciu plochu a poškodzovania štadióna. Prípad budú riešiť 27. septembra. Informovala o tom agentúra AP.

Česká republika bude čeliť aj sankciám za posunutie začiatku stretnutia pre problémy s osvetlením na štadióne v Uherskom Hradišti. (TASR)
    Bundesligový nováčik z Düsseldorfu prišiel o Contenta
    Nemecký futbalový klub Fortuna Düsseldorf sa bude musieť niekoľko mesiacov zaobísť bez ľavého obrancu Diega Contenta. Ten si v prípravnom zápase s treťoligovým KFC Uerdingen 05 roztrhol väzy v kolene.

Dvadsaťosemročný nemecký futbalista za Fortunu ešte nenastúpil ani v jednom zápase, keďže k bundesligovému nováčikovi prišiel pred sezónou zo Girondins Bordeaux. Informovala agentúra DPA. (TASR)