topPhoto
FOTO: fcpetrzalka.sk

BFZ: O čo sa ešte hrá na slovenských trávnikoch?

BRATISLAVA, 09.06.2018 |
Dianie na slovenských futbalových trávnikoch v tejto sezóne sa blíži k svojmu vyvrcholeniu.


3. liga Bratislava

V bratislavskej trojke už je prvom i poslednom tíme aktuálneho ročníka rozhodnuté. Kým Svätý Jur držal koncové svetlo pelotónu takmer počas celej sezóny, veď z 29 zápasov získal chudobných sedem bodov a kolo pred koncom stráca na aktuálne predposledné Lozorno priepastných 16 bodov, situácia na čele bola o niečo dramatickejšia. 

Postupové oslavy tak na sobotu podvečer pripravujú v Petržalke, ktorá vo svojom poslednom zápase sezóny privíta Devínsku Novú Ves. Rozhodujúcim bolo nakoniec zrejme 28. kolo, v ktorom druhý celok tabuľky Rohožník zaváhal s béčkom Slovana 1:2 a Petržalčania po výhre 3:1 v Pezinku odskočili svojmu prenasledovateľovi na päť bodov.

4. liga Bratislava

V tejto súťaži bolo o víťazovi jasné takmer od začiatku ročníka, Malacky postupne zvyšovali svoj náskok, ktorý je kolo pred koncom už 24-bodový! Hráči FC ovládli ligu aj v ďalších štatistikách - za 29 zápasov neprehrali, body stratili len pri troch remízach a pri 98 strelených góloch inkasovali iba 20.

Záchranárské boje boli výrazne vyrovnanejšie, tímy na 13.-16. mieste delí len deväť bodov. Tabuľku kolo pred koncom uzatvárajú Veľké Leváre s 23, pätnásta je Kráľová pri Senci s 26 a nad nimi sú s 29 bodmi Závod a Karlova Ves.

5. liga Bratislava-mesto

Senec, Nová Dedinka a Dúbravka - trojica klubov, ktorá sa odpútala od ostatných účastníkov súťaže a bila sa o pozíciu lídra. Pred posledným zápasom ročníka je na nej Senec, ktorý mohol oslavovať už po minulom kole, no nezvládol domáci zápas s Dúbravkou, keď ho prehral 1:2. Pred Novou Dedinkou tak má náskok troch bodov, o dva viac stráca práve Dúbravka. 

V nedeľu je tak na programe veľké vyvrcholenie súťaže, v ktorom Nová Dedinka privíta Senec. Jesenné meranie síl sa skončilo výhru MŠK 3:1.

Tabuľku uzatvára dlhodobo NMŠK 1922 Bratislava, ktorý nazbieral len 6 bodov za dve výhry, v ďalších 23 zápasoch ťahal za kratší koniec.

5. liga Bratislava-vidiek

Víťazom súťaže, ktorú výrazne ovplyvnilo odstúpenie až dvoch tímov Gajar a béčka Svätého Jura, sa stalo Kostolište. Druhý Láb má kolo pred koncom stratu osem bodov a hráčov Záhorana po sobotňajšej rozlúčke s ročníkom v domácom zápase s Plaveckým Štvrtkom čaká zrejme dlhá noc ;).

6. liga Bratislava-mesto

Pre úplnosť dopĺňame aj výsledok 6. ligy Bratislava, ktorej kráľom sa stalo Hamuliakovo, ktoré zvíťazilo s náskokom ôsmich bodov pred Záhorskou Bystricou a béčkom Domina. 

6. liga Bratislava-vidiek

Naťahovačka tria Doľany, Malacky B a Studienka zrejme priniesla rozuzlenie v 20. kole. V ňom sa súboj Studienky s Malackami skončil remízou 1:1 a Doľany po výhre 12:0 nad Vinosadmi odskočili prenasledovateľom na štyri body. Tento náskok si udržali aj počas minulého víkendu a tak hlavným motívom Cinemaxu v poslednom zápase, v ktorom privíta doma Častú, bude okrem osláv postupu dosiahnutie stogólovej hranice, na ktorú stráca tri zásahy.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, futbalnet.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//