topPhoto
FOTO: TASR - Radovan Stoklasa

Skalica v ďalšej sezóne v bránke už bez Fišana

SKALICA, 12.06.2018 |
Andrej Fišan, brankárska jednotka MFK Skalica, sa už v nasledujúcej sezóne do bránky druholigistu nepostaví.


V 33 rokoch sa totiž rozhodol ukončiť hráčsku kariéru a v klube bude pokračovať na poste trénera brankárov pri novom lodivodovi tímu Jozefovi Dojčanovi. Fišan, ktorý založil aj brankársku akadémiu, priznal, že toto rozhodnutie sa nerodilo ľahko.

"Bolo to ťažké rozhodnutie, predsa len, rozhodnúť sa skončiť s aktívnym futbalom je pre futbalistu to najťažšie, čo ho v kariére čaká. Na druhej strane už som nad tým rozmýšľal a bol som viac-menej rozhodnutý, že ak dostanem takúto ponuku, tak ju prijmem, keďže ma to istým spôsobom lákalo. Byť trénerom v áčku v mojom veku sa nepošťastí každému. Nezvažoval som to dlho, prijal som to napokon pomerne rýchlo," povedal pre klubovú stránku mfkskalica.sk.

Pre Fišana nepôjde o prvé pôsobenie v pozícii trénera, v minulosti sa venoval deťom v Senici a v Skalici už mal na starosti väčšinu brankárov. Ako tréner pred kabínu mužov sa však postaví po prvý raz.

"Je to iné, hlavne komunikácia s hráčmi. Ešte pred dvoma týždňami som s nimi sedel v kabíne ako spoluhráč a teraz pred nich predstúpim ako člen realizačného tímu. Nerád by som to teraz staval do pozície, že ja som tréner a oni hráči. Budem sa snažiť mať s nimi neustále otvorený vzťah. Stále som s nimi kamarát, rozumieme si a tak by som chcel, aby to aj zostalo. Tlak bude samozrejme cítiť."

Odchovanec SH Senica si počas svojej kariéry zachytal aj za Myjavu, Močenok, Brezovú pod Bradlom, Senicu, Táborsko a Dunajskú Stredu, posledných päť rokov kariéry strávil v Skalici.

Posledným zápasom Fišana ako brankára tak bol barážový súboj o postup do najvyššej súťaže medzi Skalicou a jeho bývalým zamestnávateľom Senicou.

"Zostáva vo mne stále nepríjemný pocit, že som svoju kariéru nezakončil úspešnou barážou. Na jednej strane som rád, že som ako Seničan zakončil kariéru zápasom s klubom, kde som vyrastal. Tešil som sa na tento dvojzápas. Ale keď sme sa pred začiatkom sezóny bavili o možnostiach, nechcel som hrať barážový duel so Senicou. Netúžil som, aby jeden z týchto klubov nepostúpil resp. vypadol.

Pre mňa ako Záhoráka bolo prianím, aby obe mužstvá hrali najvyššiu súťaž. Určite by ma mrzelo aj vypadnutie Senice, takto ma mrzí, že Skalica nepostúpila. Som presvedčený, že obe mužstvá patria do ligy nielen kvalitou kádra, ale aj zázemím, ktoré poskytujú oba kluby hráčom a fanúšikom. To bolo vidieť na oboch stretnutiach, kde bola napriek dôležitosti stretnutia pozitívna atmosféra a slušné návštevy," priznal Fišan pre mfkskalica.sk a pokračoval:

"Som ale typ, ktorý myslí neustále pozitívne, smerom dopredu. Sezóna bola celkovo dobrá. Spätne ak si aj hovoríme, že sme v niektorých zápasoch body stratili, na druhej strane sme niektoré aj podobne získali, keď sme v mnohých stretnutiach strhli víťazstvo na našu stranu v záveroch. Ja sa už teraz nepozerám naspäť, ale dopredu. Teraz je už dosť práce s prípravou a budovaním kádra pre nový ročník."

FOTO: mfkskalica.sk

 

V kabíne áčka Skalice zostal po Fišanovom ukončení kariéry len Martin Junas. Tím sa tak bude musieť pre tento post poobzerať po posilách.

"Máme v hľadáčiku niekoľko mien, ale nič ešte nie je definitívne. Potrebujeme samozrejme ďalšieho gólmana k Martinovi Junasovi, kto to bude sa ešte rozhodne. Musí to byť nielen kvalitný brankár, ale musí spĺňať aj morálne vlastnosti, aby zapadol do kabíny. Nechcem nič uponáhľať, lebo brankársky post je svojim spôsobom špecifický."

Ako sa na koniec kariéry patrí, ani Fišan nezabudol pre klubový web poďakovať všetkým, ktorí k nej dopomohli.

"Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi boli oporou. Od mojej rodiny, trénerov, ktorí na mne zanechali stopy, cez spoluhráčov, až po fanúšikov za krásne chvíle strávené na ihrisku a prežité úspechy a emócie, ktoré som vďaka ním mohol počas mojej kariéry zažiť."

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, mfkskalica.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//