Community Shield: Manchester City s prvou trofejou v novej sezóne

LONDÝN, 05.08.2018 |
Futbalisti Manchestru City sa stali piatykrát v histórii víťazmi Anglického superpohára.

V nedeľňajšom zápase Community Shield vo Wembley zdolali londýnsku Chelsea 2:0 a získali prvú trofej v novej sezóne. O triumfe úradujúceho anglického majstra nad držiteľom FA Cup-u rozhodol dvomi gólmi argentínsky útočník Sergio Agüero.

Community Shield (Wembley):
Chelsea FC - Manchester City 0:2 (0:1)
Góly:
13. a 58. Agüero,
rozhodoval: Moss

Chelsea: Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso – Jorginho, Fabregas (59. Drinkwater), Barkley – Pedro (79. Moses), Morata (69. Abraham), Hudson-Odoi (59. Willian)

Manchester City: Bravo – Walker, Stones (90+5. Gomes), Laporte (87. Otamendi), Mendy – Fernandinho – B. Silva, Mahrez (68. Jesus), Foden (76. Diaz), Sane (46. Gündogan) – Agüero (80. Kompany)

V úvode zápasu sa hral opatrný futbal a dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami. V 13. minúte sa však po prieniku Fodena dostal k lopte nekrytý Agüero a strelou z hranice šestnástky poslal "Citizens" do vedenia.

Chelsea aj po inkasovanom góle pokračovala v zdĺhavej rozohrávke, v jej hre chýbal moment prekvapenia. V nadstavenom čase prvého polčasu mohli "The Blues" vyrovnať po zaváhaní Brava, čílsky brankár sa však napokon zmocnil lopty skôr ako dobiehajúci Morata.

Krátko po zmene strán mohol zvýšiť náskok Manchestru City Agüero, no namiesto strely volil kľučku na Caballera. Argentínsky kanonier sa však dočkal v 58. minúte, keď zužitkoval prihrávku Bernarda Silvu a trafil z prvej presne k žrdi. V 72. minúte mohol Agüero svoj kvalitný výkon korunovať herrikom, no pri jeho voleji sa vyznamenal Caballero. Chelsea bola v útoku naďalej bezzubá, oživenie nepriniesli ani príchody Williana s Mosesom a tak sa vo Wembley zrodilo víťazstvo šampióna Premier League.

Jamajčanky sa premiérovo predstavia na MS
    Jamajské futbalové reprezentantky sa prvýkrát v histórii kvalifikovali na majstrovstvá sveta. Predstavia sa na budúcoročnom šampionáte vo Francúzsku. Rozhodlo o tom ich víťazstvo nad Panamou 3:2 po jedenástkovom rozstrele v noci na štvrtok v boji o tretiu priečku na šampionáte CONCACAF. Prvé miesto si vybojovali Američanky po finálovom víťazstve 2:0 nad Kanadou. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
    UEFA potrestala Rubin Kazaň ročným dištancom
    Európska futbalová únia (UEFA) potrestala ruský klub Rubin Kazaň zákazom štartu v jednej sezóne európskych klubových súťaží pre porušenie finančnej fair play. Zákaz vstúpi do platnosti v prípade kvalifikovania sa klubu do Ligy majstrov alebo Európskej ligy v priebehu nasledujúcich dvoch sezón.

UEFA udelila Kazani za podobný priestupok finančný trest už v roku 2014. Informovala o tom agentúra AP. Ako sa ruský klub previnil UEFA bližšie nešpecifikovala. (TASR)
  • 26.09.2018
    Fanúšik zaplatí pokutu za urážky majiteľa Hoffenheimu
    Mestský súd v Kolíne nad Rýnom udelil v stredu 30-ročnému futbalovému fanúšikovi pokutu 4800 eur. Dôvodom boli transparenty, ktoré urážali majiteľa klubu TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Transparenty vyvesil fanúšik počas zápasu v minulej sezóne. Softvérový miliardár Hopp podnikol právne kroky proti fanúšikom aj po uplynulom víkende. V kotli Borussie Dortmund odhalili obrovský transparent s podobizňou Hoppa, pričom na hlave mal nakreslený terč. Fanúšikovia pritom spievali urážlivé piesne. Dôvodom ich konania je zákaz vstupu pre 33 prívržencov BVB na štadión Hoffenheimu. Ich správanie v Nemecku všeobecne odsúdili.  (TASR)
  • 17.09.2018
    V Lime sa pobili medzi sebou chuligáni
    Prerušený zápas peruánskej najvyššej futbalovej ligy medzi Alianza Lima a Sporting Cristal dohrajú za zatvorenými dverami. Už v nedeľu ho za stavu 2:1 pre hostí museli prerušiť, keď sa do konfliktu dostali znepriatelené skupiny fanúšikov klubu Sporting Cristal.

Ako informovala agentúra AP, už bez divákov sa dohrá najmenej záverečných 25 minút súboja. K incidentom prišlo počas neho mimo tribún štadióna v Lime. Počas nich utrpeli strelné zranenia štyria ľudia. Podľa vyjadrenia tamojšieho ministerstva vnútra sa do stretov dostali rivalské frakcie toho istého klubu Sporting Cristal a rozohnať ich musela polícia slzným plynom. (TASR)
  • 14.09.2018
    LM: CSKA Moskva odohrá domáce zápasy v Lužnikách
    Futbalisti CSKA Moskva odohrajú svoje domáce zápasy v Lige majstrov na štadióne v Lužnikách, ktorý hostil aj finále MS 2018. Ruský klub oznámil, že tri domáce stretnutia v G-skupine LM presúva z 30-tisícovej VEB Arény, ktorú otvoril pred dvoma rokmi, na 81-tisícový štadión v moskovských Lužnikách.

Duel s Realom Madrid (2. októbra) bude vôbec prvý, ktorý sa bude hrať na tomto štadióne od júlového finále MS medzi Francúzskom a Chorvátskom (4:2). CSKA privíta v rámci skupiny doma aj AS Rím (7. novembra) a Viktoriu Plzeň (27. novembra). Informáciu priniesla agentúra AP. (TASR)
  • 10.09.2018
    Schmid odstúpil z postu trénera LA Galaxy
    Sigi Schmid odstúpil z postu hlavného trénera futbalistov Los Angeles Galaxy pôsobiacich v zámorskej Major League Soccer (MLS). Šesťdesiatpäťročný kouč, ktorý má na konte najviac ligových víťazstiev v histórii súťaže (266), oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Mužstvo dočasne povedie do konca prebiehajúcej sezóny Dominic Kinnear. Informovala o tom agentúra AP. Schmidt vyhral MLS v roku 2002 s LA Galaxy, o šesť rokov neskôr triumfoval s Columbusom Crew. (TASR)