LM: Trnavčania si vezú výborný výsledok aj z Belehradu

BELEHRAD, 07.08.2018 |
Futbalisti Spartaka Trnava si z utorňajšieho úvodného zápasu 3. predkola Ligy majstrov odnášajú z horúcej pôdy Crvenej Zvezdy Belehrad remízu 1:1.

Domáci sa na Štadióne Rajka Mitiča ujali vedenia v 24. minúte po góle Bena Nabouhaneho z pokutového kopu, o minútu neskôr vyrovnal Erik Grendel. Odveta je na programe v utorok 14. augusta o 20.30 h v Trnave.

Liga majstrov, 3. predkolo, prvý zápas
Crvena Zvezda Belehrad - FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)
Góly:
24. Ben Nabouhane (z 11 m) – 25. Grendel.
ŽK: Radonjič - Godál, Sloboda
Rozhodovali: Del Cerro - Yuste, Canton (všetci Šp.),

CZ Belehrad: Borjan - Stojkovič, Savič, Dehenek, Rodič - Jovičič, Ebecilio (80. Šimič), Krstičič - Ben Nabouhane, Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič), Radonjič

Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Jirka, Sloboda (89. Miesenböck), Grendel, Greššák, Rada (90.+5 Hladík) - Bakoš (75. Egho)

Domáca Crvena Zvezda hnaná búrlivou kulisou početného kotla zahrozila už v úvode, no peknú kombináciu na jeden dotyk obrana Spartaka prerušila. Trnavčania sa k lopte často nedostávali, technicky vyspelí hráči CZ ju mali na kopačkách častejšie. V 8. minúte mali domáci smolu, keď odrazená lopta len tesne minula v šestnástke osamoteného Krstičiča.

Spartak potom predsa len dokázal vyrovnať hru, dostal sa aj pred brankára Borjana, ale v 23. minúte fauloval v šestnástke Godál a Ben Nabouhane pokutový kop bezpečne premenil. Hneď po rozohratí lopty však potiahol akciu po pravom krídle Jirka, jeho spätnú prihrávku poslal do bránky Grendel - 1:1. Po góle prevzali iniciatívu opäť domáci, ale do konca polčasu si nevypracovali vážnejšiu šancu.

Tá neprichádzala ani s pribúdajúcimi minútami druhého dejstva, v ktorom mali domáci futbalisti aj naďalej hernú prevahu. Chudého vystrašil iba ďalekonosný pokus Jovičiča. Trnavský brankár však onedlho musel riešiť oveľa vážnejšiu situáciu po prieniku Radonjiča, keď včas vybehol a zmaril mu zakončenie.

Postupne sa hra preniesla do stredu poľa, domácim sa nedarilo prekvapiť trnavskú obranu. Spartak ustál aj záver zápasu a do odvety si vezie sľubný výsledok.

Autor: marp, Zdroj: TASR

• 22.11.2018
    Buffon sa vracia do bránky PSG
    Gianluigi Buffon sa po jednozápasovej odmlke opäť postaví do bránky PSG. Skúsený brankár súperí o post jednotky s o 15 rokov mladším Alphonseom Areolom, ktorý v doterajšej sezóne odchytal zatiaľ sedem stretnutí, kým Talian o jeden menej.
    Jens Lehmann popiera daňové podvody
    Bývalý nemecký futbalový brankár Jens Lehmann poprel obvinenia z daňových podvodov. Proti periodiku The Handelsblatt, ktoré o protizákonnom konaní informovalo, podnikne právne kroky.
    DAC reaguje na vyjadrenia SFZ k kvôli akadémii
    " SFZ nám odobral 200 000 eur z dotácií, ktoré zvyšných 11 klubov systému Akadémií dostalo na výchovu mládeže. V skutočnosti teda SFZ na výstavbu MOL Football Academy neprispel sumou 500 000 eur, ale 300-tisíc eur," uvádza sa mimo iného v stanovisku DAC. Jeho celé znenie nájdete tu.
    Joelinton si po návrate do Hoffenheimu vybojoval novú zmluvu
    Brazílčan Joelinton po návate z hosťovania v Rapide Viedeň presvedčil zástupcov Hoffenheimu natoľko, že s ním predĺžilo spoluprácu.
    Řepka sa vyhol väzeniu, súd mu zmiernil trest
    Bývalý český futbalový reprezentant Tomáš Řepka nakoniec za internetové útoky na exmanželku do väzenia nepôjde, odpracovať si má 300 hodín verejnoprospešných prác.
    Generálny manažér Herthy Berlín Preetz predĺžil zmluvu
    Generálny manažér futbalového tímu Hertha Berlín predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky. V klube, v ktorom pôsobia aj dvaja slovenskí futbalisti Ondrej Duda a Peter Pekarík, bude zastávať post GM do roku 2022.

Preetz hral v klube od roku 1996 do 2003 a v jeho drese nastrieľal 84 gólov. Bývalý 51-ročný útočník pôsobí v pozícii generálneho manažéra od roku 2009. (TASR)