8. liga PD: Gólové prestrelky v Malej Čause a Nitrici

PRIEVIDZA, 05.09.2018 |
Piate kolo nového ročníka 8. ligy Prievidza bolo gólovo mimoriadne bohaté, keď na štyroch štadiónoch diváci videli celkovo až 23 zásahov.

Najmenej k tomu prispela dvojica Ráztočno a Tužina, víťaz ich vzájomného súboja sa mohol posunúť do čela tabuľky. Bližšie k tomu boli dlho hostia, ktorí sa ujali vedenia v 34. minúte vďaka Šipošovi. V 64. minúte sa však na trávnik dostal Roman Škrteľ a práve on o jedenásť minút neskôr po štandardke zariadil deľbu bodov.

Diviaky nad Nitricou nedovolili Veľkej Lehôtke rozšíriť jej chudobné jednobodové konto a to aj napriek tomu, že celý druhý polčas odohrali v oslabení po vylúčení Čičmanca. K Valuškovi, ktorý sa presadil už v 11. minúte, sa napriek početnej nevýhode pridali aj Jamriška, Obert, ktorý navyše nepremenil pokutový kop, a aj Drozd a tak zásah Rabčana v závere už len zmiernil prehru hostí na 1:4.

Svedkami poriadne divokého zápasu boli diváci v Malej Čause, kam pricestovala Ješkova Ves-Banky. Domáci vyhrávali už v 10. minúte po góloch Šormana a Kramára 2:0, do kabín sa však odchádzalo za nerozhodného stavu, keď sa v 11. a 13. minúte presadil Kolárik. V druhom dejstve sa scenár zopakoval. Kramár a Belák opäť vrátili domácim dvojgólové vedenie, Kolárik a Paver ho však dokázali znova zmazať a postarali sa tak o remízu 4:4.

Osmególovú prestrelku videli aj fanúšikovia v Nitrici. V 2. minúte všetko odštartoval domáci Masaryk, Liešťany však už o pár sekúnd vyrovnali Kotulom. V 16. minúte vrátil Nitrici vedenie Bruška, ktoré krátko po zmene strán ešte poistil Šimurka. V 52. minúte znížil Sedláček, no hoci v 54. minúte prišli domáci o za úder päsťou do tváre Kotulu vylúčeného Chrenka, tešili sa z ďalšieho gólu, o ktorý sa postaral Blaha. Stretnutie sa pokúsil zdramatizovať v 72. minúte Juríček, no na jeho zásah už po pár sekundách reagoval Bruška a definitívne tak potvrdil výhru domácich v pomere 5:3.

Monaco vyšetrujú za zmluvy s neplnoletými hráčmi
    Francúzske futbalové úrady vyšetrujú AS Monaco za údajné porušenie pravidiel pri uzatvorení zmlúv s dvomi neplnoletými hráčmi. Mená futbalistov nezverejnili, ale Francúzska futbalová federácia a vedenie profesionálnej ligy v stanovisku uviedli, že požiadali hráčsku komisiu a právne oddelenie ligovej súťaže o vyjadrenie v tejto záležitosti.

Podľa webovej stránky Mediapart, ktorá analyzuje dokumenty, porušilo Monaco pravidlá pri zmluvách s hráčmi mladšími ako 18 rokov. Klub vinu popiera. (TASR)
    Obranca Stark bude Herthe chýbať niekoľko týždňov
    Futbalový obranca Niklas Stark bude pre zranenie pravého chodidla chýbať Herthe Berlín niekoľko týždňov. V sobotňajšom ligovom zápase nemeckej Bundesligy na pôde Düsseldorfu musel dvadsaťtriročný stopér striedať už v 25. minúte.

Pri zraneniach obrancov Marvina Plattenhardta a slovenského reprezentanta Petra Pekaríka tak Stark rozšíril maródku v zadných radoch Herthy. (TASR)
    Higuain spoznal trest za vylúčenie proti Juventusu
    Argentínsky futbalista Gonzalo Higuain spoznal trest za urážku hlavného rozhodcu Paola Mazzoleniho, ktorej sa dopustil v nedeľňajšom šlágri talianskej Serie A medzi AC Miláno a Juventusom Turín (0:2). "Rossoneri" bude chýbať dva ligové zápasy proti Laziu Rím a Parme Calcio.

Milánsky útočník najprv v závere duelu proti "starej dáme" dostal v 83. minúte žltú kartu za faul, následne za protesty a nešportové správanie nasmerované voči hlavnému rozhodcovi si vyslúžil aj druhu žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. (TASR)
  • 08.11.2018
    Čeferina by mali opätovne zvoliť za prezidenta UEFA
    Aleksandra Čeferina by mali vo februári opätovne zvoliť za prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA). Slovinský funkcionár sa ujal tejto funkcie v septembri 2016, keď vystriedal na čele Michela Platiniho. Francúza potrestali zákazom činnosti za finančné machinácie.

Čeferin nebude mať žiadneho protikandidáta. O uvoľnený post viceprezidenta UEFA sa budú uchádzať prezident Anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Clarke a šéf Severoírskej futbalovej federácie David Martin. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
  • 07.11.2018
    Haraslín pomohol gólom k postupu Lechie Gdansk v Poľskom pohári
    Slovenský futbalový útočník Lukáš Haraslín prispel v stredu jedným gólom k postupu Lechie Gdansk v Poľskom pohári. Lechia vyhrala 3:1 na pôde CWKS Rezovia Rzeszów v šestnásťfinále pohára a postúpila medzi elitnú šestnástku súťaže.

Slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorého nový tréner A-tímu SR Pavel Hapal zaradil medzi náhradníkov na duely Ligy národov proti Ukrajine a ČR, prišiel na ihrisko v druhom polčase za stavu 1:0 pre domácich. Hostia následne strelili 3 góly, ten posledný v 70. minúte práve Haraslín. (TASR)
    Ďurica mal za zákrok na Masopusta dostať červenú kartu
    Komisia rozhodcov Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) potvrdila, že slovenský obranca Ján Ďurica z Dukly Praha mal dostať za hrubý zákrok na Lukáša Masopusta z FK Jablonec v stretnutí 14. ligového kola červenú kartu. Masopust utrpel vážne zranenie kolena a vynechá celý zvyšok jesennej časti sezóny.

Komisia dôrazne upozornila hlavného arbitra Martina Nenadála, že "jedna z priorít pri vedení zápasu je ochrana zdravia hráčov." Rozhodca ukázal Ďuricovi iba žltú kartu. Jablonec zvíťazil na pôde Dukly 6:2. Informoval o tom server idnes.cz. (TASR)