topPhoto
FOTO: PAVOL SMOLEK

Smolenice vyhrali 23 súťažných zápasov v rade. Ich séria skončila v Šúrovciach

TRNAVA, 03.10.2018 |
Smolenický futbal oslávi budúci rok už svoju storočnicu a A-tím miestneho OŠK zaznamenal v uplynulých mesiacoch málo vídanú sériu, keď vyhral 23 súťažných zápasov v rade. Tá však skončila za kontroverzných okolností minulú nedeľu v Šúrovciach.


Áčku Smoleníc v minulej sezóne tesne unikol postup, keď ObFZ Trnava dve kolá pred koncom rozhodol, že o postupujúcom rozhodnú pri rovnosti bodov s Bíňovcami výsledky prvých dvoch z troch vzájomných zápasov a tak sa z postupu tešili práve Bíňovčania.

Konečná tabuľka 2017/18

1. Bíňovce 27 21 3 3 95:33 66
2. Smolenice 27 21 3 3 122:42 66
3. Buková 27 15 3 9 83:78 48


Vzájomné zápasy
27.08.2017 Bíňovce - Smolenice 5:3
29.10.2017 Smolenice - Bíňovce 1:2
13.05.2018 Bíňovce - Smolenice 0:2

Klub tak naďalej pôsobí v 8. lige Select ObFZ Trnava, no svojimi výsledkami dokazuje, že na jeho konci chce už tentokrát zdvíhať nad hlavu pohár pre víťaza.

Napriek tomu, že tím opustil najlepší strelec súťaže 43-gólový Marek Sudin, ktorý zamieril do Zavara, muži naďalej naťahovali svoju víťaznú šnúru a to nielen v lige, ale aj v pohárovej súťaži Bestrent Cup.

Mužstvo, v ktorom príležitosť u trénera Romana Čavojského dostávajú tak dorastenci - spomeňme Ivana Dubčáka, Adama Jurovatého, Júliusa Greguša, Adama Lančariča, Petra Vandáka, Jozefa Brázdoviča, či Daniela Fulajtára, vekovo stredná kategória hráčov Peter Boledovič, Tibor Andelek, Aleš Čavojský, Peter Benca, Jakub Žák, Matej Mareček, Peter Rangelov, Martin Patrik Hodulík a Erik Kollarovič, no i vekom a počtom zápasov skúsení futbalisti ako Peter Kvapil, Lukáš Nídel, Lukáš Štibraný, Daniel Bednár, Andrej Jurica, Tomáš Štibraný a Martin Panák, dokázalo zvíťaziť v 23 súťažných zápasoch v rade, keď v lige o body neprišlo 21-krát a k tomu pridalo aj dve výhry v pohári Bestrent Cup, v ktorom vyradilo favorizované tímy Dolných Orešian a Košolnej.

Počas tejto šnúry, ktorá sa začala ešte 5. novembra 2017 víťazstvom 3:1 na ihrisku trnavskej Slávie. inkasovalo len 18-krát, no kontá svojich súperov zaťažilo až 106 gólmi. 
 

Výsledky počas víťaznej série

2017/18
Slávia Trnava - Smolenice 1:3
Smolenice - Dlhá 5:0
Opoj - Smolenice 0:4
Smolenice - Buková 5:2
Slovenská Nová Ves - Smolenice 0:3
Smolenice - Vlčkovce 8:0
Smolenice - Dolné Dubové 7:1
Smolenice - Lovčice 6:0
Bíňovce - Smolenice 0:2
Smolenice - Slávia Trnava 5:1
Dlhá - Smolenice 0:6
Smolenice - Opoj 10:1
Buková - Smolenice 2:4
Smolenice - Slovenská Nová Ves 14:3

2018/19
Bestrent Cup: Smolenice - Dolné Orešany 3:1
Smolenice- Šúrovce 3:1
Slovenská Nová Ves - Smolenice 0:2
Smolenice - Slávia Trnava 2:1
Bestrent Cup: Smolenice - Košolná 3:1
Smolenice - Buková 1:0
Smolenice - Opoj 3:1
Smolenice - Vlčkovce 5:2
Dolné Dubové - Smolenice 0:2
 

Víťazná šnúra sa pretrhla v Šúrovciach

Každá séria však končí a platí to aj o tej smolenickej. Udialo sa tak v nedeľu 30. septembra v ligovom zápase v Šúrovciach. Spôsob, ako k tomu došlo, však rozhodne nebol práve štandardný, keďže spomínaný duel sa nedohral.

Po diskutabilnej jedenástke v prospech domácich, hre rukou v pokutovom území Šúroviec, ktorá ako nedovolená posúdená nebola a vylúčení kapitána Smoleníc Tomáša Štibraného a aj Lukáša Nídla, ktorý prevzal kapitánsku pásku po ňom, v priebehu pár sekúnd, totiž hostia ešte pred koncom prvého polčasu zišli z trávnika.

"Nadstavil som jednu minútu. Domáci rozohrali hru, ale v tom niekto z lavičky na hostí zakričal, aby zišli dole z ihriska, takže Šúrovce dali gól už vlastne do prázdnej brány," popísal záverečné okamihy duelu pre Trnavský hlas rozhodca duelu Vladimír Čvirik, ktorý zároveň dodal, že napriek jeho výzve počas polčasovej prestávky už Smoleničania odmietli v zápase pokračovať.

Svoj pohľad na duel pridali v oficiálnom stanovisku zaslanom zväzovej komisii aj domáci: "Družstvo hostí sa od začiatku zápasu správalo nešportovo, spochybňovali každé rozhodnutie hlavného rozhodcu, ktoré bolo v ich neprospech, používali vulgárne slová na jeho adresu, za ktoré ich slovne niekoľkokrát napomínal."

Prezident a zároveň tréner OŠK Smolenice Roman Čavojský sa naopak postavil na stranu svojho tímu: "To, čo sa odohralo v Šúrovciach, nemalo nič spoločné s futbalom. To, že už tendenčne pískal proti nám pán rozhodca Čvirik, veď dá sa všetko tolerovať. To, že si vymyslel penaltu, aj to sa dá tolerovať. To, že potom našim chlapcom neodpísal penaltu, aj to sa dá tolerovať, ale ako môže tréner držať chlapcov na nejakej príjemnej vlne, aby neboli agresívni alebo vulgárni, keď im tendenčne nejakých 42 minút nejaký človek ubližuje. To je veľmi ťažké."

Čavojský sa vyjadril aj k vylúčeniam: "Rozhodca si vymyslel červenú kartu, následne aj druhú. Povedal som, poďme dolu, ja si za to zoberiem zodpovednosť. Keď nad nami chcel niekto vyhrať, tak vyhral kontumačne 3:0. Zaplatíme pokutu, ale s takýmto prístupom a vedením zápasu ja osobne ako tréner aj prezident OŠK Smolenice absolútne nesúhlasím."


8. liga Select ObFZ Trnava, 8. kolo
OŠK Šúrovce - OŠK Smolenice 3:0 kontumačne
Pôvodný výsledok 2:0 (2:0)
Góly: 39. L. Nídel (vl.), 45. A. Sabo
ŽK: 24. D. Ondrejíček - 27. P. Kvapil, 38. T. Štibraný
ČK: 45. T. Štibraný (po 2. ŽK), 45. L. Nídel (obaja SMOL)
100 divákov


Reakcia OŠK Smolenice

Smolenický klub poskytol portálu ligy.sk aj obsiahlejšiu reakciu, ktorú vám prinášame v plnom znení bez redakčných úprav:

Áčko Smoleníc zaznamenalo prvú prehru po 23 víťazných súťažných zápasoch v rade, počas ktorých vyhralo 21-krát v lige a dvakrát v pohári Bestrent Cup. Spôsob, ako k tomu došlo, však zanechal istú pachuť.

Do Šúroviec sme pri absencii siedmich hráčov cestovali síce len v jedenástich, navyše s navrátilcami po dlhšej dobe Matejom Marečkom a Petrom Rangelovom, za čo im patí vďaka, rozhodne sme sa však chceli popasovať o natiahnutie víťaznej šnúry. V hodovom zápase ale bolo od začiatku jasné, že to nebudeme mať vôbec ľahké.

Ako futbaloví fanúšikovia si uvedomujeme, že aj pri zápasoch v najlepších súťažiach sveta je ťažké zachovať si objektivitu, takže pri dueloch na úrovni "dedinského futbalu" bude zrejme pohľad každej zo zainteresovaných strán ešte radikálnejší. Napriek tomu sa pokúsime zhodnotiť dianie tak, aby sme sa neprikláňali ani na jednu.

Domáci sa od úvodu tlačili do ofenzívy, my sme sa snažili odpovedať po zisku lopty rýchlymi kontrami. Napriek tomu si dlho ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu šancu. Šúrovčania mali možnosť pohroziť po štandardkách, za ktorých nariadenie sa viackrát do konfrontácie dostali hlavný rozhodca Vladimír Čvirik a náš stopér Lukáš Nídel.

Ku kontroverznej situácii došlo zhruba v 20. minúte. Po súboji Nídla s domácim útočníkom avizovali Šúrovčania faul - domáci útočník Adam Bodiš skončil s tržnou ranou pod okom, nedokážeme však povedať, či bol zasiahnutý úmyselne alebo nie, podľa vyjadrenia nášho stopéra faulovať nechcel - rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Protestujúci domáci kapitán Dušan Ondrejíček do rozhodcu niekoľkokrát drgol a doslova z pár centimetrov mu kričal do tváre, že má pískať poriadne, obišiel však bez akéhokoľvek trestu. Ten dostal - v podobe žltej karty - až o pár sekúnd po faule.

Ďalší zvláštny moment priniesla 38. minúta, po jednej zo štandardiek prepadla lopta cez hlavičkujúcich hráčov až k Panákovi, odrazila sa od neho a po jeho odkope zrazu zaznel hvizd. Rozhodca nariadil pokutový kop, údajne pre hru rukou, kapitán OŠK Tomáš Štibraný za protesty (len pre porovnanie slovné a narozdiel od domáceho kapitána bez akéhokoľvek fyzického kontaktu), hoci v zápise je uvedené riskatné podrazenie súpera, uvidel žltú kartu.

Náš pravý bek si však podľa jeho slov hry rukou nie je vedomý, loptu zasiahol telom a ak tá náhodou trafila aj ruku, tú mal podľa jeho slov pri tele a neurobil ňou žiaden pohyb. Navyše, nepostrehli sme, že by ruku avizoval čo i len jeden z domácich a tak jediným, kto tento okamih posúdil ako nedovolený, bol hlavný rozhodca. Domáci ponúknutú výhodu ale nevyužili, loptu poslali len do brvna, no následný center si nečakane do vlastnej siete hlavičkoval Nídel a tak sa Šúrovčania ujali vedenia.

Šancu vyrovnať mal následne Kollarovič, zblízka však poslal loptu len tesne vedľa ľavej žrde. O chvíľu na to vyzval Tomáš Štibraný k zakončeniu Juricu, ten si loptu chcel v pokutovom území prehodiť ponad domáceho stopéra, no ten vo výške hlavy vystrelil svoj lakeť a poslal ju ním mimo nebezpečné územie. Napriek tomu, že rozhodca mal na celú situáciu dobrý výhľad, jedenástku tentokrát nenariadil.

V 43. minúte sa do súboja s domácim hráčom dostal Tomáš Štibraný, hráči sa v ňom snažili získať výhodu aj hrou rukami, keď domáci hráč zrazu za veľkého kriku spadol na zem a držal si tvár. Situácia vyvolala dokonca aj úsmev, v debate medzi hráčmi oboch tímov zazneli slová o prílišnom pozeraní televízie, no ten rýchlo pominul, keď rozhodca vytiahol na kapitána OŠK druhú žltú kartu a následne aj červenú. Dopĺňame, že v zápise je opäť uvedené riskantné podrazenie, hoci celý súboj hráči absolvovali na nohách.

Štibraný prenechal pri odchode kapitánsku pásku Nídlovi, ktorý sa okamžite šiel pýtať, čo bolo dôvodom karty a prstom na páske zdôrazňoval, že vystupuje teraz už ako kapitán. Hlavný arbiter však pár sekúnd po vylúčení Štibraného ukázal červenú kartu aj jemu.

Smoleničania následne zišli z ihriska, keďže vo vypätých emóciách nechceli riskovať akúkoľvek neprimeranú reakciu voči prípadným ďalším verdiktom rozhodcu a bez výstredností - čo veríme, že môžu potvrdiť aj domáci priaznivci na štadióne - zamierili do šatne. V čase, keď už sa na trávniku nenachádzal takmer ani jeden hráč Smoleníc, nechal rozhodca zahrať domácich štandardku a Sabo do prázdnej brány zvýšil na 2:0.

Smolenická víťazná séria sa tak zastavila na čísle 23, po kontumácii bol výsledok upravený na 0:3 v náš neprospech.

Fakt, že sa tak stalo, berieme športovo a motivuje nás k tomu, aby sme v ďalších zápasoch začali tvoriť ďalšiu víťaznú šnúru. Mrzí nás ale to, ako k tomu prišlo. Chceli sme si totiž zahrať dobrý futbal proti kvalitnému súperovi, v ktorom by vyhral ten lepší. Máme ale pocit, že nám to nebolo umožnené...

Domácim priaznivcom sa ospravedlňujeme za to, že sme im neumožnili užiť si počas hodov celé stretnutie, no veríme, že ak sa dokážu na dianie na ihrisku pozrieť aspoň trochu aj z nášho pohľadu, snáď uznajú aj naše dôvody predčasného odchodu z trávnika.

Pevne veríme, že v ďalšom vzájomnom stretnutí, ktoré je predbežne naplánované na 21. apríla 2019, to bude opäť najmä o futbale a hráčoch na ihrisku...


So žiadosťou o reakciu sme oslovili aj domáci tím, po jej získaní ju do článku doplníme.


Tabuľka po kontumácii

  KLUB Z V R P S B
1. OŠK Smolenice 8 7 0 1 18 : 8 21
2. FK AŠK Slávia Trnava 8 6 0 2 35 : 12 18
3. OŠK Šúrovce 7 4 0 3 17 : 12 12
4. TJ Družstevník Opoj 8 4 0 4 13 : 15 12
5. FK TJ Družstevník Buková 8 4 0 4 15 : 25 12
6. OŠK-FO Slovenská Nová Ves 7 3 0 4 22 : 25 9
7. TJ Družstevník Vlčkovce 7 2 0 5 9 : 18 6
8. TJ Družstevník Dolné Dubové 7 0 0 7 12 : 26 0
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, trnavskyhlas.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//