LM: Barca uspela v Londýne so Spurs, ďalší obrat Interu

BRATISLAVA, 03.10.2018 |
Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v stredajšom stretnutí 2. kola B-skupiny Ligy majstrov nad domácim PSV Eindhoven 2:1.

Na konte majú plný počet šesť bodov rovnako ako FC Barcelona. Katalánsky gigant si vo Wembley poradil s Tottenhamom Hotspur 4:2 a vďaka lepšiemu skóre figuruje na čele zoskupenia.

Hráči PSV mali ťažké srdce na srbského rozhodcu Mažiča, ktorý nevylúčil hosťujúceho brankára Handanoviča. Za hru rukou mimo šestnástky udelil slovinskému reprezentantovi v 41. minúte iba žltú kartu a neoslabil taliansky tím, ktorý onedlho po presnom zásahu Nainggolana vyrovnal a po hodine hry dokonal jeho obrat Icardi, ktorý využil zaváhanie domácej defenzívy.

V šlágri B-skupiny i celého stredajšieho programu zvíťazil FC Barcelona nad domácim Tottenhamom Hotspur 4:2. V 2. minúte sa brankár Lloris dopustil veľkej chyby, neodhadol let lopty po pase Messiho a vybehol až na kraj šestnástky, čo využil pohotový Coutinho. V 28. minúte zvýšil náskok katalánskeho giganta exportnou strelou Rakitič. "Kohútom" vrátil nádej Kane, ktorý sa v 52. minúte presadil individuálne a krížnou strelou prekonal ter Stegena. Ale iba na chvíľu, v 56. minúte zaúradoval výborne hrajúci Messi a vrátil svojmu tímu dvojgólové vedenie. Vďaka Lamelovi sa domáci opäť priblížili, ale "Barca" v závere vďaka Messimu zasadila súperovi K.O.

V druhom zápase C-skupiny si Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom, ktorý hral do 81. minúty, poradil s Liverpoolom 1:0. V 90. minúte rozhodol Lorenzo Insigne.

Na čele D-skupiny je štvorbodová dvojica Schalke 04 a FC Porto, portugalský tím zvíťazil nad Galatasarayom Istanbul 1:0.

V úlohe hlavného rozhodcu zápasu A-skupiny medzi Atleticom Madrid a FC Bruggy (3:1) sa predstavil Slovák Ivan Kružliak. Borussia Dortmund si poradila s trápiacim sa AS Monaco 3:0 a po dvoch kolách získala rovnako ako Atletico plný počet 6 bodov.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov
A-skupina
Atletico Madrid - FC Bruggy 3:1 (1:1)
Góly:
28. a 67. Griezmann, 90.+4 Koke - 39. Groeneveld.
Rozhodcovia: KRUŽLIAK - KRÁĽOVIČ, GLOVA (všetci SR)

Borussia Dortmund - AS Monaco 3:0 (0:0)
Góly:
51. Larsen, 72. Paco Alcacer, 90.+2 Reus.

Góly:
27. Rosario - 44. Nainggolan, 60. Icardi.
Rozhodca: Mažič (Srb.)
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Tottenham Hotspur - FC Barcelona 2:4 (0:2)
Góly:
52. Kane, 66. Lamela - 2. Coutinho, 28. Rakitič, 56. a 90. Messi.

/M. Hamšík (Neapol) hral do 81. minúty/

Paríž St. Germain - CZ Belehrad 6:1 (4:0)
Góly:
20., 22. a 81. Neymar, 37. Cavani, 42. Di Maria, 70. Mbappe - 74. Marin.
Rozhodca: Dias (Port.)

1. SSC Neapol          2  1  1  0  1:0  4
2. FC Liverpool        2  1  0  1  3:3  3
3. Paríž SG            2  1  0  1  8:4  3
4. CZ Belehrad         2  0  1  1  1:6  1

D-skupina
FC Porto - Galatasaray Istanbul 1:0 (0:0)
Gól:
49. Marega.
Rozhodca: Oliver (Angl.)

Lokomotiv Moskva - FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)

Jamajčanky sa premiérovo predstavia na MS
    Jamajské futbalové reprezentantky sa prvýkrát v histórii kvalifikovali na majstrovstvá sveta. Predstavia sa na budúcoročnom šampionáte vo Francúzsku. Rozhodlo o tom ich víťazstvo nad Panamou 3:2 po jedenástkovom rozstrele v noci na štvrtok v boji o tretiu priečku na šampionáte CONCACAF. Prvé miesto si vybojovali Američanky po finálovom víťazstve 2:0 nad Kanadou. Informovala o tom agentúra DPA. (TASR)
    UEFA potrestala Rubin Kazaň ročným dištancom
    Európska futbalová únia (UEFA) potrestala ruský klub Rubin Kazaň zákazom štartu v jednej sezóne európskych klubových súťaží pre porušenie finančnej fair play. Zákaz vstúpi do platnosti v prípade kvalifikovania sa klubu do Ligy majstrov alebo Európskej ligy v priebehu nasledujúcich dvoch sezón.

UEFA udelila Kazani za podobný priestupok finančný trest už v roku 2014. Informovala o tom agentúra AP. Ako sa ruský klub previnil UEFA bližšie nešpecifikovala. (TASR)
  • 26.09.2018
    Fanúšik zaplatí pokutu za urážky majiteľa Hoffenheimu
    Mestský súd v Kolíne nad Rýnom udelil v stredu 30-ročnému futbalovému fanúšikovi pokutu 4800 eur. Dôvodom boli transparenty, ktoré urážali majiteľa klubu TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Transparenty vyvesil fanúšik počas zápasu v minulej sezóne. Softvérový miliardár Hopp podnikol právne kroky proti fanúšikom aj po uplynulom víkende. V kotli Borussie Dortmund odhalili obrovský transparent s podobizňou Hoppa, pričom na hlave mal nakreslený terč. Fanúšikovia pritom spievali urážlivé piesne. Dôvodom ich konania je zákaz vstupu pre 33 prívržencov BVB na štadión Hoffenheimu. Ich správanie v Nemecku všeobecne odsúdili.  (TASR)
  • 17.09.2018
    V Lime sa pobili medzi sebou chuligáni
    Prerušený zápas peruánskej najvyššej futbalovej ligy medzi Alianza Lima a Sporting Cristal dohrajú za zatvorenými dverami. Už v nedeľu ho za stavu 2:1 pre hostí museli prerušiť, keď sa do konfliktu dostali znepriatelené skupiny fanúšikov klubu Sporting Cristal.

Ako informovala agentúra AP, už bez divákov sa dohrá najmenej záverečných 25 minút súboja. K incidentom prišlo počas neho mimo tribún štadióna v Lime. Počas nich utrpeli strelné zranenia štyria ľudia. Podľa vyjadrenia tamojšieho ministerstva vnútra sa do stretov dostali rivalské frakcie toho istého klubu Sporting Cristal a rozohnať ich musela polícia slzným plynom. (TASR)
  • 14.09.2018
    LM: CSKA Moskva odohrá domáce zápasy v Lužnikách
    Futbalisti CSKA Moskva odohrajú svoje domáce zápasy v Lige majstrov na štadióne v Lužnikách, ktorý hostil aj finále MS 2018. Ruský klub oznámil, že tri domáce stretnutia v G-skupine LM presúva z 30-tisícovej VEB Arény, ktorú otvoril pred dvoma rokmi, na 81-tisícový štadión v moskovských Lužnikách.

Duel s Realom Madrid (2. októbra) bude vôbec prvý, ktorý sa bude hrať na tomto štadióne od júlového finále MS medzi Francúzskom a Chorvátskom (4:2). CSKA privíta v rámci skupiny doma aj AS Rím (7. novembra) a Viktoriu Plzeň (27. novembra). Informáciu priniesla agentúra AP. (TASR)
  • 10.09.2018
    Schmid odstúpil z postu trénera LA Galaxy
    Sigi Schmid odstúpil z postu hlavného trénera futbalistov Los Angeles Galaxy pôsobiacich v zámorskej Major League Soccer (MLS). Šesťdesiatpäťročný kouč, ktorý má na konte najviac ligových víťazstiev v histórii súťaže (266), oznámil svoju rezignáciu v pondelok.

Mužstvo dočasne povedie do konca prebiehajúcej sezóny Dominic Kinnear. Informovala o tom agentúra AP. Schmidt vyhral MLS v roku 2002 s LA Galaxy, o šesť rokov neskôr triumfoval s Columbusom Crew. (TASR)