topPhoto
FOTO: TASR - Radovan Stoklasa

Hviezdy deťom: AS Trenčín rozdal v rámci charity 43-tisíc eur

TRENČÍN, 18.10.2018 |
V trenčianskom hoteli Elizabeth vo štvrtok vyhodnotili akciu Hviezdy deťom. Tá sa konala ešte v lete po jubilejný desiaty raz.


Súčasť charitatívneho a komunitného programu futbalového klubu AS Trenčín priniesla rekordný výťažok 43.023 eur. Poputuje na pomoc tým, ktorým osud postavil do cesty neľahké prekážky. Organizátori rozdelili peniaze 24 príjemcom.

Akcia sa druhýkrát za sebou uskutočnila v priestoroch Hoss Sport Centra. Hlavný program priniesol turnaj v plážovom futbale a plážovom volejbale. Tím hokejistov mal na súpiske bratov Mariána a Marcela Hossovcov, Branka Radivojeviča, Tomáša Tatara a Marka Daňa.

Futbalový tím mal vo svojom strede kvarteto reprezentantov Martin Škrtel, Marek Hamšík, Róbert Mak a Stanislav Lobotka. AS Trenčín sa predstavil s bývalými hráčmi. Nechýbali Csaba Horváth, David Depetris, Gino van  Kessel, Miloš Volešák, Samuel Štefánik, Dávid Guba, Aldo Baéz či Jakub Holúbek spoločne s trénermi Adriánom Guľom a Martinom Ševelom.

Súrodenci Hossovci sa zúčastnili aj na štvrtkovom vyhodnotení akcie. "Je to skvelý projekt, zakaždým sa vyzbiera viac peňazí. Som rád, že tu môžem byť osobne a že môžeme prispieť aspoň tak, že sa zúčastníme. Nie všade sa dá byť, ale tým, že to je v Trenčíne, prídem veľmi rád," uviedol Marián Hossa pre TASR. 

Charitatívna akcia v Trenčíne naberá každý rok na popularite. V minulosti ju podporili aj známi herci, speváci a ďalší aktívni i neaktívni športovci. Počas desiatich rokov sa vyzbieralo viac ako 187-tisíc eur.

"Každý z nás má nejaký životný príbeh, ale táto akcia je obrovská vec nášho klubu. Každému, kto sa na tom podieľal, zo srdca ďakujem. Teší ma, že aspoň čiastočne vieme dať nejakú energiu tým, ktorí to potrebujú. Pre nás zdravých a schopných je povinnosťou takto pomáhať," dodal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Akciu podporili aj partneri, medzi inými Slovenské elektrárne. "Sme hrdým partnerom podujatia, ktoré pomáha zdravotne znevýhodneným. Som rada, že sa podieľame na takejto veci, ktorá nás nenecháva chladnými. Prekročila hranice trenčianskeho regiónu, za čo som rada," uviedla riaditeľka komunikačného a PR oddelenia Lívia Nogová.

Autor: marp, Zdroj: TASR

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//