Zimný turnaj BFZ: Kolo v znamení obratov, kanonáda Báhoňa a Kráľovej

BRATISLAVA, 28.01.2019 |
V 2. kole Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu sme boli v deviatich dueloch (program céčka bol odložený) svedkami až štyroch obratov, ktoré sa podarili hráčom Sv. Jura, Rusoviec, Jakubova a Novej Dedinky.

Skupina A Pasienky

Zloženie skupiny
FK Lamač (4. liga BA)
FK Rača (3. BA)
FK Slovan Most pri Bratislave (3. BA)
MKF Slovan Záhorská Bystrica (5. BA mesto)
NMŠK 1922 Bratislava (6. BA mesto)
ŠK Svätý Jur (4. BA)

NMŠK zostáva naďalej bez bodov, keď po Moste nestačil ani na Lamač, dočkal sa však aspoň prvého gólu na turnaji o ktorý sa postaral Brunner. Lamač je naopak po dvoch kolách naďalej stopercentný.

Súboj dvoch tímov, ktoré si v úvodných zápasoch pripísali suverénne víťazstvá, vyznel v prospech Mosta. O oba góly Slovana sa hneď v úvode postaral Habaj, Rača, ktorá v prvom kole zvíťazila 12:0, vyšla tentoraz gólovo naprázdno.

Záhorská Bystrica viedla už od 12. minúty, ani to jej však nakoniec na ani len bod nestačilo. Svätý Jur strhol výhru na svoju stranu dvoma gólmi v rozmedzí 63. a 73. minúty a pripísal si do tabuľky prvé body.

TJ Záhoran Jakubov (4. BA)

Duel tímov, ktoré v úvodných zápasoch bodovali naplno, priniesol gólové prestrelky, na ktorej konci sa tešili Rusovce. Rovinka síce vyhrávala 1:0 i 3:1, no od tohto stavu hráči MFK skórovali štyrikrát v rade a zvíťazili 5:3.

Vrakuňa zostáva bez bodov aj po druhom zápase, keď tentokrát nestačila na Kalinkovo. To isté platí aj o hráčoch Mariathalu, ktorí mali síce duel proti Jakubovu skvele rozohraní, keď po polhodine hry vyhrávali už 2:0, nakoniec ale prehrali 2:3. Obrat Záhoranu zavŕšil v 88. minúte svojich druhým gólom v zápase Sobolič.

2. kolo
Rovinka - Rusovce 3:5 (3:2)
Góly:
5. M. Blaho, 18. J. Červenák, 32. T. Verbír - 14., 76. J Čižnár, 35. B. Blahutiak, 71. K. Golej, 82. P. Kogler

TJ ŠM Janíky (5. ZsFZ Juh)

V skupine C sme sa zápasov nedočkali, všetky tri boli odložené.

TJ Slovan Viničné (4. BA)

V "déčku" sme boli svedkami gólových hodov. Igram si odniesol sedmičku od Kráľovej pri Senci, Viničné dopadlo ešte horšie, keď mu Báhoň nadelil osmičku. O tri góly sa postaral Ivan Lietava.

V záverečnom súboji sa duž v 5. minúte dostala do vedenia Jelka, no Nová Dedinka vyrovnala Dömötörom tesne pred prestávkou a v úplnom závere zavŕšila svoj obrat gólom Ondrišíka.