topPhoto
FOTO: skslovan.com

Slovan opúšťajú Laczkó a Ružinský, Majling dostane šancu v áčku

BRATISLAVA, 21.02.2019 |
Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch.


Laczkó, ktorý bol súčasťou A-tímu Slovana od roku 2015 a pripísal si sedem ligových štartov, sa sťahuje do konca roka do AS Trenčín, ktorý si môže na neho v prípade záujmu uplatniť aj opciu. 

Príležitosti v áčku Slovana by sa tak mohol dočkať Martin Majling, ktorý prišiel k belasým v roku 2017  z Banskej Bystrice, v prebiehajúcej sezóne nevynechal v kategórii U19 ani minútu a koncom minulého roka podpísal so Slovanom profesionálny kontrakt. "Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty," prezradil pre skslovan.com viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.
 

Trenčín s duom nádejným mladíkov

"Pre náš klub je dôležité, aby sme hľadali hráčov aj na tomto trhu. Niekoľkokrát sme pri našom záujme o hráčov zo Slovenska neuspeli. Dnes sa nám však podarilo nájsť spoločnú reč so Slovanom Bratislava. Sme radi, že sme našli cestu k dohode. Veríme, že to nie je prvý a zároveň posledný projekt tohto druhu,“ reagoval na získanie Laczká pre astrencin.sk generálny manažér AS Trenčín Rybníček.

"Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne," zdôvodnil odchod mladého stopéra Kmotrík ml.

Rady AS posilnil aj ďalší mladík Peter Urminský. Takmer dva metre vysoký a sto kilogramov vážiaci devätnásťročný brankár pôsobil v mládežníckych výberoch Slovenska. Odchovanec Lokomotívy Trnava prichádza na hosťovanie zo Spartaka Trnava, v ktorom hral od žiackych rokoch.

"Igor Šemrinec sa vrátil medzi zranených hráčov. Veríme, že sa dá skoro dokopy, ale my sme potrebovali reagovať na aktuálnu situáciu. Hľadali sme možnosti na trhu a naskytla sa nám šanca na hosťovania Petra Urminského," povedal Rybníček. 


Ružinský si opäť skúsi 2. ligu

Ružinský, ktorý je v Slovane od leta 2018 a doteraz šancu v jeho bráne v súťažnom zápase nedostal, by mal pomôcť vyriešiť brankársky problém v tíme druholigového Šamorína, v ktorom nedávno nečakane ukončil kariéru Dalibor Rožník. Hosťovať v STK by mal do konca aktuálnej sezóny.

"V hre bolo viacero mladých, perspektívnych brankárov, no keď sa objavila možnosť získať gólmana Matúšových kvalít, dohodli sme sa veľmi rýchlo," komentoval prestup pre klubovú stránku druholigistu prezident STK Csaba Horváth. 

"Som rád za možnosť chytať v drese STK. Chcem nabrať zápasový rytmus a som rád, že to bude v druhej najvyššej súťaži. S druhou ligou mám veľa skúseností, zo vzájomných súbojov si pamätám na viacero hráčov zo súčasného kádra, vrátane Juraja Hajdúcha. Verím, že spolu vytvoríme silné duo v bráne a pomôžeme mužstvu," reagoval Matúš Ružinský.

"Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Lacskóa aj Ružinovského budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce," povedal pre skslovan.com viceprezident belasých.

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, skslovan.com, stksamorin.sk

Súvisiaci obsah

 • 03.03.2019
  Zimný turnaj BFZ: Víťazom tohto ročníka Most pri Bratislave

  Nedeľa 3. marca dala definitívnu odpoveď na otázku,kto sa stal najlepším tímom tohto ročníka Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu. Viac >>>

 • 03.03.2019
  Pohár BFZ: Senec rozniesol Vrakuňu, Mariathal blízko prekvapenia

  Pohár Bratislavského futbalového zväzu pokračoval 2. kolom, ktoré ponúklo dva zápasy. Viac >>>

 • 24.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Vo finále si zahrajú Báhoň a Most pri Bratislave

  Zimný turnaj Bratislavského futbalového zväzu priniesol počas tohto víkendu dva dohrávané duely skupinovej fázy i obe semifinálové stretnutia. Viac >>>

 • 21.02.2019
  Slovan opúšťa dvojica Slovákov, Majling sa posunie k áčku
  Adam Laczkó a Matúš Ružinský opúšťajú bratislavský Slovan, aby získali hernú prax v iných kluboch. Naopak, príležitosti v áčku by sa mohol dočkať Martin Majling. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dres Senice bude do konca sezóny obliekať Dangubič z Trnavy
  Fortunaligový klub FK Senica získal na hosťovanie do konca sezóny Filipa Dangubiča zo Spartaka Trnava. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Viac >>>
 • 21.02.2019
  Dunajská Streda si uplatnila opciu na Jedličku
  Fortunaligový klub FC DAC 1904 Dunajská Streda podpísal kontrakt s brankárom Martinom Jedličkom do leta 2022. Informovala o tom oficiálna stránka tímu. Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//