1. OŠK Plavecký Štvrtok 6 6 0 0 23 : 3 18
4. ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš 3 2 1 0 11 : 3 7
6. OFK Vysoká pri Morave 4 2 0 2 10 : 5 6
9. TJ NV Pernek 5 1 1 3 6 : 21 4
10. FK Záhorská Ves 6 1 0 5 11 : 26 3
11. OFC 014 Vinosady 4 0 0 4 5 : 17 0

Úvodné jarné kolo v znamení nečakaných výsledkov

Predposledná Záhorská Ves, ktorá za celú jeseň získala len tri body, privítala doma tretiu Borinku a už po pár sekundách hry prehrávala gólom Ščasného. V 13. minúte vyrovnával Biháry, no v 41. minúte prišli domáci o vylúčeného Malíka a hostia sa ešte pred prestávkou znova ujali vedenia po zásahu Geclera. Krátko po zmene strán sa ale z pokutového kopu nemýlil Zeman a keď v 62. minúte prekonal Bánovského znova Bihári, prekvapenie bolo na svete.

Deviaty Pernek vykročil proti šiestej Vysokej pri Morave za tromi bodmi rázne, keď už v deviatej minúte vyhrával po góloch Gildeina a Krajčoviča 2:0, ani to mu však nakoniec na tri body nestačilo. O kontaktný gól sa v 50. minúte postaral Zsigmond a o vyrovnanie o trinásť minút neskôr Filípek, ktorý sa dostal na trávnik len päť minút predtým.

Tímy síce po jeseni delil jediný bod, no v súboji Malých Levár s Gajarmi to veru vidieť nebolo. Hostia už do polčasu vyhrávali gólmi Hrdinu a Jankoviča 0:2 a ani po zmene strán streleckú chuť nestratili, keď postupne Pernecký (49. minúta), Wirth (67.), Zelenka (70.) a Salay (88.) upravili na konečných 0:6.

Keď Vinosady v Sološnici inkasovali v 22. minúte zásluhou Schwandtnera, nik by si zrejme nevsadil na to, že svoju tohtosezónnu bezbodovú sériu dokážu ukončiť práve v tomto zápase. Po polhodine hry ale vyrovnal Ondrejkovič a ten istý hráč sa v 58. minúte postaral aj o obrat a tým aj vôbec prvé body hostí v tomto ročníku.

Kto očakával od súboja prvého s druhým drámu, odchádzal zrejme zo štadióna Plaveckého Štvrtka sklamaný, ten kto ale držal palce domácemu lídrovi v dueli s Plaveckým Mikulášom, musel byť nadmieru spokojný. Domáci si totiž na svojom súperovi doslova pochutili, keď mu už do polčasu nadelili štvorku a po prestávke zavŕšili poltucet v jeho sieti. Hetrikom sa zaskvel Piaček, po góle pridali Beňa, z pokutového kopu Papak a Kovačevič.

ME21: San Maríno doma nestačilo na Litvu
    Futbaloví reprezentanti Litvy do 21 rokov zvíťazili v stredajšom zápase 4. skupiny kvalifikácie ME 2021 v Serravalle nad domácim San Marínom hladko 3:0. O góly hostí sa postarali v 7. minúte Kloniunas, v 29. Dubickas a v 60. Cyzas. (TASR)