• fotka
  • fotka

FOTO Horná Ves vyučovala vo V. Kršteňanoch, prestrelka v Pažiti

PARTIZÁNSKE, 30.04.2013 |
Ťahákom 19. kola II. triedy Partizánske bol súboj tímov z vrchných priečok tabuľky Veľkými Kršteňanmi a Hornou Vsou. Malé Kršteňany cestovali do Žabokriek s cieľom prelomiť svoju negatívnu štvorzápasovú sériu bez bodu.

II. trieda Partizánske, 19. kolo
TJ Ostratice - ŠK Malé Uherce 4:2 (2:0)
Góly: Miroslav Rybár 3, Martin Vaňo - Tomáš Čangel, Viliam Németh
ŽK: Peter Mezovský - Michal Závodný, Milan Vlčko, Stanislav Debnár, Tomáš Čangel, Martin Jakubík

Hostia prišli do Ostratíc s cieľom nedostať debakel ako tomu bolo pred týždňom, čo sa imod úvodných minút darilo napĺňať a pozornou hrou v defenzíve nepúšťali domácich do žiadnych väčších príležitostí. Domáci vstúpili do zápasu veľmi zakríknuto s veľkou nervozitou na kopačkách, keď kazili veľké množstvo jednoduchých prihrávok. Avšak po polhodine hry prišiel pekný moment z ich strany, keď Ševčík krásnym centrom z pravej strany našiel Vaňa a ten z voleja nechytateľne zakončil. O päť minút prišla krásna individuálna akcia domáceho kanoniera Rybára, ktorý sa pohral s tromi hráčmi súpera a spoza šesnástky nádherne zakončil

Druhý polčas začali Ostratice parádne, keď sapo troch minútach uvoľnil Podoba, centrom z ľavej strany našiel Rybára a ten v sklze pohotovo zakončil. Po tomto góle však Ostratice prestali hrať, čo hostia využili a z ojedinelého protiútoku sa z 25 metrov nechytateľnou bombou presadili a bolo 3:1. Po tomto góle sa hralo prevažne medzi šestnástkami a šance neprichádzali ani na jednej ani na druhej strane. Prišla však 70. minúta a veľkú chybu hosťujucého kapitána využil Rybár na zavŕšenie hetriku - 4:1. V záverečných desiatich minútach stojí za zmienkulen gól hostí na 4:2, keď sa z rohu presadil hlavou hosťujúci kapitán.
(reportáž zo zápasu nám poslal katalanec10)

TJ AC Žabokreky nad Nitrou - OFK Malé Kršteňany 2:0 (2:0)
Góly: 20. a 26. Dušan Villár
ŽK: 60. Ivan Jakubík (MK)

TJ AC: MIlan Kopček, Marek Marcin, Matúš Čačko (57. Viliam Palák), Rudolf Poništiak, Lukáš Podoba, Andrej Paľák, Dušan Villár /kap./, Andrej Darfáš (71. Jozef Sloboda), Marek Křen (78. Marián Hopko), Michal Gaher, Lukáš Pukanec (62. Martin Hájovský)

OFK: Radovan Osička, Martin Panák, Martin Skučka, Ľuboš Kačkovič, Róbert Hartmann (75. Peter Kováč), Silvester Adamík, Ivan Jakubík /kap./, Peter Okenka, Juraj Škultéty, Milan Valaštín, Peter Jaško

Keby po pätnástich minútach viedli hostia o dva góly, ani domáci hráči a ani ich fanúšikovia by nemohli namietať. Slabá efektivita Malokršteňancov v koncovke sa však opäť naplno prejavila. Najprv Jaško v snahe usmerniť hlavičku do protipohybu brankára netrafil bránu, o pár minút neskôr Valaštínov "messiovský" pokus o prehodenie brankára skončil nie v bráne, ale na nej. Žabokreky pohrozili a hneď zo svojej prvej väčšej šance skórovali. Po zmätkoch v obrane OFK, keď viacerí hráči nedokázali upratať loptu do bezpečia, sa k nej dostal domáci kapitán Villár a otvoril skóre. Hostia sa z ihriska takmer úplne vytratili. Viazla kombinácia, pohyb i ochota zabojovať v prípade straty lopty. Domáci to využívali na rýchle kontry a hostí často prečíslovali. Z jednej z takýchto situácii "zahrmelo" aj po druhý raz. Tvrdý pokus Villára síce Osička vyboxoval, no lopta po oblúku nedopadla na bránu, ale stihla padnúť ešte do nej - 2:0. Do prestávky tlak domácich neustával, výraznejšiu
šancu však už nepriniesol.

Po návrate zo šatní hrýzli domáci naďalej najmä rýchlymi prechodmi do útoku, hostia sa však začali postupne vracať do zápasu a viackrát pohrozili. Najmä Škultéty sa objavil v dvoch výborných šanciach. V prvej však jeho slabučkú strelu brankár bezpečne chytil do rúk, v druhej sa Kopček predviedol skvelým zákrokom a vyškriabal loptu z horného rohu bránky. Malokršteňanci sa snažili hrať ofenzívne, prešli na hru na troch obrancov, no pozor si museli dávať naďalej aj vzadu, keďže rýchli útočníci domácich využívali každú možnosť na protiútok. Záverečné minúty však už gólovú radosť ani na jednej zo strán nepriniesli a tak OFK čaká na body už piaty zápas v rade. Domáci naopak zvíťazili v druhom z posledných troch stretnutí.

TJ Slovan Malé Bielice - TJ Slovan Návojovce 0:0
ŽK: Martin Blaho, Marián Podolinský - Martin Ištván

Diváci v Malých Bieliciach čakali v súboji s Návojovcami na gól márne, oba tímy potvrdili, že v zakončení patria k najslabším účastníkom súťaže. Pre domácich je to len šiesty bod v aktuálnej sezóne, Návojovce ich majú po zápase na konte dvadsať.

Veľké Uherce "B"-Pažiť - OFK Klátova Nová Ves 3:4
Góly: Ľubomír Birka 2, Jozef Balaška - Daniel Benca, Marián Dragula, Jozef Pavlík, Peter Kopček
ŽK: Mário Šebesta, Andrej Balaška, Peter Kršiak - Marián Dragula

Svedkami gólovej prestrelky boli fanúšikovia v Pažiti, veľkú radosť z nej však nakoniec nemali. Veľkouherecké béčko v konečnom účtovaní totiž prehralo 3:4 a k bodom mu nepomohli ani dva presné zásahy Ľuba Birku.

Slovan Veľké Kršteňany - TJ Družstevník Horná Ves 1:5 (0:1)

Šlágrom kola bol súboj vo Veľkých Kršteňanoch, tie však očakávania nenaplnili a pripísali si druhú prehru v rade, ktorá môže predznamenávať ukončenie postupových ambícií. Hostia už do prestávky viedli 0:1, po nej pridali ďalšie štyri góly a z Veľkých Krštenian odchádzali po suverénnom triumfe 1:5.

Nedanovce "B" - Partizánske "B" - Brodzany 2:1 (0:1)

Súboj béčiek Nedanoviec a Partizánskeho opäť potvrdil, že Brodzany hrajú inak pri účasti hráčov A-tímu, ako v deň, keď má aj áčko svoje zápasové povinnosti. Napriek tomu sa v prvej štyridsaťpäťminútovke ujali vedenia, po prestávke ho však neudržali a pripísali si druhú prehru v rade.  Nedanovce naopak ťahajú skvelú štvorzápasovú sériu víťazstiev.

DOHRÁVKA 14. KOLA - POZOR, UŽ 1. MÁJA O 16:30!