Nitrianske Pravno boj o záchranu nevzdáva

NITRIANSKE PRAVNO, 06.05.2013 |
Situácia na konci tabuľky 4. ligy Severozápad sa začína výrazne zamotávať. Po jarnom znovuzrodení Dolných Vesteníc, ktoré sa javili ako hlavný favorit na posledné miesto, musia aj ďalšie kluby bojovať o každý bod. V šesťbodovom stretnutí sa stretli Nitrianske Pravno a Križovany.

V Pravne sa v úvodnej desaťminútovke hral futbal pod taktovkou hostí. mali lepší pohyb a neviazla im kombinácia tak ako domácim. Žiadnu príležitosť na ohrozenie brankára Pročku si však nepripraviliDomácich naštartovala až prvá zahodená 100% príležitosť. Jamrich sa prekľučkoval až do päťky, kde spätnou prihrávkou pred poloprázdnou bránkou našiel Haluša, no tomu lopta na nerovnom teréne preskočila nohuO pár minút mali domáci ďalšiu sľubnú šancu. Pavkeje sa spoza šestnástky oprel do lopty a opečiatkoval brvno. Ďalšia obrovská príležitosť domácich prišla po dobre zahratej štandardke Adamčeka, na päťke sa v čistej šanci ocitli Valko s Bielikom, no neuspeli. Domáci konečne udreli po ďalekonosnej strele Haluša. Ten sa asi z 30 metrov oprel do lopty a Pravňania tak zaslúžene viedli 1:0. Zvýšiť náskok mohli aj po štandardke Valka. Na päťke ostali úplne sami Pročka s Bielikomani jeden z nich však na loptu nedosiahol. O druhý gól domácich sa pokúšal aj Kaman, z priameho kopu nádherne zakrútil loptu, no na jeho smolu opečiatkoval iba spojnicuDo konca prvého polčasu Pravňania predsa len svoj náskok zvýšili agilným Jamrichom. Ten sa opäť prekľučkoval do šestnástky a aj keď so šťastím, z uhla prekonal brankára hostí a zvýšil na polčasových 2:0.

Úvod druhého polčasu patril jasne domácim. Tí hneď z prvej akcie zvýšili na 3:0. Jamrich opäť po výbornej akcii spätnou prihrávkou hľadal Vetráka, jeho strela síce bola zblokovaná, no dokotúľala sa k Halušovi a ten si v jasnej šanci už poradil. Od tohto momentu domáci zjavne poľavili a dovtedy nevýrazní hostia vycítili svoju šancu. Prakticky z prvej šance udreli. Po chybnej rozohrávke v strede poľa dokonale využili svoj brejk. Kolmicou do uličky našli svojho jediného útočníka, ten si pri nájazde položil Pročku a do prázdnej bránky upravil na 3:1. Už o malú chvíľu mohlo byť 3:2, no v dobrej príležitosti v pätke loptu do Pročkovej svätyne nedopravili. Domáci odpovedali šancou Kamana. Toho po dobre zahranom rohu našiel Valko, no jeho hlavička spoza päťky mierila tesne nad bránku. Domáci mohli zvýšiť svoj náskok už po pár minútach. Po krásnej akcii na jeden dotyk sa vo výbornej šanci ocitol Vetrák, no loptu si zle prebral a mu hosťujúci obrancovia v poslednej chvíli odkopli. Za zmienku stojí ešte niekoľko pokusov spoza šestnástky. Brankára hostí postupne prevelili Kaman, Vetrák i Adamček. Všetky streli však mierili vedľa. Hosťom snahu v druhom polčase rozhodne uprieť nemožno. Do konca zápasu taktiež vyslali na Pročku niekoľko striel, no tie domáci brankár buď v pohode kryl, alebo išli vedľa. Nakoľko sa stav už do konca zápasu nezmenil, domáci si tak zaslúžene pripísali tri body.

Na záver treba ešte spomenúť výborný výkon rozhodcovskej trojice. Najmä hlavný arbiter preukázal kvalitu, aká sa na ihriskách 4. ligy vidí len málokedy.