V šlágri triumf Nedanoviec, vonku suverénni Diviacka N. Ves i V. Klíž

PARTIZÁNSKE, 07.05.2013 |
Gólovo bohaté bolo víkendové kolo Majstrovstiev oblasti Prievidza. Len v Dežericiach videli diváci menej ako štyri góly. Skvelý obrat sa podaril Opatovciam nad Nitrou, ktoré síce do polčasu prehrávali, po prestávke však troma gólmi Ráztočno pokorili.

Majstrovstvo oblasti Prievidza, 22. kolo
OFK Nedanovce - TJ Družstevník Lazany 4:0 (3:0)
Góly: Michal Masarovič, Martin Rusňák, Andrej Žurek, Peter Kudela
ŽK: Lukáš Vavro, Michal Masarovič - Ondrej Hancko

Šláger kola - súboj prvého s druhým - priniesol suverénny triumf lídra súťaže Nedanoviec. Štvorica strelcov Masarovič, Rusňák, Žurek a Kudela dala rýchlo zabudnúť na stredajšie nečakané remízové zakopnutie s Diviackou Novou Vsou. Pre hostí je to prvá prehra z ostatných piatich zápasov a ich strata na Nedanovce opäť narástla na deväť bodov.

MTJ Pravenec - TJ FK Skačany 4:1 (3:1)
Góly: Robert Lalúch 2, Patrik Bobocký, Tomáš Pavlíček - Maroš Ďuriš

Skačany prežívajú katastrofálne obdobie a sa povedať, že prehrávajú kade chodia. Počas tohto víkendu sa predstavili na ihrisku predposledného Pravenca, ktorý na výhru čakal päť zápasov od novembra minulého roka a práve v súboji so Skačanmi sa jej po jasnom triumfe 4:1 aj dočkal. Pre Skačancov je to už štvrtá prehra v sérii a v tabuľke sa naďalej prepadávajú nižšie a nižšie.

FK Veľké Bielice - TJ Družstevník Diviacka Nová Ves 0:5 (0:4)
Góly: Lukáš Štrbák 2, Ľubo Štrbák 2, M. Cíger
(informoval Peter Tkáč, Diviacka Nová Ves)

Doslova reštart zažívajú hráči i fanúšikovia Diviackej Novej Vsi. Po sérii slabších výsledkov dokázali v strede týždňa v dohrávanom kole ukradnúť Nedanovciam bod, tie na vlastnom štadióne v tejto sezóne pritom dovtedy vyhrali všetky stretnutia, a z ihriska Veľkých Bielic si odvážajú všetky tri po suverénnom triumfe 0:5. Pod ním sa vynímal najmä podpis Štrbák, keď si po dva z presných zásahov pripísali Lukáš a Ľubo. Ďalším úspešným strelcom bol Cíger.

TJ Baník Sebedražie - TJ Dynamo Bystričany 4:0 (2:0)
Góly: Vladimír Habalčík, Jozef Píš, Martin Brindza, Martin Hurtiš
ŽK: Vladimír Habalčík - Radoslav Škoda

Radosť fanúšikov Dynama mala krátke trvanie. Po nečakanom triumfe nad Chynoranmi verili vo vzkriesenie, posledné dva zápasy však naˇdali rýchlo zabudnúť. Po domácej prehre s Malinovou si utŕžili rovnakú štvorgólov nádielku aj v Sebedraží a v celkovom počte inkasovaných gólov sa prehúplicez 100! Triumf pre Sebedražie znamenaltretiu výhru z posledných piatich zápasov a v tabuľke sa drží v pokojných stredných vodách.

OŠK Chynorany - OŠK Veľký Klíž 0:4 (0:2)
Góly: Peter Pavlíček, Ján Najman, Štefan Kučera, Juraj Chrenko

Chynorany pokračujú v jarných kolísavých výkonoch a prehry striedajú víťazstva. V súboji s Veľkým Klížom bola na rade prehra a domáci aj naplnili. Jasný triumf hostí bol zavŕšením výborného týždňa, keď v stredu v dohrávke zdolali doma Skačany 4:2 a z Chynorian si po výhre 0:4 odviezli tiež všetky body. V tabuľke sa tak dotiahli na druhé Lazany an rozdiel štyroch.

TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou - FK Hajskala Ráztočno 4:2 (1:2)
Góly: R. Petreje 2, P. Minich 2 - L. Krutý 2

OPATOVCE: S. Gendiar - J. Teslík, M. Mečiar, M. Kováč (E. Lacko), Krčík - R. Hulini, P. Minich (J. Šimurka), R. Líška, J. Lysý (T. Lalík) - D. Kohút (T. Ďurina), R. Petreje.

Róbert Šimurka (Opatovce): Domáci začali zápas náporom a už v prvých minútach mali dve vyložené šance, ktoré však nepremenili. V 10. a 11. minúte za to tvrdo pykali, keď sa presadil hosťujúci L. Krutý a hostia viedli 0:2. To domácich nepoložilo a kombinačnou nátlakovou hrou sa dostali opäť do zápasu v 23.minúte, keď kontaktný gól strelil Minich
V druhom polčase domáci pokračovali a ešte vystupňovali kvalitný výkon a postupne otočili stav zápasu, keď sa presadili v 53. minúte R. Petreje, v 60. P. Minich a skóre uzavrel R. Petreje. Ten neskôr nastrelil aj brvno. Táto výborná partia si víťazstvo zaslúžila.

Tatran Uhrovec - TJ Priehrada Nitrianske Rudno 5:1 (2:1)
Góly: Ján Bežo 2, Jaroslav Malina 2, Tomáš Jamrich - Branislav Bárta

Uhrovcu síce stredajšia dohrávka v Dežericiach, kde prehral 1:0, nevyšla, no v domácom súboji s Nitrianskym Rudnom sa opäť vrátil na víťaznú vlnu a zaznamenalštvrtý triumf z ostatných piatich stretnutí. Veľkou mierou sa pod víťazstvo 5:1 podpísali dvojgóloví Bežo a Malina.

OFK Dežerice - TJ Partizán Malinová 1:2 (0:1)
Góly: 76. Benca (11m) - 12. Mikuš (vl.), 58. Filkorn
ŽK: Ján Mikuš - Peter Zaťko
ČK: Ján Mikuš (OFK)

Viac o zápase sa dozviete v článku Malinová zastavila dežerickú sériu.