Ďalšie zakopnutie H. Nitry, nečakané triumfy Kanianky a D. Vesteníc

PARTIZÁNSKE, 13.05.2013 |
Zaujímavé výsledky priniesol tento víkend v 4. lige Severozápad. Jasný adept na postup Baník Horná Nitra opäť zaváhal, keď si z Križovian odviezol len bod. Nečakane jasným triumfom skončilo aj vystúpenie Dolných Vesteníc v Nitrianskom Pravne a po zlých výsledkoch v posledných stretnutiach prekvapila výsledkom i výkonom Kanianka v súboji s favorizovanými Trenčianskymi Stankovcami.

4. liga Severozápad 25. kolo
OFK Bošany - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 1:1 (0:0)
GólyMinarovič - Benčat

TEMPO Partizánske - MFK Nová Dubnica 1:3 (1:1)
Góly: 5. Pavol Kermiet - 45. a 63. Ľubomír Staňo, 56. Filip Golej

Viac o zápasoch Bošian a Partizánskeho sa dozviete v článku
N. Dubnica otočila zápas v PartizánskomNedanovce deklasovali Opatovce

FK Partizán Prečín - OFK Krtovce 3:0 (1:0)
GólyMichalec 2, Masaryk

OŠK Križovany nad Dudváhom - FC Baník Horná Nitra 1:1 (1:1)
GólyBarniak - Uríček

BANÍK: Kováčik, Pastva, Krško L., Pekár, Sluka, Uríček, Černák, Viktory, Hanus (68. Kamdem), Turančík, Baláž (57. Brestovanský)

Viliam Ilko (tréner Baníka): "V tomto zápase nepodalo naše mužstvo taký výkon, aký sme od neho očakávali. Niektorí chlapci si budú musieť uvedomiť, že reprezentujú klub FC Baník Horná Nitra. V prvom polčase sme súpera zatlačili, ale tentokrát sme si nevytvárali tak ako v iných zápasoch gólové šance. V druhom dejstve sme hrali s vetrom v chrbte a ten nám skôr naše prihrávky kazil, keďže väčšina z nich bola nepresná. Z tohto výkonu sa musíme poučiť a v ďalších zápasoch sa prezentovať podstatne kvalitnejšie."

MTJ Nitrianske Pravno - ŠK VEGUM Dolné Vestenice 0:4 (0:3)
Góly: Masár, Škarka, Maruniak, Humaj

MTJ: Pročka M. - Dubec, Pavkeje, Valko, Áč Ľubo - Adamček, Kaman, Vetrák - Čičmanec E., Jamrich, Haluš

Tréner MTJ: Na pravňanskom ihrisku bolo "vymaľované" už po prvej 25-minútovke. Domáci absolútne nezvládli šesťbodový zápas, aj keď snaha sa im rozhodne uprieť nedá. V tomto stretnutí urobili tri veľké chyby, za ktoré ich hostia dokonale potrestali. Hráči Dolných Vesteníc sa od úvodnej minúty spoliehali na rýchle protiútoky a táto taktika im dokonale vyšla už pri prvom góle. Domáci sa natlačili pred obranu hostí, no pri ich tlaku odkopnutá lopta našla Masára a ten v nájazde na Pročku, hoci na dvakrát, otvoril skóre zápasu. O pár minút už hostia viedli o dva góly. Opäť z ojedinelého útoku potrestali chybu pravňanskej obrany. Tá ani pri viacerých možnostiach neodkopla jednoduchú loptu spred šestnástky, až prišiel Škarka a ten ju trafil pod brvno parádne. Aby toho nebolo málo, prišla štandartka Vesteníc a nikým nekrytý Maruniak hlavou z uhla prekonal Pročku po tretí raz. Domáci za celý prvý polčas brankára hostí Jurenku nijak neohrozili. Hostia v dvojbloku s deviatimi hráčmi pred šestnástkou domácich do ničoho nepustili.

Druhý polčas mal rovnaký scenár. Domáci sa síce snažili, kombinovali, no úspech im to neprinieslo. Hostia si svoj nahratý náskok v pohode ubránili. Kalich horkosti domáci vypili päť minút pred koncom. Hostia opäť po brejku krásnou strelou Humaja do šibenice uzavreli skóre na konečných 0:4. Prvú, jedinú a poslednú tutovku domácich zahodil Haluš. Jeho strelu po peknom priťuknutí Valkom perfektne chytil Jurenka.

FK Junior Kanianka - OŠK Trenčianske Stankovce 4:2 (2:1)
Góly: Petráš 2, Richter, Babašta - Ježík, Puna

JUNIOR: Blažek - Teslík, Kôstka, Mečiar, Drozd - Šnirc, Richter, Babašta, Bátora, Grom - Petráš, striedali: Khadir, Šuník (FB FK Junor Kanianka)

FK Púchov - OTJ Horné Obdokovce 1:0 (0:0)
Gól : 61. Glórik
ŽK: 41. Hudec, 75. Riška, 82. Leško (všetci FK Púchov)
Rozhodovali : Barta – Hagara, Bezák
Návšteva : 130 divákov

FK Púchov: Ciesar – Riška (C), Hudec, Šamánek, Ďurovec – Kmošena (56. Glórik), Zavadzan, Marek Loduha, Kopiš – Gamboš (78. Leško) – Matej Loduha

OTJ: Merka – Rybanský (56. Greguš), Kováčik, Kuchtiak, Hubinský – Bisák, Krajčír, M. Kopún, Lacika (77. Ľ.Rybánsky) – Uhrík (C), Junás (66. T.Kopún)

Tomáš Schügerl (fkpuchov.com): Dve prehry za sebou bez vstreleného gólu a absencia štyroch hráčov stabilnej základnej zostavy – taká bola východisková pozícia Púchova v stretnutí s Hornými Obdokovcami. Aj preto domáci nastupovali s tromi dorastencami v základnej zostave. Tá bola skutočne vskutku zaujímavá – na svoj typický post na pravom kraji obrany sa vrátil kapitán Riška, kým v stopérskej dvojici sa so Šamánkom objavil mladý dorastenec Hudec. Na ľavom kraji obrany "cez nohu" nastúpil inak pravý obranca Ďurovec,  na hrot útoku sa zase namiesto zraneného Luhového vysunul Matej Loduha. V úvode zápasu bolo cítiť miernu nezohratosť domácej zostavy, pričom obom mužstvám komplikoval hru v celom stretnutí i náročný terén. Prvá príležitosť prišla v 9. minúte, keď si obranca hostí takmer zrazil center z pravej strany do vlastnej brány, lopta však nakoniec smerovala ponad bránu a na rohový kop. V 17. minúte sa osmelili aj hostia, keď po peknom vysunutí na ľavej strane postupoval na našu bránu Junás, strela mu však nesadla a mierila značne mimo troch žrdí. V 22.minúte sme podnikli najkrajšiu akciu prvého polčasu – Hudec našiel krásnou diagonálou na pravej strane voľného Rišku, ktorý mohol využiť otvorený priestor. Náš kapitán riešil situáciu strieľaným centrom pred brankára Merku, ten loptu končekmi prstov vyškriabal len na dobiehajúceho Ďurovca, avšak ten na vzdialenejšej žrdi už nedokázal loptu umiestniť do siete. Po pár minútach nezáživného diania sa diváci dočkali vzruchu v 39. minúte. Po nakopávanej lopte zle vybehol brankár H. Obdokoviec Merka, o loptu sa v náročných súbojoch dobre bil Riška, jeho hlavička z ťažkej pozície však minula odkrytú bránu hostí.

Na začiatku druhého polčasu sa obraz hry nezmenil a bol najmä v znamení medzišestnástkových súbojov. Po hodine hry však prišli okamihy, ktoré zahriali srdce každého futbalového nadšenca – najprv sa v 60. minúte mohli dostať do vedenia hostia, Junásovu dobre umiestnenú prudkú strelu bravúrne vyrazil na roh Ciesar. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať – prakticky hneď z ďalšej akcie na pravej strane zabojoval Marek Loduha, pekne preniesol hru na ľavú stranu, odkiaľ si na presný Kopišov center naskočil v dobrej pozícii striedajúci Glórik a hlavičkou do protiľahlého rohu rozvlnil sieť! Náš mladý útočník z dorastu bol vtedy na ihrisku len päť minút, čo preukázalo šťastnú ruku trénera Mráza pri jeho striedaní. "Všetci hráči z dorastu si svoje úlohy v zápase zastali veľmi dobre a s ich výkonom som spokojný. Som samozrejme veľmi rád, že striedanie vyšlo a náš mladý útočník zaznamenal pekný gól." V 72.minúte však mohlo byť vyrovnané – po dlhom centri a súboji s útočníkom hostí vypadla lopta z rúk Ciesarovi, rozhodca však pre faul útočiaceho hráča následné gólové zakončenie neuznal. V 77. minúte pekne prenikal stredom ihriska aktívny Matej Loduha, jeho peknú strelu z 20 metrov však spoľahlivo kryl Merka. Hneď o minútu neskôr skončila lopta po závare v šestnástke hostí na žrdi a bránková konštrukcia pomohla aj v 81. minúte, keď zastavila nádhernú strelu Glórika z hranice šestnástky. Posledné pohrozenie H. Obdokoviec prišlo v 82. minúte – center z pravej strany prekĺzol Ciesarovi popod rukavice, na bránkovej čiare však loptu odvrátil dobre postavený Šamánek. V 87. minúte po peknej akcii Púchova striedajúci Leško chcel skórovať efektnou päťičkou, Merku prekonať nedokázal.

Iskra Holíč - OK Častkovce 1:1 (1:1)
Góly: Studenič - Madro