Sedem gólov Nedanoviec, Skačany opäť prehrali

PARTIZÁNSKE, 15.05.2013 |
V znamení prekvapivých výsledkov sa nieslo 23. kolo Majstrovstva oblasti Prievidza. Len Z prvej trojice tímov len Nedanovce potvrdili úlohu favorita. Lazany i Veľký Kríž si body len delili, Malinová doma dokonca nestačila na predposledný Pravenec.

Majstrovstvo oblasti Prievidza, 23. kolo
OFK Nedanovce - TJ Družstevník Opatovce nad Nitrou 7:0 (4:0)
Góly: Lukáš Vavro 3, Andrej Sák 2, Michal Štálnik, Peter Kudela
ŽK: Martin Rusňák (NED)

Súboj lídra tabuľky s Opatovcami priniesol gólovú exhibíciu, domáci fanúšikovia nám neboli schopní rpezradiť strelcov gólov, pretože oslavovalipo polčase ;-). Hetrikom sa zaskvel Lukáš Vavro, Andrej Sák sa presadil dvakrát.

TJ FK Skačany - Tatran Uhrovec 0:1 (0:1)
Gól: Michal Stano
ŽK: Mário Loči, Tomáš Fuka - Marián Stuparič

Skačany stále neprebudené. Domáci, ktorí dosahovali počas jesene výborné výsledky, márne čakajú na bodmesiac, keď naposledy zvíťazili v polovici apríla s Chynoranmi. Uhrovcu sa naopak darí, z posledných piatich stretnutí vyhrali štyri. Tri body v Skačanoch mu zabezpečil Michal Stano.

OŠK Veľký Klíž - TJ Baník Sebedražie 0:0
ŽK: Stanislav Holák - Jozef Píš

Veľký Klíž sa naďalej márne snaží nájsť formu z jesene. Z posledných piatich zápasov získal len sedem bodov. Ako informoval Marek Stanko, vo vyrovnanom zápase mali viac príležitostí hostia zo Sebedražia, avšak vďaka domácemu brankárovi sa napokon body delili. Remíza je zaslúžená.

TJ Družstevník Lazany - OŠK Chynorany 1:1 (0:0)
Góly: Tomáš Vážan - Martin Zrnek
ŽK: Ondrej Hancko - Juraj Gajdoš

Druhý tím tabuľky taktiež neprežíva práve najlepšie obdobie. V posledných troch zápasoch získal len štyri body, jeden z nich práve v súboji s nevyspytateľnými Chynoranmi. V prvom polčase diváci gól nevideli, po prestávke sa na domácej strane presadil Vážan, za hostí Zrnek.

TJ Partizán Malinová - MTJ Pravenec 1:2 (1:1)
Góly: Tomáš Bobok - Patrik Bobocký, Norbert Jánoška
ŽK: Michal Luprich, Tomáš Drexler - Nórbert Jánoška, Matej Mendel, Adrián Kaniansky, Denis Majzlan, Ján Krč

Veľkým prekvapením skončilo stretnutie Malinovej s predposledným Pravencom. Domáci v posledných stretnutiach opäť "naskočili na víťazného koňa", tri výhry v rade však zastavil nečakane Pravenec, navyše na ihrisku Partizána. Úvodné dejstvo skončilo nerozhodne, po prestávke však hostia strhli víťazstvo na svoju stranu. Je to pre nichtretia výhra v rade a výrazne sa doťahujú na štrnáste Veľké Bielice.

TJ Priehrada Nitrianske Rudno - FK Veľké Bielice 2:1 (1:1)
Góly: Michal Kuric, Milan Kluvanec - Peter Turčan
ŽK: Matej Škraban (NR)

Práve tie odchádzali z Nitrianskeho Rudna zo štvrtou prehrou v sérii. Aj v tomto stretnutí sa rozhodlopo prestávke, prvý polčas skončil nerozhodne

TJ Družstevník Diviacka Nová Ves - FK Hajskala Ráztočno 5:2 (3:1)
Góly: Jozef Hanzlík, Miroslav Cíger, Martin Tomko, Marek Uhlár, Ľubomír Štrbák - Lukáš Krutý 2
ŽK: Róbert Valach (RÁZ)

Gólovo bohaté stretnutie videli diváci v Diviackej Novej Vsi, keďpäť hráčov domácich prekonalo brankára Ráztočna a prispeli k výhre 5:2. Naháňačka "diviakov" za tretím Veľkým Klížom naďalej pokračuje, rozdiel medzi tímami je už len dvojbodový. Hajskala sa naopak naďalej prepadá, štvrtá prehra z ostatných piatich stretnutí znižila jej náskok pred predposledným Pravencom len na štyri body.

TJ Dynamo Bystričany - OFK Dežerice 0:2 (0:1)
Góly: P. Niko, R. Božik

Dežerice v Bystričanoch potvrdili úlohu favorita a z ihriska posledného celku súťaže si odniesli všetky tri body. Gólmi sa o ne postarali Niko a Božik.