• fotka
  • fotka

FOTO Skvelý obrat M. Krštenian, Krásno zaskočilo Hornú Ves

PARTIZÁNSKE, 16.05.2013 |
Favoriti zrejme na 21. kolo II. triedy Partizánske nebudú spomínať v dobrom. Brodzany odchádzali zo Žabokriek s prídelom, Horná Ves stratila po prehre s Krásnom líderskú pozíciu. Aj Ostratice a Veľké Kršteňany sa na triumfy s tímami z dolných priečok tabuľky riadne nadreli.

II. trieda PE 21. kolo
TJ AC Žabokreky nad Nitrou - Partizánske `B`- Brodzany 4:0 (2:0)
Góly: Juro Chrenko 2, Rudo Poništiak a Matúš Čačko (11m
(informoval Michal Hudec)
ŽK: Matúš Čačko - Martin Jančich, Štefan Hrkotač

Brodzany pokračujú v sérii slabých výsledkov, keď v ostatných piatich zápasoch prehralištyrikrát a na čelo tabuľky strácajúšesť bodov. Žabokreky naopak prežívajú dobré obdobie, neprehralištyri zápasy, z nich v troch zvíťazili. Hlavným hrdinom triumfu bol v tomto stretnutí Juro Chrenko, autor dvoch gólov.

TJ Slovan Malé Bielice - OFK Klátova Nová Ves 0:2 (0:0)
Góly: Martin Meluš, Marek Jaďuďa
ŽK: Miloš Brída - Lukáš Halmo, Miroslav Rendl

Malé Bielice vo svojich posledných dvoch vystúpeniach nečakane oberali o body svojich favorizovaných súperov, Najprv si pripísali bod po domácej bezgólovej remíze s Návojovcami, následne si po rovnakom výsledku brali bod aj zo zápasu s Ostraticami. V dueli s Klátovou Novou Vsou držali tento stav len do prestávky, po nejMeluš a Jaďuďa našli pre loptu cestu za chrbát domáceho brankára a hostia si tak pripísalištvrtý triumf z ostatných piatich vystúpení a derú sa v tabuľke naďalej nahor.

OFK Krásno - TJ Družstevník Horná Ves 2:0 (2:0)
Góly: Stanislav Kašička 2
ŽK: Rastislav Zdychavský (KR)

Hrdinom domáceho Krásna sa stal Stano Kašička. V súboji s pred týmto kolom prvým tímom tabuľky Hornou Vsou zaznamenal už v prvej štyridsaťpäťminútovke dva presné zásahy a rozhodol o len druhej výhre svojho tímu z ostatných piatich vystúpení. Hostia nedokázali v druhom polčase gólovo odpovedať a prehra v Krásne ich stála postavenie na čele tabuľky, na ktorú sa s jednobodovým náskokom vrátili Ostratice.

TJ Ostratice - Nedanovce `B` 2:1 (2:0)
Góly: Denis Paulen, Peter Mezovský - Mário Borcha
ŽK: Peter Magár - Patrik Oravec

Ostraticiam, ktoré v minulom kole prišli o líderskú pozíciu, sa do cesty za postupom postavilo dobre hrajúce nedanovské béčko. To v predchádzajúcich štyroch zápasoch trikrát vyhralo a raz remizovalo. Domáci začali napĺňať trojbodový cieľ už v prvom polčase, ktoré po góloch Paulena a Mezovského vyhrali 2:0. Po prestávke však prišlo zníženie z kopačky Borchu a TJ sa triasla o výsledok. Hostia však už ďalší presný zásah nepridali a domáci sa tak po zaváhaní Hornej Vsi vrátili na čelo tabuľky.

Slovan Veľké Kršteňany - ŠK Malé Uherce 2:1 (1:0)
Góly: Anton Makva, Pavol Makva - Milan Turček
ŽK: Lukáš Hunka, Tomáš Janček (obaja MU)

Štvrté Veľké Kršteňany sa na triumf s predposlednými Malými Uhercami riadne natrápili. O zisku všetkých troch bodov rozhodol len jednogólový rozdiel. Na domácej strane sa presadili Makvovci - Anton a Pavol, na strane hostí duel zdramatizoval Milan Turček.

Veľké Uherce `B`-Pažiť - OFK Malé Kršteňany 2:4 (2:0)
Góly: 7' a 27' Martin Nechala - 64' a 87' Silvester Adamík, 78' Lukáš Ondriš, 82' Martin Žiak
ŽK: 50' Tomáš Vlčko, 75' Ľubomír Birka (obaja PAŽ)

PAŽ: Marián Šimanský - Mário Šebesta, Andrej Balaška, Tomáš Vlčko, Jaroslav Vlčko, Ľubomír Birka, Robert Hantabal, Karol Jaďuďa /kap./, Martin Nechala, Peter Kršiak, Ľuboš Zeliska

OFK: Radovan Osička - Róbert Hartmann, Martin Panák, Silvester Adamík, Ivan Jakubík /kap./ - Juraj Škultéty, Peter Okenka, Norbert Straka (88' Martin Skučka), Martin Žiak - Peter Jaško, Lukáš Ondriš

Fanúšikovia, ktorí mali možnosť vidieť minulotýždnový súboj Malých a Veľkých Krštenian, museli zostať od úvodných minút vo veľkom šoku. Hostia totiž predvádzali výkon, ktorý sa s tým z derby nedal ani len porovnať. Množstvo nepresností, veľký počet stratených lôpt, minimálna snaha o ich znovuzískanie a najmä veľmi benevolentný prístup obrancov umožnili domácim s jediným náhradníkom na striedačke otvoriť skóre už v 7. minúte, keď sa cez Adamíka presadil Nechala. Táto dvojica si súboj zopakovala s rovnakým výsledkom aj v 27. minúte. Dlhú loptu mal možnosť v poslednej chvíli odkopnúť ešte vybiehajúci brankár Osička, do súboja však nešiel dostatočne dôrazne a po necelej polhodine tak domáci viedli už o dva góly. Až záverečné minúty prvého polčasu priniesli spomienku na predchádzajúce vystúpenie OFK. Jeho hráči prevzali iniciatívu, začali kombinovať a dostali sa do viacerých výborných príležitostí. V rozhodujúcich chvílach im však tak ako počas celej jari chýbala rozvaha, pokoj, či lepšie riešenie gólových príležitostí. A tak útočné výpady končili buď slabou alebo nepresnou strelou, nahrávkou namiesto pokusu o ohrozenie brankára alebo jednoducho chýbali milimetre pri snahe o dosiahnutie na nakopávanú loptu pred opustenú bránu.

Po prestávke to už boli opäť Malokršteňanci, ktorých si ich fanúšikovia pamätali z predchádzajúceho duelu. Obranné rady v zložení Jakubík, Panák, Hartmann a Okenka, ktorý si vymenil pozíciu na kraji zálohy s Adamíkom domácich takmer nepúšťala do zakončenia, stredová formácia Žiak-Straka rozdávala lopty dopredu, či na krídla na Škultétyho a Adamíka a vpredu sa Jaško s Ondrišom snažili o čo najjednoduchšie zakončenie z každej príležitosti. Výsledkom zlepšeného výkonu bol gól Adamíka v 64. minúte. Ešte väčší pokoj s chuťou hrajúcim hosťom priniesla 78. minúta, keď sa po závare v šestnástke najlepšie zorientoval Ondriš a domácemu Šimanskému nedal šancu. Neprešli ani štyri minúty a hostia zavŕšili svoj obrat. Žiak na hranici šestnástky svojim typickým ležérnym spôsobom prakticky na metri vykľučkoval trojicu brániacich Pažiťancov a umiestnenou strelou k tyči zmenil výsledok na 2:3. Nevozita na ihrisku stúpala, domáci viackrát zasahovali proti útočným výpadom hostí tvrdými zákrokmi na hranici faulu a častokrát i za ňou, no i hostia prispeli svojou trochou, keď reagovali na snahy domácich predrať sa opäť do akej-takej šance aj za cenu hry na zemi či tvrdej hry do tela šarvátkami a nadávkami. V tejto napätej atmosfére sa mohli dočkať domáci vyrovnania, vysokú loptu najprv zle trafil Panák, druhý pokus o jej odpratanie Hartmannovi tiež nevyšiel a tá oblúčikom padala do brány hostí. Namiesto v sieti však skončila len na brvne, odkiaľ sa odrazila k na jedenástke úplne osamotenému Balaškovi, ten ju však spracovával pridlho a v poslednej chvíli mu ju spred nohy odkopol dobiehajúci Panák. Zahrmelo na opačnej strane, po úniku po krídle sa do zakončenia dostal Adamík a svojim druhým gólom v stretnutí stanovil definitívnu podobu výsledku na 2:4.