• fotka
  • fotka

FOTO Ďalší výprask M. Krštenian, príchuť výprasku okúsil aj Koš

PARTIZÁNSKE, 17.03.2014 |
Plány prípravných zápasov výrazne narušilo víkendové počasie, napriek tomu na niekoľkých ihriskách futbalisti predsa neodolali a skúsili to. Prítomným divákov za odmenu ponúkli gólové hody.

OFK Malé Kršteňany - TJ Družstevník Horná Ves 1:8 (0:4)
Góly: Martin Panák - Ondrej Mego 2, Marcel Kopál 2, Peter Bodnár, Daniel Mego, Vladimír Poliak, Roman Kopál

Malokršteňanci naďalej pokračujú v biednych výsledkoch. Po minulotýždňovej desaťgólovej nádielke od Koša inkasovali v domácom zápase proti Hornej Vsi osem kúskov. Domáci v opäť raz improvizovanej zostave nestačili na svojho kombinačne i fyzicky lepšie pripraveného súpera od úvodných minút a celý prvý polčas sa hralo prakticky na jednu bránku. Hráči OFK prehrávali súboje už v strede poľa a ich defenzíva tak bola pod neustálym tlakom. Výsledkom toho boli štyri góly v sieti Šimanského už v prvej štyridsaťpäťminútovke, pritom brankár OFK niekoľkým ďalším zabránil viacerými dobrými zákrokmi. V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala, hostia vedomí si svojho náskoku dali šancu dosťať sa do hry aj domácim. Napriek tomu neustále ohrozovali bránku OFK, v ktorej stál už Rado Osička a nebyť jeho výborných zásahov, mohla Horná Ves zaťažiť konto svojho súpera aj viac ako ôsmimi gólmi. Pod tie sa podpísali po dvakrát Ondrej Mego a Marcel Kopál, po jednom zásahu pridali Bodnár, Daniel Mego, Poliak a Roman Kopál. Domáci z minima šancí vyťažili len raz, center Romana Chocholáčka usmernil na vzdialenejšej žrdi do siete hlavou Panák.

TJ Dynamo Motešice - FK 956 52 Podlužany 8:6 (5:3)
Góly FK: L. Ďurina 3 (1. z 11m), F. Rychtárech 2, D. Pavle

Hostia bez troch hráčov základnej zostavy nastúpili do zápasu vlažne, čo domáci v 2. minúte potrestali úvodným gólom. Následne prebrali iniciatívu hostia a v rozpätí 6. až 15. minúty strelili tri góly. Hlavne vyrovnávajúci zásah bol ukážkový, keď pravý obranca hostí M. Roth krásnou hĺbkovou prihrávkou vysunul F. Rychtárecha, ktorý z hranice šestnástky prekonal domáceho brankára. V 20. minúte prišli domácim dvaja hráči, kedže nastúpili iba deviati a obraz hry sa výrazne zmenil. Domáci si nakopávanými loptami vytvárali množstvo šancí a bolo otázkou času, kedy skórujú. Najprv znížili a keď sa v 35. minúte po rohu presadil nekrytý domáci útočník, začínalo sa odznova. Domáci stihli ešte v závere polčasu skóre dvoma gólmi otočiť, hlavne útočník domácich s č.11 robil hosťujúcej obrane obrovské problémy. Po prestávke sa hostia snažili o zvrat, ale vždy keď strelili gól, domáci dokázali kontrovať. A tak sa na ťažkom teréne a za stáleho dažďa zrodil hokejový výsledok 8:6. Zápas sledovalo 20 divákov, Hhralo sa férovo bez hrubých faulov a bez kariet. Budúci týždeň sa predstaví mužstvo FK Podlužany o 14:00 na ihrisku v Žabokrekoch, kde sa tak bude konať zápas jesenných lídrov II. triedy Bánovce nad Bebravou a II.triedy Partizánske. (informoval Michal Rotasko Roth, Podlužany)

FK Diviaky nad Nitricou - TJ Družstevník Koš 10:3
Góly Diviaky: Turcer 2, Duchoň 1, Králik 4, Púčik 1, Škríp 1 (11m), Koššo 1)
(informoval Milan Duchoň)

Tatran Hradište - FK Veľká Lehôtka, 1:1
Gól Tatran: Juraj Vaňo
(informoval Peter Miške, Tatran)

TJ Dynamo Bystričany - TJ AC Žabokreky nad Nitrou 7:5 (5:1)
Góly:  Grolmus 2, Hrádel 2, Slúka, Bielik, Belica - Marián Hopko, Adam Ladický 2, Rudolf Poništiak (11 m), Jakub Poništiak.
(informoval Lukáš Ježo, TJ AC a FB TJ Dynamo Bystričany)

TJ Družstevník Žitná-Radiša - TJ Baník Haláčovce-Otrhánky 4:3