VIDEO 4. liga Severozápad má opäť nového lídra

PARTIZÁNSKE, 17.03.2014 |
Trenčianske Teplice sa tešili z prvého miesta v tabuľke len týždeň, do čela sa po vydretom víťazstve v jednom zo šlágrov víkendu opäť dostali Borčice. V skvelej jari naďalej pokračujú Holíč a najmä Prečín, ktorý o body obral už druhého favorita.

Hustý dážď tesne pred zápasom Holíča s Modrankou dokonale zmáčal povrch ihriska, z čoho následne počas hry pramenili veľké nepresnosti. Hostia zvolili vyčkávaciu taktiku, domáci sa preto pustili do dobíjania Píšovej bránky. Už v 5. minúte ho ohrozil Lašák, no jeho strela minula bránku. To isté zopakoval v 11. minúte druhý z dua hrotových hráčov a novic v tíme  Dominik Slovík. Hostia boli prvýkrát pred Rýzekovou bránkou až v 21.minúte, po rohu ju však neohrozili. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Dominik Slovík v 24. minúte, no jeho prudký pokus Píš kryl. Gólom zaváňala aj jeho šanca zo záveru polčasu, no jeho lob bránku minul.

V druhom polčase hostia vyrovnali hru a aj s pomocou vetra ohrozovali skrehnutého Rýzeka v bránke. V 50. minúte Hrubša pred šestnástkou sklepol hlavou loptu k protihráčovi a ten strelou len tesne minul bránku. V 55. minúte po nedorozumení obrany zatiahol aj za cenu žltej karty ručnú brzdu Matuský. S pribúdajúcim časom sa do hry domácich vkrádala nervozita a zadné rady pôsobili v tomto momente veľmi neisto. Pomaly sa blížil koniec zápasu, keď v 84. minúte poslal loptu k pravej tyči Tomáš Slovík a otvoril skóre. Jednou z najkrajších akcií duelu bolo efektné sólo Balážika minútu pred koncom  zápasu, no jeho pokus skončil len na ľavej tyči. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no strela Jána Sekeru v nastavenom čase len zaplachtila nad bránkou.

"Bolo to doslova vydreté víťazstvo. Nervozita bola zrejmá, neprialo nám počasie a za tak silného vetra sa ťažko tvorí hra. Súper prišiel brániť bod a i to bol faktor, ktorý ovplyvnil hru. Keby sme dali rýchli gól z tých šancí, čo sme mali, hra by sa vyvíjala úplne inak. Chlapci vzadu pôsobili nervózne, ale nemajú sa čoho báť, sú to skúsení hráči. Ďakujem im všetkým, za vydreté body," zhodnotil duel tréner domácich Vlado Včelka. /iskraholic.sk/

Za veľmi nepriazniveho počasia sa v Častkovciach, kde sa predstavil líder z Trenčianskych Teplíc, hral od prvej minúty atraktívny útočný futbal. Napriek náročnému terénu sa hráči oboch tímov postarali o kvalitný zápas. Do vedenia sa dostali domáci už v 12. minúte, keď Madrov center nechytateľne hlavou umiestnil do siete Ondrejka. Po polhodine hry Jančovič vysunul kolmicou Bubenka a ten svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil. Prakticky z protiútoku hosťujuci brankár Kopčan nedovolene zabránil prieniku domáceho útočníka a odpískanú penaltu Madro suverénne poslal do siete. Hostia sa však nevzdávali a už o tri minúty po priamom kope Ančica Verchola hlavou prekonal domáceho brankára Korčeka a po druhý raz vyrovnal.

V druhom polčase pohrozili domáci niekoľkými nebezpečnými pokusmi Ďuriša. Na druhej strane Michalík opečiatkoval spojnicu brány. Rozhodujúce momenty prišli po hodine hry, keď najskôr Ondrejka dorazil Madrovu strelu, ktorá uviazla na premočenom teréne, líder z Trenčianskych Teplíc však v 63. minúte po strele Jambora dokázal vyrovnať aj po tretí raz. Domáci však už o niekoľko desiatok dekúnd pridali aj štvrtý zásah, po závare pred bránou sa im na niekoľko pokusov podarilo dotlačiť loptu za bránkovu čiaru. Ako sa neskôr ukázalo, Osuského zásah bol rozhodujúci, pretože hostia už v závere zápasu nenašli na rozbitom ihrisku, ktorý ich technickému futbalu príliš nenahrával, sily na štvrtú odpoveď. Diváci videli kvalitný zápas, v ktorom boli tentokrát úspešnejšie Častkovce. /Jaroslav Ružička, MŠK Trenčianske Teplice/

Zápas dvoch mužstiev z čela tabuľky priniesol zaujímavý futbal. Šimonovany zaskočili domáceho favorita pozornou obranou s výborným výkonom brankára Gašparíka. Borčice sa síce ujali vedenia gólom Deckého, no hostia zásluhou dvoch presných zásahov Sobotu otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Toto vedenie však trvalo iba jednu minútu a Borčice Tomkom opäť vyrovnali. Keď sa už zdalo, že zápas skončí spravodlivou remízou, domáci predsa len strelili rozdielový gól zásluhou Púčeka a idú tak po zaváháni Trenčianskych Teplíc do čela súťaže. /Peter Letavay, Slovan Šimonovany/

Zápas na ťažkom teréne za silného vetra priniesol v súboji Lehoty pod Vtáčnikom s Novou Dubnicou hokejový výsledok. Hostia síce dvakrát viedli, napokon však prišli o dva body v samom závere. Netreba však zabudnúť na tri čisté gólové príležitosti za stavu 3:2 v ich prospech, ktoré trestuhodne zahodili. Ako kľúčové pre vývoj stretnutia sa ukázalo nasadenie Švikruhu do druhého polčasu, ktorý v priebehu štyroch minút strelil dva góly. Hrdina hostí duel napokon nedohral, pre zranenie musel byť v 77. minpte vystriedaný. Spolu s Behanovou nevyužitou príležitosťou to bol jeden z dôvodov, prečo napokon Novodubničania nedotiahli zápas do priaznivého konca. O deľbe bodov totiž šesť minút pred koncom rozhodol Tomáš Kohút.  Ako priznáva aj stránka hostí, za predvedený výkon v obrane a za niektoré individuálne výkony si hráči MFK vlastne ani víťazstvo nezaslúžili. /mfknovadubnica.sk/

Súboj tímov z dna tabuľky rozhodol, že súťaž má po 17. kole nové "koncové svetlo". Štafetu po Križovanoch nad Dudváhom prebrali Dolné Vestenice. Vo vzájomnom súboji sa o to postarali predovšetkým Marek Vrábel a Matej Dobiš, strelci, ktorí prekonali brankára Vegumu Juraja Jurenku a zabezpečili tak štvrtý plný bodový zisk OŠK v tejto sezóne. Hostia tak opäť potvrdili povesť najslabšej defenzívy a zároveň aj ofenzívy súťaže, keď v tomto dueli nedokázali skórovať ani raz.

Jedna zo šťúk jesene FK Junior Kanianka si vstup do odvetnej časti rozhodne predstavovala inak ako prehrou v Novej Dubnici, kde navyše neudržala vedenie. V prvom domácom jarnom zápase tak chcela bodovať proti Solčanom naplno. Hostia, ktorí z ôsmich zápasov vonku vydolovali len sedem bodov, však druhému najlepšiemu tímu súťaže na vlastnom štadióne rozhodne nepredali kožu lacno. Vykúpenie pre "juniorov" a ich fanúšikov priniesol až úplný záver, keď sa tri minúty pred koncom presadil svojim štvrtým gólom v ročníku Peter Kurbel.

Partizán Prečín pripravuje v úvode jari prekvapenie za prekvapením a ak bude v nastolenom trende pokračovať, zrejme sa s Holíčom pobije o titul čierneho koňa tejto časti sezóny.  Partizáni hneď v úvodnom kole šokovali lídra tabuľky Borčice a v tomto zaskočili ďalší tím z hornej polovice tabuľky Horné Obdokovce, navyše na jeho vlastnom trávniku. Hostí dostal do vedenia po necelej polhodine hry Tibor Orávik a už o pár minút sa k nemu v "preťahovačke" o post najlepšieho strelca klubu pridal aj Patrik Hybben. Domáci sa nezmohli ani na jednu gólovú odpoveď a tak si Prečín pripísal svoju ešte len druhú výhru na ihriskách súperov, vďaka ktorej poskočil už na 13. priečku ligy.