top fotka
11
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka
 • fotka

O čo sa ešte hrá alebo ako reorganizácia ovplyvní súťaže

PARTIZÁNSKE, 05.06.2014 |
Avizovaná reorganizácia súťaží konečne dostala v závere ročníka jasnejšie kontúry a tak v posledných kolách získali viaceré kluby dodatočnú motiváciu o pobitie sa o vyššie priečky či už z dôvodu možnosti postupu alebo záchrany. Pozreli sme najmä na tie, v ktorých dianie v tomto ročníku na portáli ligy.sk sledujeme.

Od nasledujúceho ročníka 2014/15 zostala najvyššia 1. liga bez zmeny. Opäť v nej bude štartovať dvanásť tímov.

K zmenám však došlo v súťažiach pod ňou. Namiesto jednej 2. ligy budú dve - Západ a Východ. Doterajšie dve 3. ligy sa rozrastú na štyri, každú z nich bude riadiť príslušný regionálny futbalový zväz (BA, ZsFZ, SsFZ a VsFZ).
 
V rámci Západoslovenského futbalového zväzu už nebudú v novej sezóne figurovať Majstrovstvá regiónu Západ, ich miesto zaujme 3. liga Západ. Pod ňou budú dve štvrté ligy - 4. liga Severozápad a 4. liga Juhozápad. K doterajším štyrom 5. ligám - Sever, Juh, Východ, Západ, pribudne ďalšia 5. liga s označením Stred
 
5. ligy Sever a Západ budú pod 4.ligou Severozápad,  pod 4. ligou Juhozápad budú 5. ligy Juh, Východ a Stred. 

 
REGIONÁLNE ZARADENIE MUŽSTIEV DO 5. LÍG NA ZÁPADE
(podľa oblastných futbalových zväzov - ďalej uvádzané ako ObFZ):
 
5. liga Sever: ObFZ Trenčín, ObFZ Považská Bystrica, ObFZ Prievidza
5. liga Západ: ObFZ Senica, ObFZ Trnava
5. liga Juh: ObFZ Dunajská Streda, ObFZ Galanta
5. liga Východ: ObFZ Komárno, ObFZ Nové Zámky, ObFZ Levice
5. liga Stred: ObFZ Nitra, ObFZ Topoľčany
 
 
ZARADENIE TÍMOV DO SÚŤAŽI

V tabuľkách, ktoré nájdete nižšie, je vyznačený aktuálny stav:
Tmavozelenou a oranžovou sú vyznačené tímy, ktorých účasť v danej súťaži ešte nie je istá, bledozelenou kluby, ktoré už naopak účasť istú majú a čiernou tie, ktoré ešte stále majú šancu postúpiť na také tabuľkové priečky, ktoré im účasť v danej súťaži zabezpečia.
 

Ako je už dlhšie známe, z najvyššej súťaže zostupuje po tejto sezóne FC Nitra a zaradí sa tak do 2. ligy Západ. Jej miesto zaujme v novom ročníku víťaz 2. ligy ŽP Šport Podbrezová. 
 
O mužstve, ktoré sa bude musieť pobiť o svoju účasť v 2. lige, sa rozhodlo v záverečnom kole súťaže. Čierny Peter zostal v rukách MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý vyzve posledný možný postupujúci tím z aktuálne 3. ligy Východ. Tu bude dôležitú úlohu zohrávať tzv. "demarkačná" čiara (ide po osi Čadca – Žilina – Banská Bystrica – Zvolen – Krupina), ktorá stanovuje regionálnu príslučnosť klubov v novej sezóne. V tej aktuálnej totiž figuruje v 3. lige Východ aj MŠK Žilina B a MŠK Format Martin, ktoré regionálne patria do Západu.
 
Účastníkmi 2. líg Západ a Východ tak bude vypadávajúci z 1. ligy, mužstvá zo súčasnej 2. ligy, víťaz baráže o účasť v nej a tímy z 3. ligy Západ a Východ, ktoré doplnia obe ligy zohľadňujúc "demarkačnú" čiaru tak, aby v každej bolo po dvanásť mužstiev.

 
 
 
POČET TÍMOV V SÚŤAŽIACH ZsFZ
3. liga Západ - 18 tímov
4. ligy (SZ a JZ) - po 16 tímov
5. ligy (Se, J, V, Z, St) - po 16 tímov
 
Do 3. ligy Západ budú zaradení - víťaz Majstrovstiev regiónu Západ, víťazi 4. líg (SZ a JV) a mužstvá z tohto ročníka 3. ligy Západ, ktoré nepostúpili do 2. ligy Západ. Ak niektorý z víťazov 4. líg neprejaví záujem o postup do 3. ligy, právo účasti získava ďalší  tím podľa umiestnenia z Majstrovstiev regiónu Západ.

 
Podobný princíp je aj pri zaraďovaní tímov do nového ročníka 4. ligy Severozápad alebo Juhozápad. Okrem tímov z tohto ročníka 4. líg, ktoré budú rozdelené poľa regionálnej príslušnosti do príslušnej ligy, majú právo postupu do 4. ligy Severozápad majú víťazi 5. líg Sever a Západ, do 5. ligy Juhozápad víťazi 5. líg Juh a Východ. V prípade, že niektorí z víťazov 5. líg neprejaví záujem o postup, nahradí ho ďalší tím podľa konečného poradia z danej súťaže. 
 

 
 
Mužstvá, ktoré do 4. líg nebudú zaradené, budú v nasledujúcom ročníku hrať v príslušnej 5. lige. Do nej majú právo priamo postúpiť aj víťazi regionálnych majstrovských súťaží oblastných futbalových zväzov (napr. Majstrovstvo oblasti Prievidza alebo Majstrovstvá okresu Topoľčany). Ak by niektorý z víťazov týchto súťaží neprejavil záujem o postup, nahradí ho ďalší tím podľa poradia v príslušnej 5. lige.
 
Každá z 5. líg bude mať 16 účastníkov, ak by teda nastala situácia, že v niektorej z nich nie je počet naplnený, bude súťaž doplnená tímami z regionálnych majstrovských súťaží podľa ich konečného poradia. Mužstvá, ktoré nebudú zaradené do niektorej z 5. líg, zostúpia do príslušných majstrovských súťaží regionálnych zväzov podľa svojej regionálnej príslušnosti. 


 


Autor: marp, Zdroj: ligy.sk, SFZ, OblFZ

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//