• fotka
  • fotka

FOTO Kolačno opäť prvé, kanonáda Klátovej, Krásna a Návojoviec

PARTIZÁNSKE, 08.09.2014 |
V 6. kole II. triedy Partizánske boli strelci pri chuti a na štadiónoch tak nebola núdza o góly. Veď ani na jednom z nich nepadli menej ako štyri. v Klátovej Novej Vsi a Návojovciach si gól zakričali osemkrát.

Šláger kola priniesol jeho úvodný zápas. Druhé Kolačno v ňom totiž vyzvalo lídra z Brodzian. Kým domáci počas minluého víkendu prehrali vo Veľkých Kršteňanoch, hostia si na vlastnom trávniku pochutili na Malých Kršteňanoch. Smerovanie duelu priniesla už 15. minúta, v ktorej sa domáci Tamajkom ujali vedenia. Braňo Duchovič ešte pred prestávkou zvýšil a hoci krátko po návrate z kabín prekonal domáceho Kršiaka Greguška, posledné slovo mali Kolačanci, ktorí gólom Kráľa zo 74. minúty podčiarkli prvú prehru Brodzian v tejto sezóne. Plný bodový zisk posunul Kolačno opäť do čela súťaže.

Vydarený úvodný polčas pomohol v minulej sezóne doma dominantným Návojovciam vôbec k prvej výhre pred vlastnými fanúšikmi v tomto ročníku. Uhliar, Žember, Reck a v závere prvého dejstva opäť Uhliar totiť dostali svoj tím do štvorgólového náskoku. Na oko rozhodnutý duel dokázali hostia z Hradišťa zdramatizovať za štyri minúty, keď najprv Navrkal z jedenástky a následne Struhár znižili na rozdiel dvoch gólov. Záver však vyšiel lepšie opäť domácim, keď Reck dvoma gólmi, druhý z nich po dorážke neúspešného pokutového kopu faulovaného L. Koreňa, zavŕšil svoj hetrik.

V Klátovej Novej Vsi bolo v súboji s Malými Bielicami od úvodu jasné, že tri body zostanú doma. Hostia sa prvých desať minút snažili držať krok, ale s postupom času začali kondične odpadávať, čo dobre kombinujúci domáci využili na zásahy Andreja Fraňa, Bencu z bieleho bodu, Paška a Dragulu. Druhý polčas bol ako cez kopirák. V jeho úvode sa Bieličanci snažili urobiť niečo s výsledkom, postupne však duel opäť ovládli s chuťou hrajúci domáci a Bencom, Jaďuďom, Patrikom Fraňom a Grachom pridali ďalšie štyri góly. Slovanisti nakoniec mohli byť radi, že ich prehra bola len jednociferná, pretože domáci pozahadzovali aj nemožné. (Michal Domček, Klátová Nová Ves)

V tejto sezóne s chuťou hrajúca Radobica potvrdila svoju dobrú fazónu aj na ihrisku Malých Uheriec, keď jej cestu za tromi bodmi začal už po pár sekundách od úvodného hvizdu dláždiť Bartolen. Rovnaký hráč bol úspešný aj v 28. minúte. Domáci sa vrátili do zápasu po jedenástke Balášku, hostia však v priebehu pár minút opäť zveľadili svoj náskok, keď sa nemýlili Kmeť a Repa. Lalíkov gól z 87. minúty bol už len kozmetickou úpravou výsledku 2:4 v prospech v tabuľke už tretej Radobice.

Veľké Kršteňany nedokázali nadviazať na skvelý úspech z minulého kola, v ktorom dovtedy nezdolanému Kolačnu pripravili prvú bodovú stratu v sezóne a z ihriska Livinských Opatoviec odchádzali s prehrou. Po úvodnom zásahu Meda z 15. minúte domáci zvýšili po takmer hodine hry Čanigom a hoci Ľuboš Makva znížil, šance hostí na zvrat zastavil už po pár minútach svojim druhým gólom v stretnutí Čaniga.

Zápas Krásna s Pažiťou začal vo svižnom tempe, čo prinieslo hneď v úvode viacero šancí na oboch stranách. Asi najväčšiu mali hostia, Hrivnák však hlavičkoval len do brankára. Domácich to nakoplo a na ihrisku začali dominovať. Pri svojej hre využívali šírku ihriska a ich rýchle protiútoky po čiarach robili hosťom značné problémy. Už v 14. minúte tak bolo strašidelných 3:0, keď sa presadili Mozola, Chrenko a Turček. A to zo strany Krásna nebolo všetko. Ešte pred prestávkou pridali Mozola a Puch štvrtý a piaty gól a Pažiť bola na uterák. Do druhého polčasu vyleteli hostia na domácich s cieľom ako tak upraviť výsledok, čo sa im už po pár sekundách Nechalom podarilo. Domáca odpoveď Kopča však prišla takmer okamžite a hostia už v sebe nenašli ďalšie sily na boj. Stretnutie sa tak dohrávalo vo vlažnom tempe až na 83. minútu, v ktorej boli pre šarvátku v šestnástke hostí vylúčení hneď traja hráči - domáci Kopčo a hostia Dubina a brankár Hrmo. V krásňanskom drese to naďalej, aj keď už v manželskom stave, padá Turčekovi, naopak, gólová séria Desata skončila. (Ondrej Školka, Pažiť)