topPhoto
FOTO: MARP

Bohunský ml.: Chcem hrať, klub mi v tom ale bráni

PARTIZÁNSKE, 04.02.2015 |
DOPLNENÉ O VYJADRENIE FK TEMPO: V minulej sezóne jasná jednotka v bráne partizánskeho Tempa, v aktuálnej na vedľajšej koľaji. Ľuboša Bohunského (21) sa preto Slovan Šimonovany snažil získať už v lete i počas tohto januára, brankár však naďalej nedobrovoľne zostáva súčasťou kabíny svojho materského klubu.

ZÁUJEM ZO ŠIMONOVIAN

Záujem o mladého brankára potvrdil portálu ligy.sk aj Peter Letavay z ŠK Slovan Šimonovany. "O služby Ľuboša Bohunského ml. sme mali eminentný záujem. Po tom, čo nás kontaktoval a jednoznačne sa vyjadril, že za Tempo Partizánske po vzájomných nezhodách už odmieta nastúpiť, nás Ľubošove presvedčenie a ochota stať sa súčastou nášho klubu viedla k tomu, aby sme našli finančné prostriedky na jeho vykúpenie." 
 
O mladšieho z brankárov Bohunských sa Šimonovany zaujímali už pred aktuálnym ročníkom. "Toto celé sa začalo odohrávať už počas minulého leta, kedy sme Tempo kontaktovali a ponúkli im na pomery 4. ligy nadštandartnú finančnú kompenzáciu za prestup. O alternatíve v podobe hosťovania sme sa nebavili, nakoľko požiadavka naša i samotného hráča bola výslovne len PRESTUP!" Problémy však nastali už vtedy. "Všetky naše pokusy o zmier boli neúspešné pre neochotu Tempa, ktoré stále trvalo na už medializovanej čiastke 10 000 eur."
 
"Prvé tri kolá tejto sezóny som presedel na lavičke a kvôli nezhodám s prezidentom i trénerom klubu som cítil, že jediným riešením je zmena dresu," pridal svoj pohľad pre ligy.sk Ľuboš Bohunský mladší. "Pritom pred sezónou ma z klubu nechceli vôbec pustiť. Vravel som si, prečo mám sedieť na lavičke, keď by som mohol chytať v inom klube, či dokonca vyššej súťaži?"


ZIMNÝ (NE)PRESTUP

Riešením tak mohol byť prestup počas zimy. "Jedinou alternatívou pre samotného hráča a tým pádom aj nás ostával opakovaný prestup. Hneď v úvode roka (2. januára 2015) sme preto presne podľa platného prestupového poriadku požiadali o opakovaný prestup a na účet Tempa zaslali stanovenú čiastku 1 660 eur, čo je jeho podmienkou a čakali. Ostatné však už nebolo na nás...," dodal Letavay.
 
Čakanie však želaný výsledok neprinieslo. Hoci bol prestup najprv schválený, Úradná správa Matričnej komisie Západoslovenského futbalového zväzu číslo 2 zo dňa 27. januára 2015 informovala, že opakovaný prestup brankára Ľuboša Bohunského bol zrušený. Matričná komisia ZsFZ svoje rozhodnutie odôvodňuje tým, že "na opakovaný prestup v zmysle článku 11 odsek 2 Prestupového poriadku môže príslušná matrika preregistrovať v jednom súťažnom ročníku z jedného klubu najviac dvoch hráčov. V prípade viacerých opakovaných prestupov z jedného materského klubu, príslušná matrika schváli tie dva, ktoré smerujú do vyššej súťaže. Vzhľadom k tomu, že v tomto prestupovom období na opakovaný prestup z klubu FK Tempo Partizánske už schválila dva prestupy do vyšších súťaží, schválenie ďalšieho opakovaného prestupu je porušením citovaného ustanovenia Prestupového poriadku."
 
Ambiciózny brankár, ktorý sa už v doraste okrem Partizánskeho predstavil aj v drese Topoľčian, Žiliny a Trenčína, zaujal v seniorskom drese aj viacero tímov z vyšších súťaží. Záujem prejavili Trenčianske Teplice, Borčice aj Topoľčany, skúšku absolvoval aj vo ViOne Zlaté Moravce. "Cesta z Partizánskeho bola zarúbaná, každý záujemca stroskotal na výške odstupného, ktoré sa vyšplhalo na sumu 10 000 eur," prezradil pre stránku zsfz.sk jeho otec Ľuboš Bohunský starší, ktorý ešte stále oblieka dres práve Šimonovian, ktoré sa o mladšieho z brankárov Bohunských zaujímali.
 
BOHUNSKÝ STARŠÍ: "IDE O PODVOD"

Bohunský starší neskrýva rozhorčenie, že napriek dvom pokusom k prestupu nedošlo: "Treba to povedať nahlas, ide o podvod. Rešpektujeme normy, ale na druhej strane, prečo by sme mali byť ticho, keď vidíme do neba volajúce klamstvo? Z Partizánskeho idú na opakovaný prestup do Nemšovej zrazu dvaja brankári, ktorí si už pomaly ani nepamätajú, kedy naposledy chytali. Pýtam sa, na čo potrebujú v tretej lige takýchto brankárov? Jednému dokonca skončila platnosť registrácie pred dvoma rokmi. Ide čisto o fiktívne prestupy, o tom som presvedčený." 

"Povedali sme si, že stačilo. Chlapec predsa nemôže byť rukojemníkom klubu. Toto je presne cesta, ako zlikvidovať mladého futbalistu...Nový prestupový a registračný poriadok Slovenského futbalového zväzu určite urobí koniec takýmto praktikám, schválený mal byť už teraz, možno bude v lete, ale my dovtedy nemôžeme čakať, preto sme sa rozhodli prehovoriť nahlas."
 
V kuloároch sa pritom pošepkáva, že Nemšová, ktorá mala vo svojom kádri aktuálne len jedného brankára, čakala na posily na tomto poste v rámci spolupráce s Trenčínom práve z AS. Namiesto nich do kabíny pribudli dvaja brankári z Partizánskeho - Marek Ivanka a Štefan Holička (platnosť jeho preukazu pritom skončila 31.12.2012!, pozn. red.), ktorí sa však údajne v Nemšovej doteraz ani neukázali. "Ani jeden z nich už roky nechytá. Klub tak urobil len preto, aby mi zamedzil v prestupe do Šimonovian a v rozvoji mojej ďalšej kariéry," pridáva svoj pohľad Bohunský mladší.
 
Svoje ďalšie kroky prezradil otec mladého brankára pre zsfz.sk: "Rozhodli sme sa, že sa obrátime na predsedu ZsFZ Ladislava Gádošiho a celú situáciu chceme konzultovať aj s predstaviteľmi Oblastného futbalového zväzu Prievidza, ktorého členmi sú oba zainteresované kluby. Predseda ObFZ Prievidza Ivan Bartoš je predsedom Revíznej komisie ZsFZ, Robert Šuník predsedá dokonca Matričnej komisii Slovenského futbalového zväzu, preto si myslím, že ak sa s našim problémom obrátime na kompetentných ľudí, dostane sa spravodlivosti konečne zadosť."
 

ZSFZ UŽ PREVERUJE

Aktuálnou situáciou sa ZsFZ už zaoberá: "Dostali sa ku mne prvé informácie, ktoré som nechal okamžite preveriť. Zatiaľ nechcem nič predbiehať, navyše je potrebné dodržať všetky postupy v zmysle odvolacieho konania. O tento prípad sa ale budem intenzívne zaujímať tak, aby sa nemohol cítiť poškodený žiaden z účastníkov tohto sporu, o aké futbal určite nestojí,” uviedol jeho predseda Ladislav Gádoši.
 
Jedným z mála riešení pre Bohunského mladšieho je odchod do zahraničia: "Samozrejme, zahraničie je zaujímavá možnosť a asi aj jediná alternatíva. Je však pre mňa ťažké spojiť futbal v zahraničí so štúdiom na vysokej škole v Nitre. Verím však, že sa tento môj prípad vyrieši v môj prospech a nebudem nútený na úkor školy odísť za hranice."
 
Možnosť návratu do kabíny Tempa brankár vylučuje: "Kvôli môjmu prestupu sa udialo priveľa vecí. Neviem si preto ani len predstaviť, že by som sa do Partizánskeho kvôli ľuďom, ktorí klub riadia i praktikám, ktoré používajú, ešte vrátil."
 
O vyjadrenie sme požiadali aj FK Tempo Partizánske. Klub sme oslovili s otázkami, prečo Bohunský ml. ako brankárska jednotka tímu v sezóne 2013/14 nenastúpila v novom ročníku ani raz, prečo nedošlo k jeho prestupu počas leta a či ho ako nevyužívaného hráča nemali záujem predať počas zimnej prestávky. Odpoveď klubu, ktorú sme na otázky dostali, je strohá: "Ohľadom prestupu Ľubomíra Bohunského vám podá informácie ZsFZ, ktorý celú súťaž riadi."
Autor: marp, Zdroj: ligy.sk,zsfz.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//