topPhoto

Nový Registračný a prestupový poriadok SFZ schválený!

PARTIZÁNSKE, 17.02.2015 |
Po dvoch rokoch príprav a dvoch kolách oficiálnych pripomienok nadobúda od 15. júna 2015 (s výnimkou článku 40 o riešení sporov) účinnosť jedna z najdôležitejších noriem upravujúcich každodenný futbalový život na Slovensku.

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu na svojom zasadnutí 10. februára v Bratislave jednomyseľne schválil návrh Registračného a prestupového poriadku, ktorý tak nahradí doterajší Prestupový poriadok pre neprofesionálnych futbalistov, Prestupový poriadok pre profesionálnych futbalistov a Registračný poriadok futbalu.
 
"Registračný a prestupový poriadok bol veľmi náročný projekt, ktorý si vyžadoval  skĺbenie znalosti predpisov, požiadaviek, rozhodnutí a odporúčaní FIFA, UEFA, rozhodnutí Súdneho dvora Európskej únie so slovenskými podmienkami právnymi,  ekonomickými i spoločenskými.
 
Bolo potrebné posunúť poznanie futbalovej rodiny smerom k tomu, čo bolo nevyhnutné zmeniť, aby sme dobehli európsky štandard a pripraviť sa na významné systémové zmeny, ktoré tento predpis priniesol. Aj preto príprava predpisu trvala dva roky a pripomienkovanie aj s vyhodnotením a konzultáciám trvalo cca 9 mesiacov. Spracovali sme okolo 500 pripomienok," priblížil pre futbalsfz.sk celý proces tvorby gestor tohto projektu a člen Výkonného výboru SFZ pre legislatívno právne otázky Peter Sepeši.
 
Sepeši zároveň ocenil aktívne zapojenie funkcionárov i hráčov: "Do projektu sa aktívne zapojilo aj mnoho ďalších ľudí z futbalovej rodiny, ktorým patrí vďaka, úcta a rešpekt. Aj keď nie všetky pripomienky boli akceptované, nad všetkými sme sa zamysleli a testovali sme podstatu, zmysel a rovnováhu tej časti návrhu, ku ktorej  pripomienka smerovala... Je to obrovská mozaika predpisov a vzťahov, ktorej lepidlom je viera, že to robíme s dobrým úmyslom o podporu a rozvoj slovenského futbalu, slovenského športu, slovenskej spoločnosti."
 
Účinnosť novej normy bola stanovená na 15. júna 2015, teda začiatku súťažného ročníka 2015/2016 s výnimkou článku 40 o riešení sporov, ktorý nadobudol účinnosť v deň schválenia poriadku 10. februára.
 
Kompletné znenie Nového Registračného a prestupového poriadku SFZ si môžete stiahnuť tu.
 

VÝZVA
Už pri predchádzajúcich dvoch pripomienkovaniach sme od vás dostali množstvo podnetov a názorov. Ako ste spokojní so schváleným dokumentom? Tešíme sa na vaše postrehy!
Autor: marp, Zdroj: futbalsfz.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 11.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Po 4. kole stopercentné už len tri tímy

  Predposledné kolo skupinovej fázy Zimného turnaja Bratislavského futbalového zväzu ponúklo gólové hody, keď ich v jedenástich dueloch padlo až 80! Viac >>>

 • 11.02.2019
  2. liga: Šamorín musí hľadať brankára, Rožník ukončil kariéru

  Dalibor Rožník, ktorý bol v závere jesennej časti jednotkou v bráne účastníka 2. ligy ŠTK Šamorín, ukončil po sobotňajšej výhre v prípravnom zápase nad ViON Zlatými Moravcami profesionálnu kariéru. Viac >>>

 • 07.02.2019
  Zimný turnaj BFZ: Desať gólov Báhoňa, päť Rusovčana Koglera

  Na Zimnom turnaji Bratislavského futbalového zväzu boli na programe zápasy 3. kola i dohrávka 2. kola v skupine C. Viac >>>

 • 05.02.2019
  Majstrovská vidina zväzujúca (nielen) nohy

  Anglická Premier League ponúka v tejto sezóne mimoriadne atraktívnu bitku o majstrovskú trofej. Každým kolom bližším ku koncu ročníka to však prestáva byť suverénna jazda favoritov a skôr sa zdá, že je to o sile vôle pretlačiť do siete aspoň o ten jeden rozhodujúci gól viac ako súper. Viac >>>

 • 04.02.2019
  Báhoň získal na lavičku veľké meno, jeho trénerom bude Karhan

  Bývalý slovenský futbalový reprezentant Miroslav Karhan bude trénovať ŠK Báhoň, ktorý figuruje po jeseni na 7. mieste v 3. lige Bratislava. Viac >>>

 • 03.02.2019
  Príprava: Futbalisti USA gólmi v závere zdolali Kostariku
  Futbalisti USA zvíťazili v sobotu v prípravnom zápase nad Kostarikou 2:0. Striedajúci Sebastian Lletget strelil v 80. minúte víťazný gól a v 88. minúte pripravil aj druhý pre Paula Arriolu. Nový tréner USA Gregg Berhalter tak má za sebou už dva víťazné súboje, keď USA pred 6 dňami zdolali aj Panamu (3:0). (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//