topPhoto

Nový Registračný a prestupový poriadok SFZ schválený!

PARTIZÁNSKE, 17.02.2015 |
Po dvoch rokoch príprav a dvoch kolách oficiálnych pripomienok nadobúda od 15. júna 2015 (s výnimkou článku 40 o riešení sporov) účinnosť jedna z najdôležitejších noriem upravujúcich každodenný futbalový život na Slovensku.

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu na svojom zasadnutí 10. februára v Bratislave jednomyseľne schválil návrh Registračného a prestupového poriadku, ktorý tak nahradí doterajší Prestupový poriadok pre neprofesionálnych futbalistov, Prestupový poriadok pre profesionálnych futbalistov a Registračný poriadok futbalu.
 
"Registračný a prestupový poriadok bol veľmi náročný projekt, ktorý si vyžadoval  skĺbenie znalosti predpisov, požiadaviek, rozhodnutí a odporúčaní FIFA, UEFA, rozhodnutí Súdneho dvora Európskej únie so slovenskými podmienkami právnymi,  ekonomickými i spoločenskými.
 
Bolo potrebné posunúť poznanie futbalovej rodiny smerom k tomu, čo bolo nevyhnutné zmeniť, aby sme dobehli európsky štandard a pripraviť sa na významné systémové zmeny, ktoré tento predpis priniesol. Aj preto príprava predpisu trvala dva roky a pripomienkovanie aj s vyhodnotením a konzultáciám trvalo cca 9 mesiacov. Spracovali sme okolo 500 pripomienok," priblížil pre futbalsfz.sk celý proces tvorby gestor tohto projektu a člen Výkonného výboru SFZ pre legislatívno právne otázky Peter Sepeši.
 
Sepeši zároveň ocenil aktívne zapojenie funkcionárov i hráčov: "Do projektu sa aktívne zapojilo aj mnoho ďalších ľudí z futbalovej rodiny, ktorým patrí vďaka, úcta a rešpekt. Aj keď nie všetky pripomienky boli akceptované, nad všetkými sme sa zamysleli a testovali sme podstatu, zmysel a rovnováhu tej časti návrhu, ku ktorej  pripomienka smerovala... Je to obrovská mozaika predpisov a vzťahov, ktorej lepidlom je viera, že to robíme s dobrým úmyslom o podporu a rozvoj slovenského futbalu, slovenského športu, slovenskej spoločnosti."
 
Účinnosť novej normy bola stanovená na 15. júna 2015, teda začiatku súťažného ročníka 2015/2016 s výnimkou článku 40 o riešení sporov, ktorý nadobudol účinnosť v deň schválenia poriadku 10. februára.
 
Kompletné znenie Nového Registračného a prestupového poriadku SFZ si môžete stiahnuť tu.
 

VÝZVA
Už pri predchádzajúcich dvoch pripomienkovaniach sme od vás dostali množstvo podnetov a názorov. Ako ste spokojní so schváleným dokumentom? Tešíme sa na vaše postrehy!
Autor: marp, Zdroj: futbalsfz.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 13.12.2018
  Glenn opustí funkciu výkonného riaditeľa FA v máji 2019
  Výkonný riaditeľ anglickej Futbalovej asociácie (FA) Martin Glenn bude pôsobiť vo funkcii do konca sezóny 2018/2019. Pozíciu opustí v máji po štyroch rokoch. Glenn sa zameriaval na mužskú reprezentáciu, ktorá sa prebojovala do semifinále MS 2018 a na finálový turnaj Ligy národov. Kritizovali ho však pre zahmlievanie škandálov v ženskom národnom tíme a za nevydarený predaj národného štadióna Wembley.

  Nástupca čelného predstaviteľa FA bude mať dôležité slovo pri rozhodovaní o kandidatúre Anglicka na usporiadanie MS 2030 spoločne so Škótskom, Walesom, Severným Írskom a Írskom. Informovala o tom agentúra AP. (TASR)
 • 13.12.2018
  Vaclíkove kvality ocenili aj v LaLige
  Český brankár Tomáš Vaclík si od svojho letného príchodu do Sevilly vybojoval pevné miesto medzi tromi žrďami anadlúzskeho klubu a jeho výborné výkony odmenila aj LaLiga ocenením pre hráča mesiaca november.
 • 13.12.2018
  Augsburg angažoval ďalšieho Juhokórejčana
  Nemecký futbalový klub FC Augsburg získal mladého juhokórejského útočníka Cheon Seong Hoona. Vo štvrtok s ním podpísal zmluvu až do roku 2023. Iba 18-ročný mládežnícky reprezentant Kórejskej republiky sa k novým spoluhráčom pripojí v januári a najprv sa bude pripravovať s výberom do 19 rokov. Podľa informácie agentúry DPA prichádza mladík do bundesligového klubu z Inčchonu United za nešpecifikovanú prestupovú sumu.

  V Augsburgu bude už štvrtým Juhokórejčanom, duo Ja Cheol Koo a Dong Won Ji je v prvom mužstve, resp. Teo Kim hráva za výber do 17 rokov. (TASR)
 • 13.12.2018
  Austrálsku ligu rozšíria kluby z Melbourne a Sydney
  Najvyššia austrálska futbalová súťaž A-League bude expandovať a od sezóny 2020/2021 bude mať 12 účastníkov. Vedenie Austrálskej futbalovej federácie sa rozhodlo udeliť licencie aj klubom zo západného Melbourne, resp. juhozápadného Sydney.

  Podľa agentúry AP sa liga rozšíri už v októbri budúceho roku a klub Western Melbourne stihne už sezónu 2019/2020. V nasledujúcej sezóne ho doplní Macarthur South West Sydney. (TASR)
 • 12.12.2018
  Valencia prišla na dve mesiace o Guedesa
  Španielsky futbalový klub Valencia CF sa bude musieť dva mesiace zaobísť bez útočníka Goncala Guedesa (25), ktorý v piatok absolvuje operáciu zranených slabín. Portugalčan sa do Valencie presunul minulý rok po prestupe z parížskeho PSG. V jej drese nastúpil v tejto sezóne na 14 duelov bez gólového zápisu.

  Zverenci kouča Marcelina Garciu sa aktuálne nachádzajú na 15. mieste La Ligy, keď si v 15 kolách pripísali na konto 18 bodov za 3 výhry, 9 remíz a 3 prehry. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 12.12.2018
  Ďalší zásah do defenzívy Liverpoolu
  Aktuálny líder anglickej Premier League Liverpool FC prišiel o ďalšieho obrancu, keď sa v poslednej minúte zápasu Ligy majstrov proti Neapolu zranil Joel Matip.
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//