topPhoto

Nový Registračný a prestupový poriadok SFZ schválený!

PARTIZÁNSKE, 17.02.2015 |
Po dvoch rokoch príprav a dvoch kolách oficiálnych pripomienok nadobúda od 15. júna 2015 (s výnimkou článku 40 o riešení sporov) účinnosť jedna z najdôležitejších noriem upravujúcich každodenný futbalový život na Slovensku.

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu na svojom zasadnutí 10. februára v Bratislave jednomyseľne schválil návrh Registračného a prestupového poriadku, ktorý tak nahradí doterajší Prestupový poriadok pre neprofesionálnych futbalistov, Prestupový poriadok pre profesionálnych futbalistov a Registračný poriadok futbalu.
 
"Registračný a prestupový poriadok bol veľmi náročný projekt, ktorý si vyžadoval  skĺbenie znalosti predpisov, požiadaviek, rozhodnutí a odporúčaní FIFA, UEFA, rozhodnutí Súdneho dvora Európskej únie so slovenskými podmienkami právnymi,  ekonomickými i spoločenskými.
 
Bolo potrebné posunúť poznanie futbalovej rodiny smerom k tomu, čo bolo nevyhnutné zmeniť, aby sme dobehli európsky štandard a pripraviť sa na významné systémové zmeny, ktoré tento predpis priniesol. Aj preto príprava predpisu trvala dva roky a pripomienkovanie aj s vyhodnotením a konzultáciám trvalo cca 9 mesiacov. Spracovali sme okolo 500 pripomienok," priblížil pre futbalsfz.sk celý proces tvorby gestor tohto projektu a člen Výkonného výboru SFZ pre legislatívno právne otázky Peter Sepeši.
 
Sepeši zároveň ocenil aktívne zapojenie funkcionárov i hráčov: "Do projektu sa aktívne zapojilo aj mnoho ďalších ľudí z futbalovej rodiny, ktorým patrí vďaka, úcta a rešpekt. Aj keď nie všetky pripomienky boli akceptované, nad všetkými sme sa zamysleli a testovali sme podstatu, zmysel a rovnováhu tej časti návrhu, ku ktorej  pripomienka smerovala... Je to obrovská mozaika predpisov a vzťahov, ktorej lepidlom je viera, že to robíme s dobrým úmyslom o podporu a rozvoj slovenského futbalu, slovenského športu, slovenskej spoločnosti."
 
Účinnosť novej normy bola stanovená na 15. júna 2015, teda začiatku súťažného ročníka 2015/2016 s výnimkou článku 40 o riešení sporov, ktorý nadobudol účinnosť v deň schválenia poriadku 10. februára.
 
Kompletné znenie Nového Registračného a prestupového poriadku SFZ si môžete stiahnuť tu.
 

VÝZVA
Už pri predchádzajúcich dvoch pripomienkovaniach sme od vás dostali množstvo podnetov a názorov. Ako ste spokojní so schváleným dokumentom? Tešíme sa na vaše postrehy!
Autor: marp, Zdroj: futbalsfz.sk, ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 14.05.2019
  LM: Finále povedie slovinský rozhodca Skomina
  Finále Ligy majstrov medzi FC Liverpool a Tottenham Hotspur povedie slovinský rozhodca Damir Skomina. "Arbiter sa zapísal do histórie tým, že v osemfinálovom zápase medzi Ajaxom a Realom Madrid zrušil po prvý raz v histórii Ligy majstrov na základe videosystému VAR pôvodne uznaný gól," informuje portál dailymail.co.uk.

  Štyridsaťdvaročnému Skominovi budú na čiarach asistovať krajania Jure Praprotnik a Robert Vukan, ako štvrtého rozhodcu určila Európska futbalová únia (UEFA) Španiela Antonia Mateu Lahoza. (TASR)
 • 14.05.2019
  Tréner Warnock povedie Cardiff aj v druhej lige
  Tréner Neil Warnock povedie anglický futbalový klub Cardiff City aj v druhej lige. Viac >>>
 • 14.05.2019
  Cagliari za rasistické prejavy fanúšikov nepotrestajú
  Taliansky futbalový klub Cagliari Calcio nebude potrestaný za rasistické prejavy jeho fanúšikov na adresu útočníka Juventusu Turín Moiseho Keana. "Pokriky, síce zavrhnutiahodné, mali objektívne minimálny dosah na priebeh zápasu. Cagliari tak nebude potrestané," cituje portál goal.com z vyhlásenia vedenia Serie A.

  Kean bol vystavený rasistickému urážaniu pri oslave gólu do siete sardínskeho klubu v aprílovom zápase. Jeho spoluhráč Blaise Matuidi, ktorý sa stal rovnako cieľom pokrikov, hrozil odchodom z ihriska. (TASR)
 • 14.05.2019
  SR 18 od pondelka na Slovakia cupe, podľa Rusnáka nás čaká výzva
  Slovenskí futbalisti do 18 rokov sa od budúceho pondelka predstavia na tradičnom turnaji Slovakia cupe. Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. sa postupne stretnú s rovesníkmi z Mexika, Anglicka a Ruska, na záver si zahrajú o konečné umiestnenie. (TASR) Viac >>>
 • 14.05.2019
  ME2020: Bulharskú reprezentáciu povedie Balakov
  Bulharskú futbalovú reprezentáciu povedie tréner Krasimir Balakov (53). Bývalý reprezentačný stredopoliar nahradí Petara Hubčeva, ktorý bude trénovať prvoligový klub Levski Sofia. "Budeme sa snažiť zo všetkých síl kvalifikovať na EURO 2020," cituje agentúra AFP slová Balakova.

  Nový tréner národného výberu obliekal počas aktívnej kariéry dresy Sportingu Lisabon a VfB Stuttgart. Na MS 1994 sa so spoluhráčmi z reprezentácie prebojoval so semifinále. Bulharsko po remízach s Kosovom a Čiernou Horou figuruje na druhom mieste kvalifikačnej A-skupiny. (TASR)
 • 14.05.2019
  Robben by chcel ešte niekoľko rokov hrať
  Arjen Robben ešte presne nevie, čo bude robiť po odchode z nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov. "Rád by som ešte hral. Čo je však dôležité, bez zranení." Viac >>>
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//