topPhoto
FOTO: JAKUB JOHANN (ilustr.)

II. trieda Topoľčany sľubuje dramatickú jar

PARTIZÁNSKE, 20.03.2015 |
Jednou zo súťaží, ktorá rozkrúti počas tohto víkendu opäť svoj zápasový kolotoč, je aj II. trieda Topoľčany. Vzhľadom k minimálnym bodovým rozdielom v tabuľke je o zápletku postarané.

Až trojica klubov bude do odvetnej časti vstupovať s menším počtom bodov, ako reálne dosiahla na ihrisku. Tri body boli odpočítané Nitrianskej Strede (na konte má 26 namiesto 29 bodov),  Kovarciam (20 namiesto 23) a Blesovciam (17 namiesto 20).
 
V čele súťaže sú tak 29-bodové Čermany, ktoré si v 13 zápasoch pripísali deväť výhier, dve remízy a dve prehry. Napriek odpočtu bodov je v tesnom závese Nitrianska Streda, za ktorou sú Čeľadince. Za 21-bodovými Orešanmi nasleduje dvadsaťbodová trojica Kovarce, Norovce a Kamanová. V spodnej polovici tabuľky sú s minimálnym odstupom pred prenasledovateľmi Nitrianska Blatnica a Chrabrany, nasledujú Šalgovce a Hajná Nová Ves. Tabuľku uzatvárajú béčko Urminiec so siedmimi bodmi a Tesáre, ktoré si počas celej jesene pripísali len tri body za tri remízy. 
 
Zaujímavosťou je, že aktuálny líder Čermany získal v doterajšom priebehu viac bodov na ihriskách súperov ako na vlastnom štadióne. Pravdou je, že pred vlastnými fanúšikmi odohral o zápas menej. Najlepším tímom na svojom trávniku sú Orešany, ktoré na ňom stratili len dva body za remízu. Prekvapujúco s najhorším tímom súťaže Tesármi. 
 
Favoritom na prvé miesto aj z pohľadu odpovedí oslovených klubov sú Čermany a Nitrianska Streda, "z tieňa" však môžu hroziť aj Čeľadince.
 
Pred jarnou časťou súťaže sme oslovili všetky kluby s rovnakými otázkami. Odpovede, ktoré sme dostali, prinášame nižšie. V prípade, že získame vyjadrenia aj od ďalších tímov, doplníme ich.
1. Ako hodnotíte jesennú časť súťaže? Ste s ňou spokojní?
2. Ake ciele máte v odvetnej časti?
3. Koho považujete za najväčšieho favorita na zostup/posledné miesto?
4. Kto je pre vás najväčším adeptom na postup?
5. S akým kádrom nastúpite?
6. Kto vás posilnil a kto naopak tím opustil?
7. Aké výsledky ste dosiahli v príprave?
 
 
OFK CHRABRANY (Stanislav Šípoš, predseda OFK)

1. Po reorganizácii sa úroveň súťaže oslabila, čo sa prejavilo aj na návšteve na zápasoch.
2. V odvetnej časti sa chceme umiestniť do 5. miesta.
3. Posledné miesto obsadia Urmince B - Horné Štitáre.
4. Favoritom na postup sú Nitrianska Streda a Čermany.
 
5. Káder
Lang, Priečko, Kotešovský, Spál, Mikát, Šípoš, Šebesta, S. Vaňo, R. Vaňo, Hano, Pastva, Konderla, Balajka, Olvecký, Stolár, Rigo, Ševčík, Šupa, Vančo, Parči.
 
6. 
Príchody: Priečko (prestup z Čadce), Rigo (prestup z Návojoviec), Šebesta (na hosťovanie z Veľkých Uheriec), Stolár (ukončenie hosťovania)
Odchody: Chobot (ukončenie hosťovania)
 
7. Výsledky prípravných zápasov
Bojná - Chrabrany 5:1
Chrabrany - Bojná 3:3
Chrabrany - Nemčice 4:5
Chrabrany - Urmince 1:0
Chrabrany - Kuzmice 1:4
 
 
TJ SOKOL ŠALGOVCE

1. Jesenná časť nám nevyšla podľa predstáv. Absolútne sme nezachytili úvod sezóny, do ktorého sa pridali zranenia hráčov, čo nám komplikovalo situáciu počas celej jesene.
2. Hlavným cielom je, aby sme jar odohrali v kompletnom zložení, bez zranení. Chceme ísť naplno od zápasu k zápasu, hrať pekný futbal a dostať sa čo najvyššie v tabuľke.
3. Keďže z našej súťaže niet kam vypadnúť, tak nikoho.
4. Ťažko niekoho favorizovať na postup. Bola zima, mužstvá sa mohli posilniť, oslabiť, zanedbať alebo naopak odmakať prípravu. Samotný priebeh súťaže ukáže.
 
5. Káder
Peter Valo, René Adamus, Matúš Demovič, Tomáš Čambor, Michal Rojko, Dávid Manduch, Miroslav Jančovič, Marek Janda, Christián Matejka, Miroslav Chudiak, Peter Daniš, Jozef Rybnikár, Ľubomír Sporina, Adam Naňo, Erik Gálik, Dávid Jurčo, Michal Jančovič, Milan Čulaga, Ivan Mihálik
 
6. 
Príchody: Na hosťovanie k nám prišiel talentovaný Christián Matejka, po zraneniach sa vracajú Sporina, Chudiak a Valo.
Odchodu: nikto
 
7. Výsledky prípravných zápasov
Čeladince- Šalgovce 0:8
Veľké Dvorany- Šalgovce 2:2
Bojná- Šalgovce 2:4
Šalgovce- Urmince 7:1
Šalgovce - Pastúchov 7:1
Pastúchov - Šalgovce 0:6
 
 
FK OREŠANY (František Grežo, predseda klubu)

1. S jesennou časťou sme veľmi spokojní. Ako nováčik sme sa umiestnili na 5. mieste, pričom sme predvádzali pekný útočný futbal. Takže spokojnosť určite bola, už to len preniesť aj do jarnej časti súťaže.
2. Do mužstva chceme zapracovať ďalších mladíkov z obce, veríme že do koletívu zapadnú a starší hráči im ochotne predajú svoje skúsenosti. Radi by sme sa umiestnili v hornej polovici tabuľky.
3. Ťažko povedať, kto by to mohol skončiť posledný. Zatiaľ mi to vychádza na dvojicu Tesáre alebo Urmince B.
4. Favoriti sú traja. Podľa tabuľky Nitrianska Streda, Čermany a Čeladince.
 
5. Káder:
BRANKÁRI: Gula Jozef, Patay Miroslav
OBRANA: Blanarovič Marek ml., Buraj Jakub, Grežo Erik, Gogola Peter, Varga Andrej, Varga Bohuš, Varga Peter, Ottinger Jakub
STRED: Jakubec Roman, Kusý Martin, Pavlovič Jozef, Porubský Peter, Varga Adam, Varga Michal, Varga Roman 
ÚTOK: Grežo Peter, Kusý Erik, Lanfer Marek, Varga Martin 
 
6. Do mužstva prichádzajú Marek Blanarovič ml. (Návrat z hosťovania Horné Otrokovce), Erik Kusý (prestup z ŠK Radošina), Jakub Ottinger (voľný hráč) a Bohuš Varga (Hosťovanie z ŠK Radošina). 
Na odchode je brankár Martin Grežo (hosťovanie OTJ Horné Obdokovce) a hosťovanie sa skončilo Martinovi Lanferovi (ŠK Radošina). S ním by sme však radi pokračovali v spolupráci. 
 
7. Výsledky prípravných zápasov
V príprave sme odohrali päť zápasov s kvalitnými mužstvami z rôznych súťaží od poslednej 8. až po 5. ligu. 
FK Orešany - OFK Krtovce dorast (5. liga) 2:1, G: J. Buraj, Martin Varga
FK Orešany - OŠK Moravany (8. liga Obfz TT) 1:2 G: J. Pavlovič
FK Orešany - FK Krakovany (5. liga Západ-Západ) 3:5 G: Marek Lanfer 2, Gula
FK Orešany - OŠK Merašice (8. liga Obfz TT) 4:2, G: Marek Lanfer 2, Roman Varga, Martin Varga
FK Orešany - TJ Nemčice (6. liga) 1:0, G: M. Kusý M.
 
 
OFK KOVARCE (Daniel Kutňanský, kapitán)

1. S jesennou časťou nie sme príliš spokojní. Sezónu 2014/15 sme začali s jednoznačným cieľom, a to postúpiť. Postrácali sme však zbytočne veľa bodov, ktoré nám môžu v konečnom zúčtovaní chýbať. Pozitívom bolo určite udomácnenie niektorých mladých hráčov v našom mužstve a taktiež skutočnosť, že sme schopní hrať stále pomerne kvalitný futbal s vlastnými odchovancami.
2. Našim hlavným cieľom zostáva postup do Majstrovstiev okresu Topoľčany. Ako každé mužstvo chceme zastabilizovať a omladiť  káder. V neposlednom rade chceme aj napriek novému prestupovému poriadku udržať hráčov pohromade do budúcej sezóny.
4. Favoritmi na postup sú Družstevník Čermany a OFK Nitrianská Streda.
 
5. Káder
BRANKÁRI: Miroslav Klačanský, Richard Števanka,
Obrana: Milan Grác, Rastislav Hula, Jozef Hippík, Juraj Kerek, Tomáš Karcol, Adam Števanka, Milan Černo
STRED: Jozef Gerši, Miroslav Mekýš, Erik Gregor, Michal Gregor, Daniel Kutňanský, Alexander Bošanský
ÚTOK: Peter Labuda, Jozef Jankovič, Jaroslav Bizoň, Patrik Bujna
Tréner/Predseda klubu: Peter Miklovič
 
6. 
Príchody: Milan Grác (návrat k aktívnej činnosti)
Odchody: Oto Kerek (hosťovanie OFK Továrniky)
 
7. Výsledky prípravných zápasov
OFK Veľké Ripňany – OFK Kovarce 4:4 (3:1)
OFK Kovarce – OFK Krnča 2:2 (2:2)
OFK Kovarce – TJ Družstevník Horné Lefantovce 4:1 (2:1)
OFK Kovarce – OFK Nemčice 2:0 (1:0)
OFK Kovarce – OFK Veľké Ripňany 1:0 (1:0)
"

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk

Súvisiaci obsah

 • 19.08.2019
  Dijon získal senegalského brankára Gomisa
  Senegalský brankár Alfred Gomis sa stal novou posilou francúzskeho prvoligistu z Dijonu. Do klubu prišiel za odstupné milión eur z talianskeho celku SPAL. Dvadsaťpäťročný Gomis pomohol v júli Senegalu k postupu do finále Afrického pohára národov. Informovala o tom agentúra AFP. (TASR)
 • 02.07.2019
  Záchranári našli telo nezvestnej Ismailiovej
  Záchranári našli v utorok telo nezvestnej švajčiarskej futbalovej reprezentantky Florijany Ismailiovej. "Telo objavili pomocou špeciálneho prístroja v jazere Como v hĺbke viac ako 200 metrov. Potápači ho následne vytiahli," citovala agentúra DPA vyhlásenie talianskych požiarnikov.

  Kapitánka majstrovského Young Boys Bern si prenajala spolu s priateľkou v sobotu loď. Stredopoliarka z nej neskôr skočila do vody a viac sa nevynorila. Dvadsaťštyriročná Ismailiová hrala v Berne od roku 2011. V januári 2014 odohrala prvé z celkovo 33 reprezentačných stretnutí. (TASR)
 • 02.07.2019
  EL: St. Joseph's postúpil cez Prištinu z predkvalifikácie
  Futbalisti gibraltárskeho klubu St. Joseph's postúpili do prvého predkola Európskej ligy. V utorňajšej odvete predkvalifikácie si doma poradili s kosovskou Prištinou 2:0 a po remíze 1:1 v prvom dueli sa už môžu tešiť na súboje so škótskym Glasgowom Rangers.

  Predkvalifikácia EL - odveta: St. Joseph's - Priština 2:0 (0:0), Góly: 74. Villar, 80. Juanfri, ČK: 90.+3 Rojas - 48. Bekteshi, 48. Dallku, /prvý zápas 1:1, postúpil St. Joseph's/ (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Grécka dvadsaťjednotka zdolala Gruzínsko
  Gruzínski futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s gréckymi rovesníkmi 0:3. Mladí Gruzínci sú jeden zo súperov slovenskej dvadsaťjednotky v 2. skupine kvalifikácie ME 2021 tejto vekovej kategórie. (TASR)
 • 06.06.2019
  Príprava: Prehra USA, obrat Mexika proti Venezuele
  Futbalisti USA prehrali v noci na štvrtok v prípravnom zápase s Jamajkou 0:1. Mexiko si poradilo s Venezuelou 3:1. Paraguaj remizoval s Hondurasom 1:1, Peru zdolalo Kostariku 1:0. (TASR)
    
  Paraguaj - Honduras 1:1 (1:0), Góly: 17. Cardozo (11 m) - 76. Figueroa
  USA - Jamajka 0:1 (0:0), Gól: 60. Nicholson
  Peru - Kostarika 1:0 (0:0), Gól: 53. Cueva
  Mexiko - Venezuela 3:1 (1:1), Góly: 32. Alvarado, 54. Pizarro, 76. Guardado - 18. Murillo
 • 06.06.2019
  Príprava: Brazília rozhodla o triumfe nad Katarom v prvom polčase
  Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase nad Katarom 2:0. O svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Richarlison (16. minúta) a Gabriel Jesus (24. minúta). Pre zverencov trénera Titeho bol duel súčasťou prípravy na Copa America. (TASR)
Najčítanejšie
Najnovšie
Top autori celý rebríček >>
FB Fans
Prihlásenie
×
Obnova hesla
×
Zabudli ste heslo? Stačí ak zadáte Vašu emailovú adresu a na Váš email Vám bude do pár minút poslané vygenerované nové heslo s aktivačným linkom.
//